تابلوی سهراب سپهری: ۲۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان فروخته شد + فیلم

هفدهمین حراج تهران دیروز در هتل پارسیان آزادی برگزار شد و از میان ۱۱۰ اثر ارائه شده شامل ۸۶ اثر نقاشی، ۹ مجسمه، ۴ عکس و ۱۱ تابلو نقاشی‌خط، رکورد فروش ۱۰۰ اثر به مبلغ ۲۱۱ میلیارد و ۲۱۰ میلیون تومان به ثبت رسید.

به گزارش سبک ایده آل، در هفدهمین دوره از حراج تهران تابلوی بدون عنوان سهراب سپهری به قیمت ۲۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان ثبت رکوردی تازه در بازار هنر ایران محسوب می‌شود. علاوه بر این فروش میلیاردی ۴۰ درصد آثار ارائه شده نویدبخش ارتقا جایگاه اقتصادی هنر ایران و رونق بازار آفرینش‌های هنری است.

در این دوره در کنار آثاری از هنرمندان صاحب نام معاصر؛ سهراب سپهری، محمد احصایی، آیدین آغداشلو، منوچهر یکتایی، حسین زنده‌رودی، مارکو گریگوریان، منصور قندریز، صداقت جباری، نصرالله افجه‌ای، جعفر روح‌بخش، محمود احصایی، عباس کیارستمی، منیر فرمانفرماییان و … آثاری از چهره‌های جوان‌تر و هنرمندان موسوم به هنرمندان انقلاب؛ کاظم چلیپا، مرتضی اسدی، سعید صادقی… دیده می‌شد.

بعد از تابلو بدون عنوان سهراب سپهری، اثر کوروش شیشه‌گران به قیمت ۱۷ میلیارد تومان در جایگاه دوم، اثر دیگری از سهراب سپهری از مجموعه “تنه درختان” به قیمت ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در جایگاه سوم، نقاشیخط حسین زنده‌رودی با قیمت ۱۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در جایگاه چهارم، اثر “مربع و مثلث‌ها” منیر فرمانفرماییان با قیمت ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در جایگاه پنجم، و اثر “سال ۱۳۱۹” آیدین آغداشلو به قیمت ۸ میلیارد تومان در جایگاه ششم، گرانقیمت‌ترین آثار حراج هفدهم قرار گرفتند.

در این میان از ۱۱۰ اثر ارائه شده تنها ۱۰ اثر خریداری نیافتند. فروش بیش از ۹۰ درصدی آثار در حراج هفدهم نشان از رونق و استقبال گسترده از این رویداد هنری است.

اجرای هفدهمین مراسم حراج تهران را حسین پاکدل برعهده داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا