راهنمای خرید عطر؛ چطور عطر تقلبی نخریم؟

عطر اصل و اورجینال دوام زیادی دارد. اما با وجود گزینه‌های بسیار زیاد موجود در بازار، چگونه می‌توان عطر جعلی را از نمونه واقعی تشخیص داد؟ در این مطلب به نکاتی برای تشخیص عطر تقلبی از عطر اصلی می‌پردازیم.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از همشهری آنلاین، قبل از خرید عطر فکر کنید که آیا هدر دادن پول برای یک عطر تقلبی بهتر از پرداخت مقداری پول بیشتر و خرید یک عطر اورجینال و اصل است یا نه؟ با توجه به اینکه عطر می‌تواند اثرات جدی روی سلامت پوست بگذارد، دقت به اصل یا تقلبی بودن آن ضروری به‌ نظر می‌رسد. همچنین عطر اصل دوام زیادی دارد. اما با وجود گزینه‌های بسیار زیاد، چگونه می‌توان عطر تقلبی را از نمونه اصل و اورجینال آن تشخیص داد؟ در این مطلب به نکاتی برای تشخیص عطر تقلبی از عطر اصلی می‌پردازیم.

ظاهر شیشه عطر

​عطرهای واقعی ظروف شیشه‌ای صاف و خوش‌تراشی دارند درحالی‌که شیشه‌های حاوی عطرهای بدلی اغلب ظرافت ندارند و معمولا بد ساخته می‌شوند و گاهی اوقات در ساخت آنها پلاستیک به‌کار می‌رود. شیشه عطرهای باکیفیت دارای درپوش‌های محکمی نیز هستند.

تفاوت در بسته بندی

در عطرهای اصل و اورجینال درزهای بسته‌بندی بی‌عیب است و در بسته‌بندی آنها از پلاستیک یا چسب بسیار کمی استفاده شده است. جعبه نیز از مواد باکیفیت و بهتر ساخته شده است. بسته مهر و موم شده را تکان دهید. بسته‌بندی جعبه یک عطر اورجینال به‌گونه‌ای طراحی شده که شیشه یا مواد داخل آن با تکان دادن کوچک‌ترین حرکتی نمی‌کند؛ اگر احساس کردید که شیشه یا مواد داخل بسته‌بندی بر اثر تکان حرکت می‌کند، به‌احتمال زیاد عطر تقلبی خریده‌اید.

بررسی دقیق توضیحات روی بسته بندی

وب‌سایت سازنده عطر را بررسی کنید تا با توضیحات یادداشت‌ها، مواد تشکیل دهنده و مطابقت بسته بندی مطابقت داشته باشد. نام تجاری نادرست یا اشتباه یا هرگونه غلط املایی روی بسته‌بندی به‌معنای تقلبی بودن شیشه عطر است.همچنین باید در مورد جزئیات چاپ محتاط باشید. بارکد عطرهای معتبر باید در پایین جعبه باشد. بارکد همچنین محل و زمان تولید عطر را نشان می‌دهد؛ یک عطر ممکن است در مکان‌های مختلف تولید شود و بنابراین می تواند بارکدهای متفاوتی داشته باشد.

تفاوت در رایحه عطر

رایحه عطرهای اصل پیچیده و اندازه‌گیری آن دشوار است، اما اگر قبلا یک عطر اصل را استشمام کرده باشید، صرف‌نظر از برند، می‌توانید تفاوت را تشخیص دهید. عطرهای تقلبی از زمان استفاده تا جذب، بوی یکسانی را حفظ می‌کنند. حتی ممکن است با یک ساعت استفاده از آن بوی بدی پیدا کند. عطرهای اصل رایحه خود را هم از محصولات طبیعی و هم از محصولات مصنوعی می‌گیرند. عطر ارزان و تقلبی تنها به محصولات مصنوعی متکی است که در نهایت عطری غیرطبیعی به شما می‌دهد. یک عطر تقلبی در ابتدا بوی مشابهی خواهد داشت اما اثربخشی آن در عرض یک ساعت یا کمتر از بین می‌رود. اگر رایحه عطر شما بیش از ۴ تا ۵ ساعت روی لباس یا بدن شما ماندگاری دارد، پس عطر شما اصل است.

ماندگاری بوی عطر اصلی در شیشه

شیشه‌های عطر اصل پس از باز شدن، بوی خود را تا ۸‌ماه حفظ می‌کنند. عطرهای مرکبات در حدود ۶‌ماه شروع به خراب شدن می‌کنند، اما عطر گل ها و سایر عطرها می‌توانند تا ۱۸‌ماه ماندگاری داشته باشند. شیشه‌های عطر تقلبی پس از باز شدن ممکن است ظرف چند هفته یا چندماه بوی خود را از دست بدهند.

بررسی عطر داخل شیشه

قبل از اسپری کردن عطر، به محتویات آن دقت کنید. بررسی کنید که آیا محتویات واضح و روشن به‌نظر می‌رسد. عطر اصل همیشه شفاف، بدون رسوب یا تغییر رنگ غیرمعمول است. عطرهای ارزان‌تر در مقایسه با عطرهای دیگر بوی شیرین‌تری دارند، زیرا برای افراد جوان‌تر طراحی شده‌اند. از سوی دیگر، عطرهای گران‌تر به‌احتمال زیاد دارای چندین سطح رایحه هستند. برای مقایسه یک عطر اورجینال با یک عطر ارزان‌تر، ببینید هر دو بعد از ۲ ساعت، ۴ ساعت و ۶ ساعت چه بویی روی پوست شما می‌دهند. یک عطر ارزان‌ ممکن است بوی بدی داشته باشد یا اصلا بوی خاصی نداشته باشد.

عطرهای تقلبی و واکنش آلرژیک

پس از اینکه از بسته بندی و ظاهر عطر راضی بودید، تست را ادامه دهید. عطرهای تقلبی و فیک می‌توانند باعث واکنش‌های آلرژیک شوند و بثورات روی پوست شما باقی بمانند. بنابراین هر عطری را بدون بررسی اصل بودن آن امتحان نکنید. چند ساعت صبر کنید تا ببینید عطر چه بویی می‌دهد. اگر متقاعد نشدید که توضیحات رایحه و عطر واقعی مشابه است، از خرید آن خودداری کنید. مراقب عطرهایی که استفاده می‌کنید باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا