لعاب دار کردن قورمه سبزی با چند ترفند ساده

لعاب دار کردن قورمه سبزی یک فرایند مربوط به پخت و پز غذاست که به منظور بهبود طعم و بافت قورمه سبزی استفاده می‌شود. برای لعاب دار کردن قورمه سبزی، مراحل زیر را می توانید دنبال کنید.

قورمه سبزی از غذا های بسیار لذیذ و محبوب ایرانی است که کمتر کسی پیدا می شود که طعم این غذا به دل اش ننشیند. اکثر خانم های ایرانی ترجیح می دهند قورمه سبزی شان به خوبی لعاب بیندازد و خورشت غلیظ باشد. در ادامه روش هایی برای لعاب انداختن غذا به شما گفته شده است.

اولین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید خرد کردن سبزی ها است. سبزی های قورمه باید به خوبی ریز شوند تا خورشت لعاب دار شود برای این کار می توانید از دستگاه سبزی خورد کن استفاده کنید. سبزی های درشت باعث آبکی شدن خورشت می شود.

استفاده از اسفناج در خورشت قورمه سبزی دل بخواه است اما استفاده از آن خورشت را لعاب دار می کند. تره نیز اگر زیاد باشد بهتر است. برگ چغندر نیز جایگزین خوبی برای اسفناج است.

سعی کنید سبزی و آب را همزمان به خورشت اضافه کنید. تفت دادن به اندازه‌ی سبزی نیز در لعاب انداختن خورشت موثر است.

ادویه مخصوص قورمه سبزی _ خورشت “قورمه سبزی” یک غذای اصیل و لذیذ ایرانی است که بسیار محبوب می باشد و ادویه می تواند آنرا خوشمزه تر کند.
روش های لعاب دار کردن قورمه سبزی
چربی گوشت گوسفندی و یا گوساله عامل دیگر جا افتادن خورشت است. می توانید از ترکیب این دو تا نیز استفاده کنید.

باید قورمه سبزی را روی شعله و حرارت کم در مدت زمان ۴ الی ۵ ساعت طبخ کرد. بجای زود پز نیز استفاده از آرام پز توصیه می شود.

آب خورشت قورمه سبزی نباید زیاد باشد. اگر پس از پخت مواد آن آب خورشت تان زیاد بود آن را کم کنید. به این صورت که در قابلمه را بردارید و شعله را زیاد کنید. اگر مقدار آب خورشت کم بود آب جوش به آن بیفزایید.

برخی افراد برای لعاب انداختن خورشت قورمه سبزی خود به جای روغن سرخ کردنی از روغن جامد برای تفت دادن سبزی های خورشتی استفاده می کنند که ما این روش را بخاطر ضرری که دارد پیشنهاد نمی کنیم.

افزودن یک قاشق غذا خوری جو پرک به این غذا آن را از حالت آبکی بودن در می آورد.
اضافه کردن قلم گاو یا گوسفند به خورشت آن را لعاب دار می کند. چربی موجود در آن را نیز غذا را خوش آب و رنگ تر می کند.
لعاب دار کردن قورمه سبزی با چند ترفند طلایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا