مجری بی‌بی سی به رابطه جنسی با یک نوجوان هفده‌ساله متهم شد

بی‌بی‌سی، شبکه رادیو و تلویزیونی بریتانیایی، یکی از کارکنان خود را در پی انتشار شهادت مادری مبنی بر متهم بودن. مجری مردی به پرداخت ده‌ها هزار پوند به فرزند ۱۷ ساله‌اش در ازای دریافت عکس‌های جنسی او، تعلیق کرد.

به گزارش سبک ایده آل، شهادت مادر این نوجوانِ روز جمعه توسط روزنامه سان منتشر شد. بی‌بی‌سی بلافاصله از آغاز تحقیقات «عادلانه و دقیق» در مورد مجری شبکه تلویزیونی خود خبر داد.

طرح شکایت
این درحالی است که روزنامه سان نوشته که خانواده نوجوان ۱۷ساله در ۱۹ ماه مه با شبکه بی‌بی‌سی تماس گرفته. و شکایت خود را مطرح کرده‌اند ولی این شبکه بی‌توجه به اظهارات. و مستندات آن‌ها چند هفته دیگر به مجری متهم اجازه اجرای برنامه داده است.

رسانه‌های بریتانیایی گزارش دادند که تعلیق مجری بی‌بی‌سی پس از تماس لوسی فریزر، وزیر فرهنگ بریتانیا با تیم دیوی، مدیر کل بی‌سی‌سی انجام شده است. مطابق بیانیه‌ای که گفته می‌شود، پس تماس خانم وزیر توسط بی‌بی‌سی منتشر شده، مجری تعلیق شده مرد بوده است.
خانم فریزر نیز با انتشار پیامی توییتری خواستار تحقیق «فوری» بی‌بی‌سی برای روشن شدن حقیقت شده است.

مطابق گفتگویی که روزنامه سان منتشر کرده، مجری بی‌بی‌سی طی ۳ سال ۳۵ هزار پوند به نوجوانی ۱۷ساله پرداخت کرده و در ازای آن عکس‌های جنسی او را دریافت کرده است. مادر این نوجوان که در حال حاضر ۲۰ساله است، گفته که فرزندش پول‌های دریافتی را صرف خرید و مصرف کوکائین می‌کرده و اگر این روند ادامه پیدا می‌کرد، فرزندش حتما از شدت مصرف مواد مخدر جان خود را از دست می‌داد.

ادعاهای تازه
در پی انتشار این ادعاهای تازه، پلیس لندن هم شامگاه یکشنبه تایید کرد که بی‌بی‌سی از وجود چنین پرونده‌ای به این نهاد اطلاع‌رسانی کرده ولی هنوز ارجاع رسمی انجام نشده است.

پریتی پتل، وزیر کشور سابق بریتانیا و نماینده محافظه‌کار نیز واکنش بی‌بی‌سی را به پرونده مطرح شده «خنده‌دار» توصیف کرد. راشل ریوز، نماینده حزب کارگر هم روز یکشنبه در گفتگو با شبکه اسکای‌نیوز از روند نظارت بر بخش‌های مختلف بی‌بی‌سی انتقاد کرد.

این انتقادها پس از آن مطرح شد که بی‌بی‌سی در بیانیه رسمی خود اذعان کرد که «در ماه می» از طرح شکایتی علیه یکی از مجریان خود مطلع شده ولی در پی دریافت «ادعاهای تازه» در روز پنجشنبه تحقیقات لازم را آغاز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا