یاسمین مقبلی خلبان این بالگرد تهاجمی بوده‌است!+تصاویر

یاسمین مقبلی قبل از آنکه فضانورد ناسا باشد، در دوره لیسانس به دانشگاه افسری رفته‌است و به عنوان خلبان بالگرد سوپر کبرا AH-۱W آموزش دیده‌است.

به گزارش پارسینه پلاس به نقل از خبر آنلاین، یاسمین مقبلی توسط ناسا برای پیوستن به کلاس کاندیدای فضانوردی ۲۰۱۷ انتخاب شد. او مدرک لیسانس علوم در مهندسی هوافضا با فناوری اطلاعات در موسسه فناوری ماساچوست و کارشناسی ارشد در مهندسی هوافضا از دانشکده تحصیلات تکمیلی نیروی دریایی گرفت.

مقبلی که اکنون فضانورد است، خلبان سوپر کبرا AH-۱W است و بیش از ۱۵۰ ماموریت رزمی و ۲۰۰۰ ساعت پرواز در بیش از ۲۵ هواپیمای مختلف را در کارنامه خود دارد.

هلیکوپتر سوپر کبرا که یاسمین مقبلی خلبان آن بوده است، برای هماهنگی حملات زمینی استفاده می‌شوند. خلبان آن ها به گونه ای آموزش می بینند تا در هنگام گردش در بالای میدان نبرد، خمپاره ها را به هدف برسانند.

سوپر کبرا اولین هلیکوپتر تهاجمی بود که هم موشک هوا به هوا Sidewinder و هم موشک ضد تشعشع Sidearm را داشت. هر دو موشک می توانند از یک پرتابگر ریلی LAU-۷ استفاده کنند. سایدآرم بردی بیش از ۱۵ کیلومتر دارد. AIM-۹L Sidewinder یک موشک هوا به هوا با برد کوتاه و همه جانبه است که توسط لاکهید مارتین و ریتون تولید شده است. برد این موشک ۱۵ کیلومتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا