۷ راه آسان برای دفع سریع مورچه ها از خانه

همیشه برای از بین بردن مورچه‌ها نیاز به استفاده از مواد سمی نیست، روش‌های طبیعی و آسانی هم وجود دارد تا این حشرات را فراری دهید.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از سایت طلا، دفع سریع مورچه و جلوگیری از هجوم بیشتر آن‌ها بر مواد غذایی در فصولی مثل پاییز و بهار دغدغه‌ای جدی به حساب می‌آید. معمولا در فصل مرطوب مورچه‌ها زیاد می‌شوند که گاهی خلاصی از دست آن‌ها سخت‌تر هم می‌شود. یکی از معضلات اصلی هجوم مورچه‌ها به خانه به جز گزیدگی حمله آن‌ها به مواد غذایی است.

کافی است کمی خرده یا تکه‌های غذا روی زمین ریخته شده باشد و نتوانید بلافاصله آن‌ها را جمع کنید؛ آن‌وقت با هجوم مورچه‌ها مواجه می‌شوید. یا اگر مواد غذایی را همیشه در ظروف در بسته نگهداری نکنید، با این مشکل رو به رو می‌شوید.

۱. پوست مرکبات

برای رهایی سریع از دست مورچه‌ها می‌توان از پوست مرکبات هم استفاده کرد. پوست مرکبات و آب را در یک مخلوط کن با هم ترکیب کنید و آن را در محل عبور مورچه‌ها اسپری کنید.

۲. سرکه

معمولا بیشتر ما در خانه سرکه داریم. می‌توان با این ماده طبیعی مورچه‌ها را دفع کرد. بوی تند سرکه مورچه‌ها را فراری می‌دهد. برای این کار مقدار برابر آب و سرکه سفید را در یک بطری اسپری با هم مخلوط کنید. محلول سرکه را روی تمام نقاط ورودی مورچه‌ها اسپری کنید و چند روز این کار را تکرار کنید تا مورچه‌ای باقی نماند. بهتر است این محلول را دور تا دور پایین دیوار‌های خانه و آشپزخانه‌تان بریزید که احتمال موجود مورچه در این قسمت‌ها بیشتر است.

۳. آب‌لیمو

ترکیب آب و لیمو نیز برای نابودی مورچه‌ها مناسب است. مقدار مساوی آب و آب لیمو را در یک بطری اسپری بریزید و در نقاط تردد مورچه‌ها اسپری کنید.

۴. پوست خیار

مورچه‌ها نمی‌توانند طعم خیار را تحمل کنند. استفاده از پوست خیار هم روشی بسیار ساده و راحت برای فراری دادن مورچه‌ها است. یک خیار را پوست بگیرید و پوست آن را در نقاطی که رد مورچه وجود دارد قرار دهید. حتما هر روز پوست خیار‌ها را عوض کنید تا زمانی که اثری از این حشرات نباشد.

۵. دارچین

دارچین به دلیل بوی تندی که دارد برای فراری‌دادن مورچه‌ها مناسب است. حدود نصف قاشق دارچین را با یک فنجان آب مخلوط کنید و با کمک یک دستمال تا چند روز روی نواحی رد مورچه بکشید. نعناع و فلفل سیاه از دیگر ادویه‌هایی هستند که می‌توانید برای فراری‌دادن مورچه‌ها از آن‌ها استفاده کنید.

۶. آب و مایع ظرفشویی

ترکیب آب و صابون یا مایع ظرفشویی نیز برای دفع مورچه‌ها جوابگو است. یک بطری اسپری را با کمی مایع ظرفشویی و آب گرم پر کنید و چند روز در نقاطی که مورچه‌ها در تردد هستند اسپری کنید.

۷. جوش‌شیرین

شما می‌توانید با ریختن مقدار کمی جوش‌شیرین در محل عبور مورچه‌ها از دست این حشرات خلاص شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا