آتش‌سوزی‌ آخرالزمانی و وحشتناک در هاوایی+فیلم

به گفته مقامات تاکنون دست کم ۳۶ نفر در اثر آتش سوزی‌ها در جزیره مائویی در هاوایی جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از فرارو، مقام‌های محلی روز چهارشنبه اعلام کردند که آتش‌سوزی‌های بی‌سابقه در سراسر جزیره بزرگ مائویی واقع در مجمع الجزایر هاوایی به دلیل وقوع گردباد و طوفان و نیز خشکسالی در حال گسترش است. به گفته فرمانداری هاوایی تا کنون بخش اعظم شهر لاهینا، یکی از شهر‌های جزیره مائویی، ویران شده و صد‌ها خانوار آواره شده‌اند.

گفته شده حداقل ۳۶ نفر بر اثر آتش سوزی‌های هاوایی کشته شده اند. گارد ساحلی ایالات متحده ۱۲ نفر را از آب‌های لاهینا در شمال غربی مائویی که بین گردشگران محبوب است، نجات داد، زیرا آن‌ها سعی داشتند از دود و شعله‌های آتش فرار کنند. آتش‌سوزی در شهر مائویی یکی از چندین آتش‌سوزی است که در هاوایی تعدادی از محله‌های مناطق را با خاک یکسان کرده است.

در این جزیره هزاران نفر مجبور به تخلیه خانه های خود شده اند و وضعیت فوق‌العاده اعلام شده است. عملیات جستجو و نجات در حال انجام است و تعدادی از اجساد هنوز شناسایی نشده‌اند. درحالی که آتش‌سوزی مهیبی در بخش‌هایی از جزیره مائویی در جریان است. گزارش‌ها حاکیست که ساکنان یک شهر کوچک مجبور شدند برای فرار از شعله‌های آتش به درون آب بپرند.

علاوه بر شش کشته که شهردار مائویی آن را تایید کرد. شمار نامعلومی از ساکنان به خاطر سوختگی و اشتنشاق دود در بیمارستان‌های محلی تحت معالجه قرار گرفته‌اند. آتش‌سوزی لاهاینا یکی از حداقل هفت آتش‌سوزی است که در هاوایی جریان دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا