آخرین خبر از ترکیب پرسپولیس در دربی

به نظر می‌رسد اوسمار برای دربی یک یا دو تغییر اجباری در ترکیب تیمش داشته باشد.

به گزارش پارسینه پلاس، با توجه به اختلاف سه امتیاز نسبت به استقلال، پرسپولیس باید برای پیروزی وارد این میدان شود اما برای حریف مساوی هم در حد یک گام رو به جلو خواهد بود. با این وجود احتمالا چهره پرسپولیس تهاجمی‌تر خواهد بود هر چند سیستم مد نظر اوسمار قابلیت این را دارد تا کاملا منعطف باشد.

دروازه‌بان: علیرضا بیرانوند گلر ملی‌پوش سرخ‌ها با بارها تجربه حضور در دربی و موفقیت‌های بزرگی در این مسابقه مثل مهار پنالتی حریف و زنده نگه داشتن تیمش پا به این میدان می‌گذارد. شاید گل‌های خورده در بازی با فولاد نگرانی‌هایی در مورد او ایجاد کرده اما دربی بازی دیگری است و او قطعا بهترین ورژن خود را به این مسابقه خواهد آورد و می‌تواند نقطه اتکای سرخ‌ها و حتی خط دفاع نونوار اوسمار برای این بازی باشد.

مدافع چپ: عبدالکریم حسن برای نخستین بار این مسابقه بزرگ را تجربه می‌کند و می‌توان روی اشتیاق و انگیزه‌های او برای موفقیت آن جناح از ترکیب سرخ‌ها حساب باز کرد. غیر از آن او آنقدر توانایی در ساخت بازی از آن جناح و شروع کارهای ترکیبی دارد که می‌تواند یک برگ برنده برای تیمش باشد به شرطی که در فاز دفاع نیز به اندازه حمله موفق باشد.

مدافع راست: فرم جالب توجه دانیال اسماعیلی‌فر در نیم فصل دوم، هواداران پرسپولیس را امیدوار کرده که او بهترین دربی خود را امشب تجربه کند. دانیال با ایجاد کارهای ترکیبی، ارسال‌ها و حضور بموقع در فاز حمله می‌تواند یک عنصر مهم برای تیم اوسمار در راه خلق موقعیت باشد و شاید امشب درخشش خود در نیم فصل دوم را تکمیل کند. دانیال سعی کرده بین دفاع و حمله خود توازن ایجاد کند و از او یک مدافع کناری باتجربه و پخته ساخته است.

مدافعان میانی: با غیبت گولسیانی و محرومیت کنعانی این بخش از ترکیب پرسپولیس دچار تغییراتی خواهد شد. به نظر می‌رسد فرشاد فرجی که مقابل فولاد هم فیکس بوده و در نیم فصل اول سه چهار بازی انجام داده یکی از بازیکنان مرکز خط دفاع سرخ‌ها باشد و احتمالا علی نعمتی زوج او خواهد بود. نعمتی مدت‌هاست که در این پست طی یک بازی رسمی به میدان نرفته اما هر دو بازیکن مدافعان باتجربه و توانمندی هستند که این بازی بزرگ را هم در این پست و کنار هم تجربه کرده‌اند و می‌توانند از آن تجربه برای نمایشی بهتر کمک بگیرند.

هافبک‌های میانی: مثل همه بازیکنان پست هافبک دفاعی بازی‌اش به چشم نمی آید اما در چند بازی اخیر پرسپولیس به گونه‌ای عمل کرده که چشم پوشی از او غیر ممکن خواهد بود. ریگی مسئولیت دارد تا فضای مقابل خط دفاع تیمش را پوشش دهد و البته وظیفه او برای فرار از پرس حریف و ساخت بازی از عقب بسیار خطیر خواهد بود.

در کنار او شاید یک پله جلوتر احتمالا سروش فیعی بازی خواهد کرد که مهندس طراح حملات تیمش خواهد بود. سروش نقش میلاد سرلک در بازی رفت را در سیستم و قالبی متفاوت ایفا خواهد کرد و نبض بازی و ریتم تیم در دست اوست. سروش هم آنقدر در این میدان حضور داشته و بازی‌های بزرگ را تجربه کرده که می‌تواند وزنه‌ای سنگین در مرکز میدان سرخ‌ها باشد.

وینگر چپ: جذاب‌ترین و شاید غافلگیرکننده‌ترین مهره تیم پرسپولیس در این منطقه از زمین به میدان خواهد رفت و می‌تواند چالش بزرگی برای مدافع راست استقلال ایجاد کند. اورونوف با حرکات تکنیکی و کارهای ترکیبی که می تواند خلق موقعیت کند یکی از مهمترین ابزارهای تهاجمی پرسپولیس خواهد بود. او جوان است و اگر در نخستین تجربه دربی‌اش از پس فضای سنگین این بازی بر بیاید و بهترین عملکرد خودش را ارائه دهد می‌تواند مهره مهمی در فاز حمله تیمش باشد.

وینگر راست: مهدی ترابی در نیم فصل دوم به اصل خودش برگشته و همان شده که درست در بازی‌های پایانی فصل قبل به کمک پرسپولیس آمد تا به سمت دبل قهرمانی پیش برود. با رسیدن به فرم خوب گذشته او مهمترین و پیش برنده‌ترین نیروی تهاجمی پرسپولیس از کناره‌های زمین خواهد بود. ترابی سابقه گلزنی و دادن پاس گل در دربی را دارد و با نمایشی که مقابل فولاد ارائه کرد می‌تواند این اتفاقات مهم را تکرار کند.

هافبک پشت مهاجم: امید عالیشاه در بهترین سال فوتبال خود و در شرایطی که نسبت به دوران جوانی‌اش هم سرحال‌تر و موثرتر به نظر می‌رسد پشت مهاجم نوک هم می‌تواند تیمش را به گل برساند هم گل بسازد. عالیشاه آنقدر باتجربه و میدان دیده هست که تیمش را در زمین به سمت پیروزی هدایت کند و البته خودش مهره موثر و تعیین کننده‌ای در این اتفاق ویژه و مهم باشد. او دو دربی قبلی را به عنوان بازیکن رزرو شروع کرد و در ورود به میدان موفق به گلزنی شد که باید دید در ترکیب اصلی و از ابتدا چه خواهد کرد.

مهاجم نوک: با دو بار گلزنی در دربی لیگ برتری که هر دو سه امتیاز مهم را به پرسپولیس هدیه کرد یکی از مهمترین چهره‌های دربی به حساب می‌آید. عیسی با پشتوانه همان دو گل می‌توان خط دفاع استقلال را به خودش مشغول کند و ضمن فضاسازی برای دیگر بازیکنان، آنقدر توانمند هست که اگر فرصتی در باکس نصیبش شود دوباره یک تنه باعث خوشبختی پرسپولیس در این میدان تاریخی و بزرگ شود.

پرسپولیس ترکیب احتمالی پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند
علی نعمتی
فرشاد فرجی
عبدالکریم حسن
دانیال اسماعیلی‌فر
مسعود ریگی
سروش رفیعی
مهدی ترابی
اوستون اورونوف
امید عالیشاه
عیسی آل کثیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا