آقایان قد بلند این کت و شلوارها را بپوشند

خرید کت و شلوار برای آقایان قدبلند باید با رعایت ترکیب رنگ های متضاد صورت گیرد، یعنی در صورت استفاده از کت و شلوار مشکی، پیراهن رنگ روشن بپوشند و برعکس. در این مطلب به برخی از نکات خرید کت و شلوار برای آقایان قدبلند پرداخته شده است.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از بیتوته، پوشیدن یک کت و شلوار ست می‌تواند استایل شما را بهبود ببخشد. این لباس شانه‌های شما رابه خوبی برجسته می‌کند و به پهنای بدنتان می افزاید و باعث می شود تا اندامتان متناسب دیده شود. برخی از نکاتی را که در هنگام خرید کت و شلوار بهتر است رعایت کنید عبارتند از :

رنگ کت و شلوار آقایان قد بلند

در هنگام خرید کت و شلوار اولین چیزی که آقایان باید به آن توجه کنند جثه و قد خودشان است. اگر جزو افرادی هستید که قد بلندی دارید بهترین انتخاب برای شما کت و شلوارهایی است که رنگ روشن دارند تا اندام شما را کمی توپرتر نشان دهند. به طور مثال رنگ کرمی، رنگ طوسی و… بهترین انتخاب برای آقایان قدبلند لاغر اندام است.

 

در هنگام ست کردن پیراهن، کت و شلوار آقایان حتما به هارمونی رنگ ها توجه کنند. لباس های تک رنگ باعث می‌شوند چشم یک راستای خاص را دنبال کند و در نتیجه قد شما بلندتر دیده می‌شود. استفاده از رنگ های متضاد و با کنتراست بالا می‌شود و قد شما متناسب‌تر دیده شود.

کت و شلوار رنگ روشن مناسب آقایان قدبلند

انتخاب نوع پارچه کت و شلوار

همانقدر که نوع برش و رنگ کت و شلوار برای افراد قد بلند بسیار مهم است، انتخاب نوع پارچه کت و شلوار نیز حائز اهیمت است. افرادی که قد بلندی دارند بهتر است از پارچه‌هایی استفاده کنند که نرم و شل نباشند و ایستایی داشته باشند.

پارچه‌های نازک با ضخامت کم، باعث می شوند که افراد قدبلند ، قدشان بلندتر از معمول نشان داده شوند. مثلا پارچه کت و شلوارهای مناسب فصل تابستان بهتر است ضخامت بیشتری داشته باشند اما برای فصل زمستان کت و شلوارهای پشمی مناسب می‌باشد.

کت و شلوار راه راه عمودی نپوشید

انتخاب کت و شلوار با پارچه راه راه عمودی اصلا مناسب برای افراد قد بلند نیست، اما اگر علاقه دارید که از کت و شلوارهای طرح دار استفاده کنید بهترین گزینه برای شما استفاده از طرح های راه راه افقی و یا چهارخانه ای است.

 

سایز کت و شلوار مناسب برای آقایان قد بلند

همیشه قبل از اینکه خریدی انجام دهید بهتر است سایز خود را بشناسید و طبق اندازه هایتان کت و شلوار انتخاب کنید. پوشیدن کت و شلوارهای گشاد، اصلا مناسب افراد قدبلند و لاغر اندام نیست چرا که استایل آنها را نامتعارف می کند. همچنین لباس های تنگ هیکل آنها را بد فرم نشان میدهد. سایز مناسب یعنی استفاده از کت و شلوارهایی که فیت بدنتان است.

سایز کت و شلوار آقایان قدبلند باید فیت اندامشان باشد

کت سه دکمه یا چهار دکمه کدام مناسب است؟

آقایان در هنگام خرید کت حتما به تعداد دکمه های آن توجه نمایند. بهترین انتخاب برای این افراد کت های ۲ دکمه است. این کت ها اندام شما را لاغرتر جلوه نمی دهند اما در صورتی که از کت های ۳ دکمه استفاده کنید شما را بلند قدتر و لاغرتر نشان خواهند داد.

هرگز از کت های بلند استفاده نکنید!

برخی از افراد قد بلند تصور می کنند چون قد آنها بلند است برای جذابیت استایلشان باید از کت های بلند استفاده کنند ، در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است. افرادی که قد بلندی دارند نباید کتی را انتخاب کنند که قد بسیار بلندی داشته باشد، چرا که در این صورت هیکل شما لاغرتر از حد معمول جلوه خواهد کرد.

آقایان قد بلند نباید شلوار بلند بپوشند

بلندی شلوار و کمر به عنوان نقطه اصلی افقی در استایل شما می باشد. بنابراین بهتر است کمر شلوار در جای مناسب خود قرار گیرد، همچنین قد شلوار درست متناسب با قوزک پا باشد در این صورت میان تنه شما متناسب دیده می شود و بلندی قدتان به چشم نمی آید. از پوشیدن شلوارهایی که بر روی کفش قرار می گیرند و تا می خورند خودداری نمایید.

بهترین شلوار برای آقایان قد بلند شلوارهای راسته ای است که جنس پارچه آن از انواع سفت و فرم دار باشد تا روی تن این افراد به خوبی بایستد.

کت و شلوار طرح دار مناسب آقایان قدبلند

انتخاب پیراهن مناسب برای آقایان قد بلند

آقایان قد بلند دقت کنند که نباید از پیراهن های اورسایز استفاده کنند. پیراهنی را انتخاب کنید که دارای سایز متناسب با اندامتان باشد. پیراهن رسمی خود را به اندازه ای بلند انتخاب کنید تا بتوانید آن را  داخل شلوارتان قرار دهید. در نظر داشته باشید هرگز از پیراهنهای گشاد استفاده نکنید زیرا لبه های آن زیر شلوار به صورت پفی خواهد ایستاد که اصلا جالب نیست.

 

اگر دوست دارید با کت و شلوار ساده خود پیراهن طرح دار بپوشید بهتر است از طرح هایی با خطوط افقی استفاده کنید. همچنین رنگ پیراهن بهتر است متضاد با کت و شلوار شما باشد. البته اگر به همراه پیراهن می خواهید از کراوت استفاده کنید می توانید پیراهن ساده را با کراوات راه راه ست نمایید.

رنگ پیراهن بهتر است متضاد با رنگ کت و شلوار باشد

اکسسوری های مناسب افراد قد بلند

• جوراب های بلند بپوشید

برای اینکه آقایان بلند قد بتوانند از کوتاه به نظر رسیدن شلوار خود جلوگیری کنند بهتر است از جوراب هایی که بلندتر از ماهیچه ساق پایشان هستند استفاده کنند. جوراب های کوتاه باعث می شوند که پاهای شما کشیده تر به نظر برسند.

• کراوات بلند بخرید

کراوات ها معمولا برای افراد با قد متوسط طراحی شده اند. در هنگام خرید کراوات دقت کنید کراواتی را انتخاب نمایید که قد آن بلند باشد. بهتر است کراوات را طوری ببندید که لبه آن تا لبه کمربند شلوار شما برسد و پایین تر و بالاتر قرار نگیرد.

کراوات مناسب آقایان قدبلند

• کمربند مناسب انتخاب نمایید

کمربند مناسب یک خط افقی بین بدن شما ایجاد می کند و باعث حجم دادن به اندام میان تنه شما می گردد. بنابراین افراد قد بلند می توانند با انتخاب یک رنگ روشن و متضاد ( بسته به ست لباس هایشان) استایل خود را جذاب نمایند.  همچنین بستن کمربند عریض روی شلوار با سگک مستطیلی هم به افزایش عرض بدن کمک می‌کند.

• کفش های حجیم تر بپوشید

کفش های حجیم رنگی و طرح دار، انتخاب مناسبی برای آقایان بلند قد می باشد. مثلا استفاده از کفش لوفر قرمز یا بوت جیر سرمه ای می تواند استایل شما را بهتر نماید. همچنین در صورتی که مایل به پوشیدن کفش آکسفورد مشکی یا کفش دبریس قهوه ای هستید بهتر است با انتخاب کردن بند این کفش ها به رنگ متضاد، توجهات را به سمت کفش خود متمرکز کنید.

کفش های حجیم مناسب آقایان قدبلند

کلام آخر

آقایان قد بلند باید دقت کنند که شلوارشان باید کاملا به اندازه و منظم روی کفششان قرار بگیرد. کافی‌ست بخش کوچکی از پاهایتان دیده شود تا اینطور به نظر برسد که کت‌وشلوار شما آب رفته است! همین قانون برای آستین‌های کت شما وجود دارد. بهتر است کتی انتخاب کنید که لبه آن، خط شروع پاهایتان را قطع کند. جیب روی سینه کت و همچنین پارچه‌هایی با طرح‌هایی که چشم را در جهت افقی حرکت می‌دهند (مثل چهارخانه‌های درشت) باعث می‌شوند اندامتان پهن‌تر دیده شود.

پس بهتر است پیراهن و یا کراواتتان دارای خطی افقی باشد.  برای اینکه کمتر دراز دیده شوید، استفاده از کمربند ابزار خیلی خوبی است. همینطور استفاده از کت‌و‌شلوار با پارچه‌های متفاوت، حرکت عمودی چشم را قطع می‌کند و اندامتان را متعادل‌تر نشان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا