آموزش سس شکلات با شکلات تخته ای و کره براق

آموزش درست کردن یک سس شکلاتی خوشمزه و عالی این آموزش خوشمزه را از دست ندهید.

به گزارش پارسینه پلاس؛ شما می توانید برای مناسب های مختلف کیک های خوشمزه تهیه کنید و برای تزیین از خامه فنادی زده شده می توانید استفاده کنید. سس شکلاتی با شکلات تخته ای بسیار حرفه ای و عالی می باشد که شما می توانید در خانه برای تزیین انواع کیک ساده یا شکلاتی تهیه کنید. برای تهیه این سس بهترین شکلات که امروزه در لوازم قنادی ها موجود شکلات سکه ای استفاده کنید. این سس شکلاتی برای تزیین دسر های شکلاتی یا کاپ کیک نیز گزینه خوبی می باشد. شما می توانید این سس شکلاتی کاربردی زیادی دارد و می توانید حتی بین لایه های کیک نیز استفاده کنید. طعم عالی شکلات و خامه واقعا وصف ناپذیر است.

مواد لازم
شکلات سکه ای ۱۲۵ گرم
خامه ۲۰۰ میلی یا یک پاکت صورتی
کره ۴۰ گرم

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید و بعد به کمک ترازو مواد را اندازه گیری کنید زیرا مقدار غلظت سس شکلاتی بسیار مهم است پس حتما مواد اندازه گیری شود.

مرحله دوم: جوشاندن خامه

خامه صبحانه را داخل قابلمه بریزید و روی شعله متوسط قرار دهید و هم بزنید تا خامه کم کم شروع به رقیق شدن کند و زمانی که شروع به جوشیدن های ریز از کناره ها کرد از روی حرارت باید بردارید.

مرحله سوم: افزودن شکلات

در ادامه باید شکلات سکه ای را اضافه کنید و برای ۵ دقیقه صبر کنید ( اگر شکلات شما سکه ای نیز با دست یا چاقو خرد کنید) و بعد از این زمان هم بزنید تا تکه های شکلات باز شود و کم کم شروع به ذوب شدن کند و بعد کره را اضافه کنید و هم بزنید به همین راحتی سس شکلاتی شما حاضر شده است.

مرحله چهارم: تزیین کیک با سس شکلاتی با شکلات سکه ای

برای ریختن روی کیک ۱۰ دقیقه صبر کنید و برای مالیدن روی کیک حدود ۳۰ دقیقه صبر کنید.به هیچ وجه از کره ی سردی که تازه از یخچال خارج کرده اید استفاده نکنید. چون باعث می شود حل شدن آن زمان زیادی طول بکشد و حتی ممکن است موجب شود گاناش بافت تکه تکه پیدا کند. پس حتماً اجازه بدهید کره از قبل بیرون بماند و به دمای اتاق برسد. اما اگر فراموش کردید و مرتکب این اشتباه شدید برای یکدست شدن گاناش کمی دیگر خامه داغ (قاشق قاشق) اضافه کنید تا بافت یکنواخت حاصل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا