آمپول تریامسینولون چه زمانی استفاده می شود؟

برخی از التهابات پوستی با استفاده از آمپول تریامسینولون درمان می‌شوند. این دارو یکی از مهمترین درمان‌های بیماری‌های التهابی در بدن است. همانطور که می‌دانید سیستم ایمنی بدن با ایجاد التهاب اعلام خطر می‌کند. اگر منشا این التهاب را پیدا نکنید ممکن است با مشکلات جدی روبرو شوید. پس از برطرف کردن مشکل باید التهاب به وجود آمده را نیز به طور کامل از بین برد.

این آمپول به صورت مستقیم داخل عضلات، مفاصل یا التهابات پوستی تزریق می‌شود و باعث از بین رفتن آنها در کوتاه‌ترین زمان ممکن خواهد شد. برای اینکه به بهترین نتیجه برسید باید این کار را نزد پزشک متخصص انجام دهید. نوع تزریق آمپول با توجه به تشخیص پزشک تعیین می‌شود. در نتیجه پزشک نقشی اساسی در درمان با تریامسینولون دارد.

معرفی آمپول‌های تریامسینولون و اشکال مختلف آن

آمپول تریامسینولون دارویی کورتیکواستروئیدی است که به درمان بیماری‌های التهابی به وجود آمده در سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. این آمپول در دو مدل مختلف در دسترس افراد قرار می‌گیرد:

 1. هگزاستونید: این فرم از دارو کمیاب‌تر است و معمولاً برای درمان مشکلات التهابی سیستمیک از آن استفاده می‌شود.
 2. استونید: آمپولی که دارای این شکل از داروی تریامسینولون است برای درمان بیماری‌های موضعی و پوستی به کار برده خواهد شد.

هر دو شکل فوق به صورت تزریقی داخل بافت، التهاب، مفصل یا عضلات تزریق می‌شود. نوع تزریق را پزشک متخصص تعیین می‌کند.

آمپول تریامسینولون چه کاربردی دارد؟

آمپول تریامسینولون کاربردهای بسیار زیادی دارد اما معمولاً از آن برای حل مشکلات زیر استفاده می‌شود:

 • درمان ضایعات جدی به وجود آمده در پوست: بیماری‌های التهابی باعث بروز مشکلات جدی در پوست شما خواهند شد. برای حل این مشکلات می‌توانید از تریامسینولون استفاده کنید. تمام ضایعات التهابی، کیست‌های به وجود آمده و نکروزهای پوستی با استفاده از این داروی کاربردی به طور کامل درمان خواهند شد. زمانی که پزشک ریشه مشکل پوستی شما را تشخیص دهد به راحتی می‌تواند نحوه و میزان تزریق آمپول را تعیین کرده و مشکل شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن درمان می‌شود.
 • بیماری‌های التهابی در مفاصل یا بافت نرم: برای درمان آرتریت‌های حاد و نقرس نیز از این آمپول استفاده می‌شود. با تزریق این داروی غیر استروئیدی در داخل بافت مفاصل می‌توان آنها را احیا کرده و تمامی آسیب‌های به وجود آمده را از بین برد.
 • درمان حساسیت‌های آلرژیک: برای کنترل حساسیت‌های دارویی و آسم نیز از آمپول تریامسینولون استفاده می‌گردد. حتی واکنش به انتقال خون نیز با استفاده از این دارو مهار خواهد شد.
 • رفع اختلالات غدد: بسیاری از مشکلاتی که در سلامتی ما به وجود می‌آید به دلیل اختلالات غدد درون ریز است. با استفاده از تزریق عضلانی تریامسینولون به راحتی می‌توان مشکل غدد را حل نمود. حتی کسانی که دچار هیپرکلسمی بر اثر بیماری سرطان شده‌اند نیز می‌توانند از این دارو استفاده نمایند.
 • درمان مشکلات گوارشی: برای کنترل وضعیت بیمار در حملات گوارشی نیز می‌توان آمپول غیراستروئیدی تریامسینولون را تجویز نمود. با تزریق عضلانی این دارو به راحتی می‌توان عوارض ناشی از حمله را مهار کرد.
 • درمان انواع آنمی: اگر فرد از مشکلات خونی مانند آنمی یا بیماری‌های خود ایمنی رنج ببرد نیز می‌توان از تریامسینولون برای درمان او استفاده نمود.
 • رفع التهابات چشمی: در صورت بروز بیماری‌های التهابی در چشم می‌توان از داروی تریامسینولون به صورت موضعی استفاده کرد. در صورتی که مشکل‌ حاد باشد بهتر است این دارو به صورت عضلانی توسط پزشک متخصص تزریق شود.

بهترین روش برای تزریق آمپول تریامسینولون

برای درمان بیماری‌های التهابی می‌توان این دارو را به صورت تزریقی استفاده نمود. بدین ترتیب اثربخشی آن بیشتر شده و طول دوره درمان کوتاه‌تر خواهد شد. تزریق تریامسینولون به مفصل، عضله یا ضایعات پوستی انجام می‌شود. ما به شما توصیه می‌کنیم که این کار را زیر نظر یک پزشک متخصص انجام دهید.

بهترین روش برای تزریق آمپول تریامسینولون انتخاب پزشک متخصص و متبحر است. در صورتی که نیاز باشد پزشک به شما آموزش‌های لازم برای تزریق دارو را خواهد داد. توجه داشته باشید که باید قبل از تزریق، دست‌های خود را با آب و صابون بشویید.

قبل از آنکه دارو را مصرف کنید رنگ آن را بررسی نمایید تا تغییری نکرده باشد. همچنین نباید هیچ گونه ذرات غیر طبیعی در دارو مشاهده شود. اگر هر یک از این نشانه‌ها را دیدید باید از مصرف دارو اجتناب کنید. دوز دارو را پزشک متخصص تعیین می‌کند. به هیچ عنوان به صورت خودسرانه این دوز را کاهش یا افزایش ندهید. همچنین قطع ناگهانی دارو ممکن است مشکلات جدی برای شما به وجود می‌آورد. در نتیجه به شما توصیه می‌کنیم روند درمان با تریامسینولون را زیر نظر پزشک متخصص دنبال کنید تا به بهترین نتیجه ممکن برسید.

عوارض جانبی مصرف تریامسینولون

در صورت که درمان با تریامسینولون را زیر نظر پزشک متخصص انجام دهید با کمترین عوارض جانبی روبرو خواهید شد. اما به طور کلی این دارو دارای عوارض زیر است:

 • اضطراب و پرخاشگری
 • کاهش حجم ادرار
 • سردرد، سرگیجه و تاری دید
 • نامنظم شدن ضربان قلب
 • تغییر اخلاقیات و افسردگی
 • بی حس شدن یا گزگز کردن دست‌ها و پاها
 • تنگی نفس
 • تورم در انگشتان دست و پا
 • مشکلات تکلم
 • عدم تعادل در حین راه رفتن
 • افزایش ناگهانی وزن

درمان التهاب پوستی پس از عمل بینی زیر نظر دکتر علی قارونی

چنانچه قصد دارید تا فرم بهتری به بینی خود بدهید، قصد عمل بینی و صورت دارید و یا پس از آن دچار التهاب پوستی شدید ومی‌خواهید درمان خود را با آمپول تریامسینولون آغاز کنید باید پزشک متخصص و با تجربه را انتخاب کنید چرا که تعیین دوز مناسب و تزریق دارو بسیار حائز اهیمت بوده و به صورت صحیح در مطب دکتر علی قارونی انجام خواهد شد. ما دکتر قارونی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. دکتر علی قارونی متخصص جراحی پلاستیک بوده و با بیش از صد عمل بینی موفق برای شما که به دنبال یک پزشک مطمئن هستید بهترین انتخاب هستند.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ پارسینه پلاس در تهیه‌ محتوای این آگهی تبلیغاتی نقشی نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا