آیفون ریپک و ریفربیش چیست؟ + روش تشخیص

برای آنکه بدانید گوشی موبایل اپل خریداری شده شما، تعمیر شده است یا نه باید درباره آیفون ریپک و رفرش بیشتر اطلاعات کسب کنید.

به گزارش سبک ایده آل، در مورد آیفون ریپک (iPhone Refurbished)، باید بگوییم که یک گوشی تجدید شده است که پس از بازگشت به تولیدکننده یا فروشنده، تعمیرات و بازسازی صورت می‌گیرد. قطعات معیوب یا آسیب دیده تعویض می‌شوند و تمام مشکلات فنی رفع می‌شوند. سپس آیفون مورد نظر تست و بررسی می‌شود تا به عملکرد استاندارد برسد و در نهایت با بسته‌بندی مجدد به بازار عرضه می‌شود.

آیفون ریپک نیز معمولاً با قیمت کمتری نسبت به آیفون‌های جدید عرضه می‌شود و گارانتی همراه با آن ارائه می‌شود تا به خریداران اطمینان بدهد. در هنگام خرید آیفون ریپک، توصیه می‌شود از منابع معتبر و قابل اعتماد خرید کنید و شرایط و گارانتی‌های ارائه شده را به دقت بررسی کنید تا خریدی امن و مطمئن داشته باشید.

آیفون ریفربیش چیست؟
آیفون ریفربیش یا ریفربیشد (iPhone Refurbished) یا همچنین شناخته شده به عنوان آیفون تجدید شده، نسخه‌ای از تلفن همراه آیفون است که قبلاً توسط مشتریان دیگر خریداری شده و به دلایلی مانند بازگشت محصول یا تعمیرات، به فروشگاه یا تولیدکننده برگشت داده شده است. سپس این تلفن همراه، پس از انجام بررسی‌ها، تعمیرات و بازسازی توسط تولیدکننده یا فروشگاه، با لوازم جانبی و بسته‌بندی جدید به بازار عرضه می‌شود.

نکته: منظور از تولیدکننده، شرکت زیر مجموعه کمپانی اپل در یک کشور دیگر می باشد که گوشی شما در آن مونتاژ و تولید شده که بر روی کارتن دستگاه هک شده است.

آیفون ریفربیشد از لحاظ کارکردی به طور کلی مشابه آیفون جدید است، با این تفاوت که قبلاً استفاده شده و سپس بازسازی شده است. این نسخه‌ها با قیمتی کمتر نسبت به آیفون‌های جدید به فروش می‌رسند و می‌توانند گزینه‌ی مناسبی برای کسانی باشند که به دنبال یک آیفون با کیفیت و عملکرد خوب هستند، اما تمایلی به خرید یک دستگاه جدید با قیمت بالا ندارند.

همانطور که بارها در بخش تکنولوژی نمناک هم گفته شد، مهم است که در خرید آیفون ریفربیشد، از منابع معتبر و قابل اعتماد خرید کنید تا از کیفیت و اصالت محصول اطمینان حاصل کنید. همچنین، به دقت شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش محصول را بررسی کنید تا در صورت نیاز به تعمیرات و پشتیبانی، از خدمات مناسب و قابل اعتماد برخوردار شوید.

تشخیص اصل بودن آیفون اپل از Refurbished یا ریفربیش
برای تشخیص آیفون ریفربیشد، ابتدا شماره سریال دستگاه را بررسی کنید. اگر عدد ۵ در ابتدای شماره سریال آیفون شما وجود داشته باشد، به معنای آن است که آیفون شما یک آیفون ریفربیش یا مرجوعی است. اپل معمولاً شماره سریال آیفون‌های ریفربیشده یا مرجوعی را با عدد ۵ آغاز می‌کند.
سپس به سومین عدد شماره سریال دقت کنید. این عدد نشان می‌دهد که آیفون در چه سالی تولید شده است. برای مثال، اگر عدد سوم شماره سریال ۸ باشد، نشان می‌دهد که آیفون در سال ۲۰۰۸ تولید شده است. همچنین، اگر عدد سوم ۰ باشد، به معنای آن است که آیفون در سال ۲۰۱۰ تولید شده است. بنابراین، به این عدد دقت کنید تا سال تولید آیفون را مشخص کنید.
در مرحله بعدی، اعداد چهارم و پنجم شماره سریال را بررسی کنید. این اعداد نشان می‌دهند که آیفون در کدام هفته سال تولید شده است. به عنوان مثال، اگر اعداد چهارم و پنجم ۵ و ۱ باشند (یعنی عدد ۵۱) و آیفون در سال ۲۰۱۰ تولید شده باشد، به این معنی است که آیفون در هفته پنجاه و یکم سال ۲۰۱۰، که معادل اواخر ماه دسامبر است، تولید شده است.
با این روش می‌توانید تاریخ تولید آیفون را تشخیص داده و بفهمید آیا آیفون شما یک آیفون ریفربیشد است یا نه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا