اجرای ارکستر سمفونیک تهران در قلعه فلک‌الافلاک

فاضل جمشیدی گفت: سمفونی «فلک‌الافلاک» توسط ارکستر سمفونیک تهران ۲۰ اردیبهشت سال ۱۴۰۳ همزمان با روز ملی خرم‌آباد در محل قلعه اجرا می‌شود.

به گزارش پارسینه، فاضل جمشیدی دی‌ماه سال ۱۴۰۰ خبر داده بود که «مردادماه سال ۱۴۰۱ سمفونی «فلک‌الافلاک» ساخته کامبیز روشن‌روان با همراهی ارکستر سمفونیک تهران و رهبری خود روشن‌روان در محل و میانه قلعه مذکور به اجرا درخواهد آمد و متناسب با شرایط کرونایی کشور با تماشاگر و یا به صورت زنده برای همگان در داخل و خارج قابل مشاهده خواهد بود.»

اما با این حال این پروژه در سال ۱۴۰۱ عملی نشد و اکنون جمشیدی تاخیر به وجود آمده را ناشی از دو موضوع تغییر برنامه‌های سال گذشته بنیاد رودکی و بیماری ناخواسته خود اعلام کرد و امیدوارانه از پیشرفت چند جانبه کار با نهادها و سازمان‌هایی همچون وزارت فرهنگ، بنیاد رودکی، وزارت میراث و گردشگری، مدیر کل گردشگری استان لرستان، شهرداری خرم آباد و چند اسپانسر و حامی اقتصادی ..نام برد.

جمشیدی ادامه داد: دو قطعه فارسی و لری با هماهنگی و توافق دکتر کامبیز روشن‌روان جهت افزایش مخاطبین داخلی و خارجی این سمفونی به آن اضافه شده است که در این راستا با توافق اولیه سالار عقیلی و یک خواننده لرستانی، قطعه محلی و ملی «زندگی» را که قبلا استاد عبدالوهاب شهیدی خوانده است، اجرا می‌کنند. این سمفونی ۵۰ دقیقه است و در موومان‌های آن از ملودی‌های لری استفاده شده است.

این خواننده تصریح کرد: در زمان حضور ارکستر سمفونیک تهران برای اجرای این اثر، شهرداری خرم‌آباد با همکاری اداره کل میراث و گردشگری استان لرستان هزینه‌های اقامت و پذیرایی ارکستر و ایاب و ذهاب داخل شهری را پذیرفته‌اند.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا