اجسامی که با سیب زمینی تمیز می‌شوند

سیب زمینی یک لکه بر عالی است و می‌توان با خیال راحت از آن در خانه استفاده کرد. از آن‌ها برای پاک کردن لکه‌های باقی مانده چغندر یا توت استفاده کنید یا آن‌ها را روی فرش یا پارچه‌های دیگر بکشید تا لکه‌های سرسخت پاکسازی شوند.

به گزارش سبک ایده آل، سیب زمینی از مواد غذایی محبوب در جهان است که نه تنها در اکثر غذا‌ها بلکه ور تمیز کردن وسایل نیز استفاده می‌شود.

به گزارش راهنماتو، سیب زمینی یکی از پرکاربردترین مواد غذایی در آشپزی است که با آن می‌توان انواع غذا‌های خوشمزه و راحت را تهیه نمود، اما این ماده غذایی مفید تنها در آشپزی کاربرد ندارد بلکه کار‌های زیادی وجود دارد که شما می‌توانید با سیب زمینی انجام دهید و در تمیز کاری از آن کمک بگیرید. در این بخش از اسرار خانه داری نمناک با چند چیزی که می‌توانید با سیب زمینی تمیز کنید، آشنا خواهید شد.

جلا دادن ظروف نقره‌ای

آیا می‌خواهید ظروف نقره‌ای را بدون استفاده از مواد شیمیایی تمیز کنید؟ چند سیب زمینی را در آب بجوشانید تا نرم شود سپس سیب زمینی‌ها را کنار بگذارید و ظروف نقره‌ای را در آب سیب زمینی قرار دهید و اجازه دهید حداقل یک ساعت بماند و بعد آن را خشک کنید تا لکه‌ها از بین بروند.

از بین بردن زنگ زدگی‌ها

با استفاده از سیب زمینی خرد شده زنگ زدگی لوازم خانگی خود را تمیز کنید، زیرا اسید‌های موجود در سیب زمینی می‌توانند زنگ زدگی‌ها را از بین ببرند. توجه کنید که پوست سیب زمینی قدرت تمیز کنندگی آن را افزایش می‌دهد. همچنین برای زنگ زدگی‌های سخت، مقداری صابون یا نمک را به سیب زمینی اضافه کنید تا قدرت تمیزکنندگی بیشتر شود.

پاک کردن عینک

اگراز عینک اسکی، ماسک غواصی، عینک ایمنی یا عینک شنا استفاده می‌کنید، سیب زمینی می‌تواند از مه گرفتگی و لکه که دید را دشوار می‌سازد، جلوگیری کند. فقط قسمت گوشتی سیب زمینی خام را روی لنز‌ها بمالید و با یک پارچه تمیز خشک کنید تا عینک کاملاً شفاف شود.

برق انداختن کفش‌ها

آیا می‌خواهید کفش‌های براقی داشته باشید باید قبل استفاده از واکس، سیب زمینی خام را روی کفش‌های خود بمالید.

پاک کردن لکه‌ها

سیب زمینی یک لکه بر عالی است و می‌توان با خیال راحت از آن در خانه استفاده کرد. از آن‌ها برای پاک کردن لکه‌های باقی مانده چغندر یا توت استفاده کنید یا آن‌ها را روی فرش یا پارچه‌های دیگر بکشید تا لکه‌های سرسخت پاکسازی شوند. برای قوی‌تر شدن آن مقداری نمک روی لکه‌ها ریخته و لکه‌ها را با سیب زمینی مالش دهید.

پاک کردن شیشه

یک سیب زمینی را از وسط نصف کنید و آن را با حرکات دایره‌ای روی سطح شیشه بمالید تا با نشاسته پوشانده شود سپس، آب را روی شیشه اسپری و سطح آن را با حوله پاک کنید.

تمیز کردن ظروف چدن

آیا ظروف چدن شما به دلیل استفاده مکرر زنگ زده یا کثیف شده است؟ آن را با یک سیب زمینی تمیز کنید. ابتدا روغن زیتون در ته تابه بریزید و در مرحله بعد، مقدار زیادی نمک دریا به آن اضافه کنید. یک سیب زمینی را از وسط نصف و آن را در ماهیتابه و طرفین با حرکت دایره‌ای بمالید تا زنگ زدگی و کثیفی از بین برود و در نهایت، از یک پارچه برای پاک کردن روغن اضافی و نمک استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا