احتمال بازگشت آل کثیر به پرسپولیس

یحیی گل محمدی به مدیران باشگاه پرسپولیس اعلام کرده که مهاجم خارجی ۶۰۰ هزار دلاری به درد تیمش نمی‌خورد.

پرسپولیس در خط حمله نیاز جدی به بازیکن دارد و یحیی گل محمدی هم می‌خواهد هرطور شده یک مهاجم به خدمت بگیرد. یکی از خطوطی که پرسپولیس بازیکنان زیادی در آن دارد، خط دفاع است. پرسپولیس در حال حاضر ۶ بازیکن دارد که توانایی بازی در قلب خط دفاع را دارند و به یکی، دو نفر از آن‌ها مثل فرشاد فرجی و وحدت هنانوف فرصت کمتری برای بازی کردن می‌رسد. در خط میانی نیز همین شرایط حاکم است و دست یحیی گل محمدی حالا با خرید یاسین سلمانی از گذشته نیز بازتر شده است.

پرسپولیس نسبت به انتهای فصل گذشته که موفق به کسب سه گانه شد، سه مهاجم خود که پریرای برزیلی، آل‌کثیر و مهدی عبدی بوده‌اند را از دست داده و در این بین فقط موفق به جذب دو مهاجم جوان و شهاب زاهدی شد، که دو خرید جوان این تیم هم خیلی زود از دسترس کادر فنی به دلیل مصدومیت خارج شدند. طی هفته‌های اخیر صحبت‌های زیادی درباره اضافه شدن یک مهاجم خارجی به اردوی سرخپوشان پایتخت وجود داشته، اما هر بار این خرید مورد نیاز گل‌محمدی به دلایلی به سرانجام نرسیده است. خانبان دستیار یحیی گل‌محمدی به تازگی با انتشار سه استوری و با برشمردن چهار دلیل که منابع مالی ناکافی، پایبندی پرسپولیس به قانون سقف قرارداد، بی‌کیفیت بودن بسیاری از گزینه‌های خارجی و درنهایت عدم تمایل گزینه‌های باکیفیت به بازی در ایران هستند، از ناکامی تلاش‌های باشگاه نوشته است. البته خانبان در بخش دیگری از صحبت‌هایش تاکید کرده که مدیران باشگاه و کادر فنی همچنان در تلاش برای جذب گزینه‌ای مناسب هستند، اما اخبار موثق حکایت از آن دارد که مهاجم برزیلی مورد نظر یحیی گل محمدی، ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار قیمت دارد.

بدیهی است رضا درویش و باشگاه پرسپولیس نه چنین پولی برای خرید مهاجم خارجی دارند و نه قانون جدید سقف بودجه چنین اجازه‌ای به مدیران باشگاه می‌دهد. از طرفی دیگر یحیی گل محمدی تجربه تلخی از خرید مهاجم ۶۰۰ هزار دلاری دارد. او سال گذشته لئاندرو پریرا را با رقم ۶۰۰ هزار دلار برای امسال و ۳۰۰ هزار دلار نیم فصل سال گذشته خرید درحالی که این مهاجم کارآیی خاصی نشان نداد. یحیی گل محمدی و آنالیزورهایش فیلم حدود ۵۰ فوروارد خارجی را دیده اند، اما فقط یکی مورد پسند بوده که او هم ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار قیمت دارد! با این شرایط به نظر می‌رسد پرسپولیس باید به دنبال بازگرداندن احتمالی عیسی آل کثیر باشد.

عیسی آل‌کثیر پیشتر در دوره مصدومیتش از ناحیه رباط صلیبی هم دوره طولانی را از میادین فوتبال دور بود و حالا مجدداً شرایط مشابهی پیش آمده و در ۴ هفته برگزاری مسابقات لیگ برتر، آل‌کثیر نتوانسته حتی یک دقیقه هم به میدان برود. مهاجم جنوبی که عدم ثبت قراردادش با سپاهان قطعی شده، به دنبال آن است تا برای ادامه مسیر فوتبالی خود بهترین تصمیم را بگیرد و در این‌باره گفته می‌شود که بحث بازگشت او به پرسپولیس مطرح شده و با توجه به ناکامی سرخ‌ها در زمینه جذب مهاجم خارجی، احتمال پیوستن آل‌کثیر به پرسپولیس تقویت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا