اخراج مهاجم عراق توسط فغانی درست بود؟

رئیس اسبق کمیته داوران فدراسیون فوتبال در مورد اخراج گلزن عراق در دیدار با اردن نظرات خود را مطرح کرد.

به گزارش پارسینه پلاس، حسین عسگری در مورد قضاوت علیرضا فغانی در مسابقه اردن و عراق در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: مهم‌ترین صحنه داوری این مسابقه اخراج بازیکن عراق بود. ایمن حسین بعد از گلزنی شادی‌های تحقیر آمیزی انجام داد. او ابتدا به سمت تماشاگران خودی رفت و سپس به سمت تماشاگران حریف رفت و به نوعی تیم اردن و هوادارانش را تحقیر کرد. این رفتار آن هم درست در زمانی که حریف گل خورده و تماشاگرانش ناراحت هستند رفتاری غیرورزشی محسوب می‌شود و شایسته دریافت کارت زرد است.

وی افزود: بازیکنان عراقی هم مثل بازیکنان ما هستند بعد از گلزنی تصور می‌کنند قله قاف را فتح کرده اند و هر کاری که دوست دارند انجام می‌دهند! در حالیکه همین شادی تحقیر آمیز باعث شد تیم عراق ضربه بخورد و ۱۰ نفره شود.

عسگری درمورد اینکه بازیکنان اردن هم بعد از گلزنی در نیمه اول شادی بعد از گل شان غذا خوردن بود! و بعد از بازی عراقی به صفحه فغانی حمله ور شده اند، گفت: بله خب این بازیکن به نوعی ادای آن‌ها را درآوردو به تمسخر گرفت. فغانی داور کم تجربه‌ای نیست که بی مورد به بازیکنی کارت زرد نشان بدهد. هواداران معمولا اشتباهات بازیکنان خود را نمی‌بینند، اما یک حرکت داور را تا سال‌ها به خاطر می‌سپارند. در اینجا فغانی اشتباهی مرتکب نشد بلکه گلزن عراقی نباید شادی تحریک آمیز و تحقیر آمیز انجام می‌داد.

رئیس اسبق کمیته داوران فدراسیون فوتبال در مورد اینکه قبل از گل دوم اردن فغانی می‌توانست پنالتی به سود این تیم اعلام کند، گفت: یکی از اشکالات کمک داور ویدئویی همین است که شهامت را از داوران می‌گیرد بار‌ها در کلاس‌های داوری به آن‌ها گفته می‌شود در مورد صحنه‌های مشکوک عجله نکنید و اگر پنالتی یا آفسایدی بوده از سوی کمک داور ویدئویی اعلام می‌شود. البته فغانی نزدیک به صحنه بود، ولی توپ بلافاصله تبدیل به گل شد و داورهم پنالتی اعلام نکرد.

 

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا