اسب تک شاخ واقعا وجود داشته است!

نقاشی‌هایی که درون غارهای باستانی وجود دارند، به دانشمندان کمک می‌کنند تا بدانند چه حیواناتی در گذشته با انسان‌ها زندگی می‌کرده‌اند و اکنون منقرض شده‌اند.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از اینفو، اخیراً بقیای هنرهای سنگی در آفریقای جنوبی پیدا شده که به‌نظر می‌رسد تصاویر تک‌شاخ بر روی آن‌ها نقش بسته است. اینکه واقعاً در آن زمان چنین موجودی وجود داشته است یا فقط موجودی افسانه‌ای برای انسان‌های آن زمان بوده، هنوز کاملاً مشخص نیست.

دانشمندان برای بررسی این موضوع مطالعات دقیقی انجام داده‌اند و دریافته‌اند که ساکنین آفریقای جنوبی همیشه به دنبال تک‌شاخ در جستجو بوده‌اند و حتی اروپایی‌هایی که داستان‌های محلی در مورد تک‌شاخ‌ها را شنیده بودند نیز در جستجوی این موجود افسانه‌ای به این مناطق آمده‌اند.

در سال ۱۷۹۷ شایعات در مورد وجود تک‌شاخ به اوج خود رسید، زیرا شخصی به نام «جان بارو» ادعا کرد که درون یکی از غارهای اطراف رودخانه‌ی تارکا نقاشی باستانی مربوط به تک‌شاخ را پیدا کرده است و این موضوع نشان می‌دهد که تک‌شاخ حتماً وجود داشته است. البته برخی از محققین این موضوع را رد کرده‌اند و می‌گویند نقاشی کشف شده مربوط به کرگدن بوده که دارای یک شاخ است و یا شاید مربوط به حیوانات بومی آفریقای جنوبی بوده که دارای دو شاخ هستند و در نقاشی کشف شده، یکی از شاخ‌ها پشت شاخ دیگر است و دیده نمی‌شود.

اخیراً برخی از محققین به‌طور کل یافته‌های جان بارو را زیر سؤال برده‌اند و می‌گویند در نقاشی‌های جان بارو ابعاد زیبایی شناختی غربی وجود دارد، در صورتی که در نقاشی‌های محلی آن منطقه چنین چیزی وجود نداشته است و به‌نظر می‌رسد این نقاشی‌ها توسط اروپایی‌هایی کشیده شده که به آن مناطق سفر کرده‌اند و تنها افسانه‌های تک‌شاخ‌ها را شنیده‌اند.

با این حال، داستان‌های محلی هنوز هم قویاً اذعان دارند که موجودات مشابه تک‌شاخ واقعی هستند. به‌عنوان مثال در سال ۱۸۰۴ دست نوشته‌ای کشف شده است که در آن از وجود حیوانی با یک شاخ صحبت شده است.

ترکیب یافته‌ها و شواهد موجود، محققین را به این نتیجه رسانده است که تک‌شاخ آفریقای جنوبی در واقعیت وجود نداشته است، بلکه حیوانات دیگری در این مناطق وجود داشته‌اند که دیدن نادقیق و لحظه‌ای آن‌ها باعث شده این تصور به وجود بیاید که تک‌شاخ وجود واقعی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا