استخر شیطان کجاست؟ + تصاویر

استخر شیطان استرالیا به عنوان روح زده ترین منطقه استرالیا شناخته می شود که جان مردان جوان زیادی را گرفته است

به گزارش سبک ایده آل به نقل از بیتوته، استخر شیطان استرالیا (به انگلیسی : Devil’s Pool) به عنوان روح زده ترین نقطه استرالیا شناخته می شود جایی که جان ۱۷ – ۲۰ نفر را گرفته است و افسانه ای بومی پشت علت این مرگ ها پنهان شده است. این استخر یا چاله سنگی شنا در پارک ملی به صورت غیر رسمی به عنوان روح زده ترین نقطه استرالیا شناخته می شود.

استخر شیطان در بابیندا Babinda ، ۵۸ کیلومتری جنوب کایرنز در شمال کوئینزلند قرار گرفته است. تابلویی مقابل استخر شیطان در پارک ملی کوئینزلند بابیندا نصب شده است که هشداری صریح به بازدید کنندگان می دهد.

” این مکان، جان افراد زیادی را گرفته است ”

استخر شیطان کجاست؟

استخر شیطان یک استخر طبیعی در امتداد رودخانه بابیندا در قلب جنگل های بارانی زیبای کوئینزلند است که تخته سنگ های گرانیتی بزرگی بسترش را پر کرده اند و یکی از جاذبه های اصلی ذخیره گاه علمی بابیندا بولدرز Babinda Boulders در کوئینزلند استرالیا محسوب می شود.

 

چاله آبی که گردشگران بعد از یک مسیر پیاده روی به آن می رسد ، سطح آرام آب این استخر ، شناگران را فریب می دهد و قدرت جریان زیر آب را اشتباه محاسبه میکنند و زیر سطح آب ناپدید شده و به کام مرگ کشیده می شوند.

جریان آب زیرین استخر مثل حرکت ماشین لباسشویی توصیف می شود که افراد را به سمت پایین می کشد و فرار از دست این جریان غیر ممکن می شود.

مردان جوانی که قربانی استخر شیطان شده اند

در سال ۲۰۰۵ یک برنامه تلویزیونی در استرالیا گزارشی درباره این استخر همراه با مصاحبه ها و دیده های شاهدان عینی برای بررسی شیوع مرگ و میر مردان جوان در  این منطقه در طول سال ها ارائه کرد.

این استخر از سال ۱۹۵۹ تقریبا جان ۱۹ مرد جوان و ۱ دختر نوجوان را گرفته است.

شورای محلی از بازدید کنندگان میخواهد که در منطقه ایمن مشخص شده برای شنا ، بمانند تا مشکل جانی برایشان ایجاد نشود.

افسانه بومی استخر شیطان

درباره استخر شیطان یک افسانه بومی درباره نحوه شکل گیری بابیندا بولدرز بین افراد محلی ، دهان به دهان می چرخد. داستان درباره اولانا ، زنی جوان از قبیله یندیجی است. بعد از این که پدر اولانا او را به یکی از بزرگان قبیله وعده می دهد، اولانا با جنگجوی جوان و خوش تیپی به نام دایگا از یک قبیله دیگر آشنا می شود و عاشق او می گردد.

آنها برای رسیدن به هم از قبایلشان به حیات وحش فرار می کند. بزرگان قبیله به جستجوی آنها برخاسته و بعد از مدتی اسیرشان میکنند.

دایگا را به زور از اولانا جدا می کنند و اولانا فرار کرده و ناپدید می گردد.

گفته می شود که او خودش را در استخر شیطان پرت کرده و گریه های دردناکش تبدیل به سیلابی خروشان در استخر شده است.

مردم محلی بر این باورند که روح اولانا استخر شیطان را تسخیر کرده و مردان جوان را به کام مرگ می کشد.

تابلوی هشدار استخر شیطان

تابلوی هشداری برای شناگران در بابیندا بولدرز نصف شده است ، آب این منطقه عمیق بوده و به سرعت از طریق کانال و روی صخره ها می گذرد ، با وجود نصب تابلوی هشدار هنوز هم هستند افرادی که به خاطر شنا یا در اثر سقوط غیر منتظره در این منطقه کشیده شده و در چاله سنگی استخر فرو می روند.

روی تابلوی هشداری که در مجاورت استخر شیطان نصب شده است چنین نوشته اند:

” این نهر جان افراد زیادی را گرفته است.

سنگ های مرطوب به شدت لغزنده هستند. مراقب بالا آمدن سریع آب باشید. در نهر اصلی  ، پایین دست این نقطه شنا نکنید. این مسیر فقط برای بازدید است. برای ایمنی خودتان به پیاده روی در امتداد مسیر ادامه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا