اسکورت یک کیلومتری ملا حسن رئیس طالبان+ویدئو

در این ویدئو اسکورت یک کیلومتری ملا حسن نخست وزیر حکومت طالبان را مشاهده می کنید.

اسکورت یک کیلومتری رئیس طالبان

به گزارش سبک ایده‌آل به نقل از خبرآنلاین، در این ویدئو اسکورت یک کیلومتری ملا حسن نخست وزیر حکومت طالبان را مشاهده می کنید.

ملاحسن کیست؟

محمد حسن آخوند در حکومت قبلی طالبان، در دهه ۹۰ میلادی، سمت وزارت خارجه را بر عهده داشت. بعد از سقوط طالبان در سال ۲۰۰۱، تاکنون محمد حسن آخوند رئیس شورای رهبری گروه طالبان بوده است.

نخست وزیر افغانستان:

متولد ولایت قندهار -خاستگاه گروه طالبان- و از قوم پشتون و شاخه درانی است و نسب خانوادگی او به احمدشاه درانی، بنیانگذار افغانستان مدرن برمی‌گردد.

گفته می‌شود که نخست وزیر جدید افغانستان تحصیلات رسمی ندارد و فقط در مدارس دینی در پاکستان تحصیل کرده است.

ملا محمد حسن ۷۰ساله بیشتر از اینکه فرد مذهبی باشد، سیاسی است و به دلیل اینکه ریاست شورای رهبری گروه طالبان را در دست داشته، در امور نظامی هم تاثیرگذار است. او در میان گروه طالبان از احترام بیشتری برخوردار است. نخست وزیر طالبان، از چهره‌های نزدیک به ملا محمد عمر، رهبر پیشین گروه طالبان بود و گفته می‌شود که اکنون هم به ملا هبت‌الله رهبر فعلی نزدیک است. همچنین در دهه نود میلادی، او به عنوان معاون وزیر خارجه طالبان کار می‌کرد.

ملا حسن نقش رهبری و هدایتگری مهمی در شورای رهبری ایفا کرده است. این شورا، همچنین به عنوان شورای کویته شناخته می‌شود که در سال ۲۰۰۱ پس از حمله ایالات متحده به افغانستان شکل گرفت. در بیشتر از دو سال گذشته که گفت‌وگوهای آمریکا با گروه طالبان در دوحه قطر آغاز شد و چهره‌های تاثیرگذار این گروه در برابر دوربین‌های رسانه‌ها قرار گرفتند، حسن آخوند در این گفت‌وگوها حضور نداشت و اعلام اسم او به عنوان سرپرست نخست وزیر غیرمنتظره بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا