اشتباهاتی در کشیدن خط چشم

خط چشم کشیدن به مهارت زیادی نیاز دارد، خانم‌هایی که از مهارت کافی برخوردار نیستند و اصول کشیدن درست خط چشم نمی‌دانند با اشتباهات ساده زیبایی چشم خود را از بین می‌برند.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از مجله دلتا، اشتباهاتی در کشیدن خط چشم باعث می‌شود آرایش شما خراب شده و آن جذابیت قبل را نداشته باشد. اگر برای شما هم پیش‌آمده که خط چشمتان را اشتباه کشیده‌ یا از کشیدن آن خسته، عصبانی و بی‌خیال شده‌اید، این مطلب  مناسب شما نوشته شده است.

اگر همیشه هنگام خط چشم کشیدن مستقیماً به آینه نگاه کنید، خط چشم شما یک خط صاف و مستقیم نمی‌شود؛ بنابراین هنگام کشیدن خط چشم باید گاهی به پایین نیز خیره شوید.

اشتباهاتی در کشیدن خط چشم مانند کشیدن پوست کنار چشم خود

برخی از افراد هنگام کشیدن خط چشم پوست کنار چشم خود را می‌کشند، این کار سبب می‌شود خط چشمتان کج و بدفرم شود. برای کشیدن یک خط چشم صاف کمی سر خود را به پایین خم کنید و به آینه نگاه کنید.

اشتباهاتی در کشیدن خط چشم مانند تیز نبودن نوک مدادتان

اگر برای کشیدن خط چشم از مداد استفاده می‌کنید باید نوک مداد تیز باشد زیرا کند و کوتاه‌بودن نوک مدادتان باعث می‌شود خط چشمتان کج شود و زیبا نباشد. تراشیدن مداد، سبب برطرف‌شدن آلودگی‌ها و باکتری‌های نوک آن و انتقال‌نیافتن این آلودگی‌ها به چشمتان می‌شود.

به پلک پایین خط چشم می‌کشید

بهتر است زیر چشم خود خط چشم نکشید؛ زیرا این کار سبب می‌شود چشم‌هایتان ریز و کوچک به نظر برسد. برای زیبا شدن چشمانتان فقط کمی هاله دودی رنگ در گوشه خارجی چشم ایجاد کنید.

از خط چشم در بخش بیرونی چشم‌ها استفاده نمی‌کنید

خط چشم، فرم و تناسب چشم‌های شما را بهبود می‌بخشد. برای کشیدن خط چشم فرم چشم‌ها و مژه‌هایتان را در نظر بگیرید و لازم نیست برای هر یک از چشم‌ها خط چشم کاملاً یکسانی بکشید؛ زیرا پلک‌ها شبیه هم نیستند و گاهی لازم است آرایش یک پلک را به‌صورت دیگری انجام دهید تا تعادل بین پلک‌ها برقرار کنید. برای کشیدن خط چشم می‌توانید کمی از خط طبیعی چشم‌ها فاصله بگیرید و لازم نیست حتماً خط مژه‌های خود را دنبال کنید.

دور خط چشم را سیاه نمی‌کنید

برای اینکه چشم‌های شما طبیعی‌تر به نظر برسد و خطوط ناهموار نرم‌تر گردد، بهتر است دور خط چشم را یک‌قلم موی زاویه‌دار کوچک سیاه کنید و برای سیاه کردن از دستتان استفاده نکنید؛ زیرا نمی‌توانید بر روند آرایش کنترل زیادی داشته باشید.

از قلم‌موی نازک و زاویه‌دار استفاده نمی‌کنید

برای آرایش چشم از یک مداد تیز یا قلم‌موی نازک و زاویه‌دار استفاده نمایید و برس خط چشم را در نزدیکی مژه‌ها قرار دهید.

اشتباهاتی در کشیدن خط چشم مانند کشیدن مداد رنگی زیر چشمان خود
کشیدن مدادهای رنگی چشم در پلک پایین یکی از اشتباهات رایج در میان خانم‌ها است که باعث می‌شود آرایش غلیظ‌تر دیده شود و جذابیتی نداشته باشد.

از خط چشم ضد آب استفاده نمی‌کنید
برای اینکه چشمانی مانند چشمان راکون نداشته باشیم بهتر است برای آرایش چشم‌های خود از پودر فیکس کننده و یک خط چشم ضد آب استفاده کنید. برای اینکه کرم‌ها خط چشم شما را به حالت تعلیق در نیاورند از پوشاننده زیر چشم شفاف استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا