اشتباهات درست کردن جوجه کباب

جوجه کباب یکی از رایج‌ترین و پرطرفدارترین غذاها در خانواده‌های ایرانی است. برخلاف تصور برخی افراد برای پخت جوجه کباب لذیذ و خوشمزه باید نکاتی را رعایت کرد.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از مجله دلتا، جوجه کباب یکی از غذاهای مورد علاقه بسیاری از ایرانی‌ها است و معمولا در بیشتر دورهمی‌های خانوادگی یا سفرهای یک‌روزه به خارج شهر پای ثابت به شمار می‌رود. اما باید بدانید که برای داشتن جوجه کباب خوب باید نکاتی را رعایت کنید.

ترکیب زعفران با مواد

با ترکیب زعفران به مواد جوجه، تنها مواد جوجه رنگ می‌گیرد. هرگز زعفران دم‌شده را با دیگر مواد ترکیب نکنید بلکه زعفران را در ابتدا به سطح مرغ بزنید و بگذارید یک ساعت استراحت کند و سپس مابقی مواد را اضافه کنید.

افزودن بیش از اندازه آب لیموترش

باید حتما آب لیموترش به اندازه باشد. بیش از حد اضافه کردن آب لیموترش باعث سفت شدن جوجه‌ها و احساس نکردن طعم واقعی آن‌ها می‌شود.

افزودن نمک زیاد

بسیاری از افراد جوجه کباب را خوش‌نمک دوست دارند اما بیش از حد نمک زدن به جوجه‌ها یکی دیگر از دلایل سفت شدن جوجه کباب است.

اضافه کردن آبلیمو و نمک قبل از روغن

دقت کنید قبل از اضافه کردن آبلیمو و نمک ابتدا روغن به آن اضافه کنید تا جوجه‌ها با روغن کاور شوند و بعد آبلیمو و نمک بزنید. به این شکل جوجه‌ها هرگز بعد از پخت سفت و خشک نمی‌شوند.

رنده کردن پیاز از اشتباهات درست کردن جوجه کباب

برخی از افراد برای اینکه جوجه‌ها بیشتر طعم پیاز را بگیرند، پیاز را رنده کرده و به جوجه‌ها می‌افزایند اما رنده کردن یکی از اشتباهات در تهیه جوجه کباب است زیرا پیاز رنده شده به تکه‌های جوجه می‌چسبند و هنگام کباب کردن پیازها می‌سوزند اما جوجه خام می‌ماند. پس بهتر است پیاز را خلالی کنید.

اضافه نکردن ادویه

برای اینکه جوجه کباب شما خوشمزه شود، هرگز ادویه را فراموش نکنید. افزودن ادویه به مرغ نه تنها باعث خوشمزه شدن جوجه‌ها شده بلکه سبب می‌شود، بوی نامطبوع و زهم مرغ نیز از بین برود.

جایگزین کردن کره به جای روغن مایع

برای خوش‌طعم کردن جوجه‌ها بسیاری از افراد به جای روغن مایع از کره استفاده می‌کنند اما این کار اشتباه است زیرا اگر برای استفاده کره را ذوب کنیم، جوجه‌ها سفت می‌شود و جوجه‌ها خوب کاور نمی‌شوند. در آخر می‌توانید برای عطر و طعم بیشتر به آن یک قاشق غذاخوری کره مذاب اضافه کنید.

پوشاندن جوجه با سس باربیکیو

سس زدن به جوجه قبل از کباب کردن نه‌تنها طعم سس و مرغ را خراب می‌کند، بلکه به اشتباه فکر می‌کنید جوجه‌کباب کاملا پخته‌شده است زیرا سس خیلی سریع می‌سوزد.

پختن همه‌ برش‌های جوجه با هم

پخت قسمت‌های مختلف مرغ متفاوت است مثلا بال‌ها را جداگانه سیخ بزنید، قسمت‌های بدون استخوان را با هم و قسمت‌های استخوان‌دار را نیز با هم. به این شکل می‌توانید جوجه‌کبابی داشته باشید که به‌طور یکسان می‌پزد.

کباب کردن گوشت و صیفی‌جات با هم

مرغ، قارچ، فلفل و پیاز هر کدام زمان و دمای پخت متفاوتی دارد پس به سیخ کشیدن صیفی‌جات و مرغ در کنار هم درست نیست زیرا سبب می‌شود صیفی‌جات بسوزد اما مرغ کباب نشود.

پخت با حرارت بالا از اشتباهات درست کردن جوجه کباب

برای اینکه جوجه کبابی بی‌نظیر داشته باشید، باید جوجه‌ها را روی حرارت ملایم بپزید. کباب کردن جوجه‌ها در حرارت بالا اشتباه است و سبب می‌شود روی جوجه بسوزد اما جوجه‌ها خام بمانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا