اظهارات پدر نوزاد ۶ ماهه‌ای که در بیمارستان مفید جان باخت

ویدئویی از اظهارات تلخ پدر دختر ۶ ماهه که در بیمارستان مفید جان باخت را در ادامه میبینید.

به گزارش پارسینه پلاس، پس از شنیدن خبر دردناک مرگ النا دختر بچه ۶ ماهه در بیمارستان مفید که نزدیکی دفتر تحریریه رکنا است خبرنگاران برای پیگیری از پلیس و بازپرس ویژه قتل در خصوص اصل ماجرا، در نهایت موفق شدیم با شراف الدین پدر النا دختر بچه ۶ ماهه که کارگر ساختمان است و یک فرزند پسر به نام محمدعرفان ۷ ساله هم دارد و از اهالی منطقه ای در جنوب تهران است گفتگویی انجام دادیم که در ادامه آن را می خوانیم.

گفتگو با پدر النا دختر ۶ ماهه

پدر النا دختر ۶ ماهه به خبرنگار رکنا، گفت: ۲ روز قبل از این اتفاق دخترم النا دچار بی قراری‌های مداومی شده بود که همین موضوع من و مادرش را نگران کرد، به همین جهت به یکی از دکتر‌های معتمدی که میشناختیم مراجعه کردیم و او هم برای النا داروی مختصری را تجویز کرد، پس از مصرف دارو متوجه شدیم این بی قراری‌های النا تمام شدنی نیست، النا تا صبح روز حادثه نتوانست یک دقیقه راحت بخوابد.

او در ادامه گفت: صبح همان روز برای رفتن به سر کار بیدار شدم که دیدم النا همچنان بی قراری می‌کند با همسرم تصمیم گرفتیم تا او را به بیمارستان ببریم و یکی از دوستانم بیمارستان مفید را به ما معرفی کرد و گفت تخصص این بیمارستان کودکان است، ما هم سریع آماده شدیم و ساعت ۷:۳۰ صبح جلوی در بیمارستان رسیدیم.

وقتی به بیمارستان رسیدیم از همسرم خواستم تا زمانی که من جای پارک برای ماشینم پیدا می‌کنم به پذیرش برود و النا را بستری کند من هم بعد از چند دقیقه برگشتم و دیدم او به همراه دخترم النا هنوز روبروی در بیمارستان منتظر مانده است! از او پرسیدم چرا به داخل نرفتید؟ گفت: اینجا اعتراض شده و کارکنان بیمارستان به دلیلی عقب افتادن حقوقشان دست از کار کشیده اند! به همین دلیل هیچکدام از مسئولان اورژانس دخترمان را پذیرش نمی‌کنند!

من هم با حالتی متعجب و عصبانی به سراغ پرسنل اورژانس رفتم و از آن‌ها خواستم که به دخترم النا رسیدگی کنند و بار‌ها به آن‌ها گفتم حال دخترم خوب نیست، اما هیچکدامشان اهمیتی ندادند و همچنان در حال اعتراض بودند تا وقتی که خانمم از فریاد‌های زیادی که برای کمک خواستن زده بود ضعف کرد روی زمین افتاد، یک خانمی که کنار نشسته بود سریع دخترم را گرفت و برای او تنفس مصنوعی گذاشت و من هم شروع به فریاد زدن و کمک خواستن کردم.

در همین لحظه ۲ نفر از دکتر‌هایی که داخل حیاط بیمارستان در حال اعتراض بودند متوجه ما شدند به اورژآنس آمدند و النا را از من گرفتند، دستگاه اکسیژن را به او وصل کردند، اما خودم با چشمان خودم دیدم دخترم نفسش به شماره افتاده است! وقتی با آن‌ها بحث می‌کردم که چرا دیر به فریاد ما رسیده اند آن‌ها در جواب به من گفتند: خدا را شکر کن ما به تو لطف کرده ایم که اعتراضمان را رها کردیم و به کمک دختر شما آمدیم و همین موضوع مرا بیشتر عصابی کرد، اما به خاطر شرایط بیمارستان و همسرم سکوت کردم.

بعد از چند دقیقه نفس‌های النا به شماره افتاد و در بغل خودم جان داد و هیچ کاری از دست کسی بر نیامد، از زمان ورود ما به بیمارستان تا لحظه مرگ بچه ام فقط دو ساعت گذشت و همین دوساعت نبود پزشک و کادر درمان جان دخترم را از ما گرفت و باعث مرگ او شد.

واقعا نمی‌دانم چه بگویم من دخترم را به خاطر بیماری ساده به این بیمارستان برده بودم و حالا جنازه خونینش را تحویلم می‌دهند، اصلا فکر نمی‌کردم یک روزی برسد که دخترم در دستان خودم جان بدهد، ما یک پسر ۷ ساله به نام محمدعرفان هم دارم، اما اینقدر از این واقعه شوکه شدیم که نمی‌دانیم در جواب او برای پیدا کردن خواهرش و علت نبودنش چه باید بگوییم.

اما از دیروز من و همسرم مانده ایم که چرا این مصیبت به سرمان آمد؟! اگر کارکنان بیمارستان به موقع دخترم را پذیرش می‌کردند او زنده می‌ماند.

پدر النا در پایان گفت: جسد دخترم النا برای بررسی علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی انتقال داده شده و ما نیز از کادر درمان بیمارستان کودکان مفید شکایت کرده ایم.

پس از گفتگو با پدر النا دختر بچه ۶ ماهه‌ای که به دلیل قصور پزشکی کارکنان بیمارستان کودکان مفید رخ داد لازم دیدم برای روشن شدن اصل ماجرا برای مخاطبینی که در جریان این واقعه نیستند متن کامل خبر روز گذشته را در ادامه این گفتگو قرار دهیم.

خبر مرگ النا از زبان پلیس و بازپرس ویژه قتل

دیروز خبری را با عنوان “مرگ کودک ۶ ماهه در اعتراض کارکنان بیمارستان کودکان مفید به حقوقشان / بازپرس ویژه قتل دستور بازداشت ۳ مسئول بیمارستان کودکان مفید را صادر کرد! ” منتشر کردیم که متن این خبر را می‌خوانید:

در پی مرگ کودک ۶ ماهه که روز ۹ آذرماه خانواده او برای معالجه به بیمارستان کودکان مفید مراجعه کرده بودند، بررسی‌ها نشان داد اعتراض پرسنل بیمارستان به حقوقشان باعث عدم پذیرش این کودک و انجام اقدامات پزشکی شده و مرگ این کودک ۶ ماهه را رغم زد.

صبح امروز با اعلام خبر مرگ کودک ۶ ماهه در بیمارستان کودکان مفید بازپرس ویژه قتل از دادسرای امور جنایی وارد عمل شد.

در این گزارش آمده است کارکنان بیمارستان مفید در هنگام اعتراض به حقوقشان از پذیرش کودک ۶ ماهه امتناع کرده و همین موضوع باعث مرگ تلخ این کودک شد.

محمدمهدی براعه بازپرس ویژه قتل از شعبه ۳ دادسرای امور جنایی تهران با ابراز تأسف از وقوع چنین اتفاق تلخی که می‌تواند تلنگری بر وجدان باشد به رکنا گفت: در اسرع وقت دستور بازداشت و احضار رئیس بیمارستان مفید، رئیس اورژانس و سرپرستار اورژانس را صادر کردم و تحقیقات نشان می‌دهد در پی اعتراض پرسنل بیمارستان مفید به حقوقشان آن‌ها صبح امروز پنجشنبه ۹ آذر ماه دست از کار کشیده بودند که خانواده دختر ۶ ماهه‌ای را برای درمان بیماری اش به اورژانس رساندند و متاسفانه پرسنل این بیمارستان از پذیرش امتناع کردند، اما بعد از ۲ ساعت از زمان حضور این خانواده پذیرش این کودک ۶ ماهه انجام شد، ولی دیگر برای اقدامات پزشک‌ی دیر شده بود و کودک به کام مرگ فرو رفت.

بازپرس براعه در ادامه به رکنا گفت: با گزارش ماجرا به پلیس و مخابره به بازپرس جنایی وارد عمل شدم و با بررسی‌های میدانی وقتی متوجه علت مرگ تلخ این کودک شدم، دستور بازداشت و احضار ۳ مسئول اصلی بیمارستان مفید را صادر کردم و تحقیقات در پلیس آگاهی برای شناسایی عاملان اصلی این اتفاق دردناک و میزان تقصیر آن‌ها ادامه دارد.

عاملین اصلی مرگ دلخراش دختر ۶ ماهه در بیمارستان مفید تا تکمیل جزئیات پرونده در بازداشت به سر می‌بردند.

طبق آخرین پیگیری خبرنگار رکنا و تماس‌های مکرر در خصوص مرگ دلخراش دختر ۶ ماهه پس از قصور پزشکی از سوی کارکنان بیمارستان کودکان مفید در پی اعتراض به حقوقشان از محمدمهدی براعه بازپرس ویژه قتل از شعبه ۳ دادسرای امور جنایی تهران وی بیان داشت: شب گذشته با دستور بازداشت و احضار ۳ مسئول اصلی در بیمارستان مفید تحقیقات در خصوص این پرونده را در پلیس آگاهی تهران آغاز کردم.

بازپرس براعه در ادامه گفت: پس از شروع تحقیقات و شنیدن اظهارات متهمین این پرونده دستور آزادی رئیس بیمارستان کودکان مفید را صادر و دستور بازداشت رئیس اورژانس را به علت قصور در انجام وظیفه و ۲ نفر سر شیفت پرستاری بیمارستان که ترک کار کرده بودند را نیز صادر کردم.

تحقیقات در خصوص این پرونده همچنان ادامه دارد.

منبع: رکنا

1 دیدگاه

  1. بجای B کردن موضوع مرگ ، پیگیر میشدید که چرا مسئولین از خدا بی خبر دریافتی کارکنان یک بیمارستان که حق قانونی شون هم بوده را پرداخت نمیکرده نه اینکه با طرح موضوع مرگ احساسات دیگران را بر علیه کارکنان معترض بیمارستان بر انگیزید . بله خب این ترفند این سیستم است که اصل موضوع را رها میکنه و بدنبال فرعیات میروند . حیف ایران با اون همه ذخائر و معادن ، متاسفانه مردمش باید در فقر و مصیبت زندگی کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا