افزایش مشکلات قلبی و تنفسی در آلودگی های اخیر

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به فصل سرما و انباشت آلاینده های هوا و افزایش خطرات جدی برای سلامتی عموم مردم و به خصوص افراد حساس و بیماران زمینه ای قلبی، عروقی و تنفسی؛ اطلاع رسانی و آموزش مردم در زمینه خودمراقبتی در برابر آلاینده های هوا را رکنی اساسی در کاهش اثرات آن بر سلامتی دانست.

به گزارش پارسینه پلاس، حسین فرشیدی با بیان اینکه کیفیت پایین هوا یکی از عوامل خطر برای بیماری های حاد و مزمن تنفسی و قلبی و عروقی است، گفت: در این شرایط میزان مراجعات افراد به مراکز درمانی درمانی به دلیل مواجهه با ذرات معلق هوا در نتیجه تشدید مشکلات تنفسی و قلبی و عروقی افزایش پیدا می کند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، به گفته وی، افراد کمتر از ۵ سال، سالمندان بالاتر از ۶۵ سال، افراد دارای بیماری های تنفسی، قلبی و عروقی، آلرژی، مبتلایان به سندرم متابولیک و زنان باردار بیشتر از سایر افراد تحت تاثیر آلودگی هوا و ذرات معلق قرار دارند.

در همین راستا وزارت بهداشت، راهنمای خودمراقبتی در زمان آلودگی هوا را منتشر کرده است که برای مشاهده آن می توانید به پایگاه اطلاع رسانی این وزارتخانه به نشانی behdasht.giv.ir مراجعه کنید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا