افسانه بایگان: به دلیل استفاده از کلاه متهم شده‌ و باید زندانی شوم+عکس

بایگان می گوید: در کیفرخواستم نوشته اند مجازات مندرج در تبصرهٔ ماده ۶۳۸ برای من کم است و برخورد شدید ضرورت دارد، چرا چون یک هنرمندم.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از سینمااعتماد افسانه بایگان بازیگر شناخته شده در پستی اینستاگرامی نوشته است: « اینجانب دو ماه قبل برای دیدن تئاتر کافه عاشقی در سالن اجرای شهرزاد شرکت کردم، در حالیکه کلاهی بر سر داشتم که بخش عمده ای از سرم را پوشانده بود و تنها کمی از مو و گردنم دیده می‌شد. یکی از دست اندرکاران پشت صحنه این نمایش نظر من را در پایان نمایش پرسید و من به احترام زحمات گروه و گفتن یک خسته نباشید پاسخ ایشان را دادم و فیلمی که از من با گوشی گرفتند منتشر شد.

افسانه بایگان در ادامه نوشت: حال من متهم شده ام به ماده ۶۴۰ یعنی در معرض قراردادن شیء!!!که بر خلاف عفت و اخلاق عمومی است. فلدا نتیجه می گیریم که بنده در این تعبیر در حد یک شیء بررسی می شوم. یعنی اگر من بدون حجاب در خیابان ظاهر شوم مشمول تبصره ماده ۶۳۸ خواهم بود و استخقاق جزای نقدی دارم اما اگر با کلاه برای دیدن نمایشی شرکت کنم مستحق یک سال حبس هستم؟؟؟

 

بد نیست به دورو برمان در این شهر نگاه کنیم آیا این حجاب در تهران و در یک مرکز هنری مثل سالن تئاتر بر خلاف عفت و اخلاق عمومی است؟ قضاوتش با مردم تهران.

در کیفرخواست نوشته اند مجازات مندرج در تبصرهٔ ماده ۶۳۸ برای من کم است و برخورد شدید ضرورت دارد، چرا چون یک هنرمندم.

لازم به ذکر است با همین  مدل کلاه در حشنواره جهانی فیلم فجر» شرکت کرده و «عکسهایی هم در فضای مجازی منتشر شد، ولی حتی یک تذکر نگرفت. مگر من علم غیب دارم که بدانم امروز همان طرز پوشش جرم محسوب میشود؟»

پرونده مرا «به شعبهٔ ۱۰۸۸ ارجاع داده اند؛ همان شعبه ای که‌ یک قاضی را از مجتمع قضایی بعثت برای ساعاتی به مجتمع قضایی ارشاد می آورند تا چند رأی سنگین بدهد و بازگردد.

واقعا چرا این شعبه خاص و این قاضی خاص ؟ نمی دانستم هنرمند بودن جزء کیفیات مشدده است. واقعا آیا در دستگاه قضا کسی نیست تا جلوی این رفتارها را بگیرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا