اکلیل خوراکی رنگی را در منزل درست کن

مدت زمان آماده سازی تهیه مواد اکلیل خوراکی ۵-۱۰ دقیقه و مدت زمان آماده‌سازی نهایی ۱-۲ روز است.

به گزارش پارسینه پلاس، مدت زمان آماده سازی تهیه مواد اکلیل خوراکی ۵-۱۰ دقیقه و مدت زمان آماده‌سازی نهایی ۱-۲ روز است.

مقدار مواد اعلام شده در این آموزش حدود ۲-۳ قاشق غذا خوری اکلیل به شما می‌دهد.

درجه سختی تهیه اکلیل خوراکی در دسته بندی آسان قرار دارد.

مواد لازم جهت تهیه اکلیل خوراکی با پودر ژلاتین (روش اول):

پودر ژلاتین ۱ قاشق غذاخوری

آب جوش ۲ قاشق غذاخوری

رنگ خوراکی به مقدار دلخواه

مرحله اول | ترکیب پودر ژلاتین و آب

در اولین مرحله پودر ژلاتین را با آب جوش درون ظرف مناسبی بریزید و با هم ترکیب کنید. ظرف را روی بخار آب به مدت ۵-۸ دقیقه قرار دهید تا پودر ژلاتین به خوبی در آب حل شود و محلولی شفاف و روشن حاصل شود.

مرحله دوم | افزودن رنگ خوراکی

در دومین مرحله به سراغ رنگ خوراکی‌تان روید. به مقدار دلخواه رنگ خوراکی را به موادی که در مرحله قبل تهیه کردید اضافه کنید. همه مواد را به خوبی بهم زنید تا رنگ به صورت یک‌نواخت در مواد پخش شود.

مرحله سوم | خشک کردن مواد اکلیل خوراکی

در سومین مرحله مواد اکلیل خوراکی‌تان را روی تکه‌ای پلاستیک فریزر یا طلق بریزید. با پشت قاشق به آرامی مواد را روی طلق صاف کنید تا ضخامت آن کم شود. این کار موجب می‌شود که اکلیل خوراکی شما سریع‌تر خشک شود. مواد را به همین شکل چند ساعتی در دمای محیط قرار دهید تا کاملا خشک شود. ممکن است برای خشک شدن ۱ روز کامل زمان احتیاج داشته باشد.

مرحله چهارم | پودر کردن اکلیل خوراکی

در آخرین مرحله به سراغ پودر کردن اکلیل خوراکی تان روید. مواد را تست کنید که کامل خشک شده باشند. حال با کمک دست به قطعات کوچک‌تری تبدیلشان کنید. ورقه‌های خشک شده را درون آسیاب، میکسر یا خرد کن بریزید و به خوبی پودر کنید تا بافتی شبیه به اکلیل حاصل شود.

درجه ریز یا درشت بودن دانه‌های اکلیل خانگی شما کاملا سلیقه‌ای است. پس از آسیاب کردن مواد اکلیلی تان آن را در شیشه درب دار کوچکی بریزید و در یخچال نگهداری کنید.

۲ روش ساده برای تهیه اکلیل خوراکی رنگی در منزل

طرز تهیه اکلیل خوراکی خانگی با پودر نشاسته ذرت

تهیه اکلیل خوراکی با نشاسته ذرت اکلیل مات تری نسبت به روش قبل به شما می‌دهد. اگر می‌خواهید دانه‌های اکلیل‌تان براق و شفاف باشد از روش اول استفاده کنید.

مواد لازم جهت تهیه اکلیل خوراکی با پودر نشاسته ذرت (روش دوم):

پودر نشاسته ذرت ۱ قاشق غذاخوری
آب ۱ پیمانه
رنگ خوراکی به مقدار دلخواه

مرحله اول | ترکیب پودر نشاسته و آب

در اولین مرحله درون تابه مناسبی پودر نشاسته ذرت را بریزید و به آن کم‌کم آب بیفزایید. ترکیب را مدام بهم زنید تا آرد نشاسته ذرت درون آب به خوبی حل شود.

مرحله دوم | حرارت دادن مواد

حال تابه را روی حرارت کم قرار دهید و مدام بهم زنید تا ترکیب شما غلظت بگیرد. ۵-۸ دقیقه مدام محتوای درون تابه را بهم زنید تا مواد ته نگیرند و به خوبی غلیظ شود. پس از غلیظ شدن مواد تابه را از روی حرارت بردارید و به سراغ مرحله بعدی روید.

مرحله سوم |خشک کردن مواد

در سومین مرحله روی تکه‌ای پلاستیک یا طلق مواد را بریزید و همانند روش اول با پشت قاشق شروع به صاف کردن مواد کنید. طلق یا پلاستیک را در دمای محیط قرار دهید. ممکن است ۲-۳ روزی زمان ببرد تا مواد شما به خوبی خشک شوند.

مرحله چهارم | پودر کردن مواد

در چهارمین مرحله پس از خشک شدن مواد آن را با کمک دست به تکه‌های کوچکتری تبدیل کنید. حال مواد را مطابق با مرحله آخر روش اول آسیاب و نگهداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا