اگر ریمل تان خشک شده است با این ترفند مجددا ازش استفاده کنید

ریمل کوتاه‌ترین طول عمر را در میان همه‌ی وسایل آرایشی دارد و سه ماه پس از آغاز استفاده از آن شروع به خشک شدن می‌کند.

علت‌های خشک شدن ریمل

در ادامه‌ی مطلب «همه چیز درباره‌ی ریمل خشک شده» به بررسی علت‌های خشک شدن ریمل می‌پردازیم.

۱. پمپ کردن بیش از حد

هر بار که براش ریمل را به درون ظرف آن پمپ می‌کنید باعث ورود جریان هوا به داخل آن می‌شوید و همین مساله عامل خشکی ریمل محسوب می‌شود. علاوه بر این باکتری‌های بی‌شماری در اکسیژن زنده می‌مانند بنابراین هنگامی که هوا را به داخل ظرف ریمل پمپاژ می‌کنید باعث آلودگی بیشتر آن می‌شوید. برای جلوگیری از این مساله پوکه‌ی ریمل را گرفته و در خلاف جهت لبه‌های ظرف ریمل بکشید، برس را بچرخانید و محصول را روی لبه‌ها بزنید.

۲. نبستن درپوش ریمل

به وضوح روی محصول نوشته شده است که برای جلوگیری از خشک شدن محصول در آن را ببندید. در صورتی که در محصول به درستی بسته نشود هوا و گرما به داخل ترکیب نفوذ کرده و باعث غلیط شدن فرمولاسیون مایع ریمل می‌شوند. بنابراین حتما در ریمل را محکم ببندید.

۳. عدم خرید کالای اصل و معتبر

معمولا برندهای باکیفیت و مرغوب عمر طولانی‌تری دارند و دیرتر خشک می‌شوند بنابراین سعی کنید حتما از برندهای معتبر و اصل ریمل تهیه کنید. همچنین در زمان خرید ریمل اصالت کالا، تاریخ تولید، انقضا و سالم بودن بسته‌بندی را هم بررسی کنید. راهنمای خرید ریمل را حتما پیش از خرید مطالعه کنید.

۴. گرما و رطوبت

برای جلوگیری از خشک شدن ریمل سعی کنید آن را به دور از گرما و رطوبت، در جایی خشک و خنک، به دور از تابش مستقیم آفتاب نگهداری کنید.

چگونه ریمل خشک شده را درست کنیم

در ادامه‌ی موضوع «همه چیز درباره‌ی ریمل خشک شده» راهکارهای درست کردن ریمل خشک شده را بررسی کرده‌ایم و این مساله را شرح داده‌ایم که ریمل خشک شده را چگونه درست کنیم.

۱. استفاده از محلول لنز

در صورتی که از لنز تماسی استفاده می‌کنید این راهکار تکنیک بسیار مناسبی برای درست کردن ریمل خشک شده خواهد بود. چند قطره سالین یا محلول لنز برای ریمل خشک شده می‌تواند معجزه‌آسا باشد و برای چشم‌ها هم بدون ضرر است. به این منظور دو قطره محلول لنز را به صورت مستقیم داخل ظرف ریمل بریزید سپس ریمل را با چرخاندن ظرف آن بین کف دست برای یک دقیقه گرم کنید. این کار فرمولاسیون غلیظ را از بین می‌برد. افزودن قطره‌های بیشتر به میزان ریمل باقیمانده در بطری بستگی دارد.

۲. استفاده از قطره‌ی چشم اشک مصنوعی

اشک مصنوعی نوعی از قطره‌ی چشم مناسب افراد دارای چشم خشک است و رطوبت چشم را باز می‌گرداند. برای استفاده از قطره چشم برای ریمل خشک شده کافی است چند قطره از آن را به ریمل اضافه کنید. نکته‌ی مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که تاریخ انقضای قطره‌ی اشک مصنوعی یک ماه پس از باز کردن در آن است.

۲. استفاده از آب داغ

یکی از ساده‌ترین و موثرترین راهکارها برای درست کردن ریمل خشک شده قرار دادن ظرف ریمل در آب داغ است. این کار باعث ذوب شدن فرمولاسیون غلیظ شده و ریمل را مانند روز اول به شما بازمی‌گرداند. برای انجام این کار فقط کافی است یک فنجان را با آب داغ پر کرده و ظرف ریمل را به مدت چند دقیقه داخل آن قرار دهید. فقط مطمئن شوید که در آن محکم بسته شده باشد که آب داخل آن نرود.

۳. استفاده از ژل آلوئه‌ورا

در صورتی که به دنبال ترفندی هستید که علاوه بر درست کردن ریمل خشک شده مژه‌ها را هم تقویت کند باید از ژل آلوئه‌ورا استفاده کنید. به این منظور یک یا دو قطره از ژل آلوئه‌ورا را به صورت مستقیم داخل ظرف ریمل ریخته و به مدت چند دقیقه آن را تکان دهید. مطمئن شوید که ژل آلوئه‌ورایی که استفاده می‌کنید هیچ ماده‌ی شیمیایی‌ای نداشته باشد زیرا در غیر اینصورت چشم‌هایتان دچار آسیب‌دیدگی می‌شوند.

۴. استفاده از روغن نارگیل

ترفند نهایی استفاده از روغن نارگیل برای ریمل خشک شده است. علاوه بر روغن نارگیل، روغن بادام شیرین هم منبعی غنی از ویتامین E و اسیدهای چرب است که می‌توانند مژه‌ها را آبرسانی کرده و مواد مغذی لازم برای آن‌ها را تامین کنند این روغن‌ها کوتیکل‌ها را نرم کرده و باعث درخشش مژه‌ها می‌شوند. علاوه بر این افزودن این روغن‌های شگفت‌انگیز به ریمل باعث مایع شدن فرمولاسیون شده و خواص بسیار زیادی برای مژه‌ها دارند. برخی از افراد برای درست کردن ریمل خشک شده از روغن زیتون یا روغن کرچک هم استفاده می‌کنند. این روغن‌ها برای پوست بی‌ضرر بوده و باعث حجیم‌تر، پرتر شدن و سالم شدن مژه‌ها می‌شوند. به این منظور کافی است چند قطره روغن را داخل ریمل بریزید سپس آن را بچرخانبد.

۵. استفاده از وازلین

فرقی نمی‌کند که ریملتان تمام یا خشک شده باشد در هر دو صورت استفاده از وازلین یک ترفند سریع برای تقویت مژه‌ها است. با وجود اینکه روغن بچه و روغن‌های مغذی بسیار کاربردی هستند اما در صورتی که در استفاده از این محصولات برای درست کردن ریمل خشک شده با مشکل مواجه شدید وازلین می‌تواند جایگزین بهتری برای آن‌ها باشد. به این منظور کافی است فقط کمی وازلین را به بطری ریمل خود اضافه کرده و آن را به خوبی به مدت چند دقیقه تکان دهید.

۶. استفاده از پاک‌کننده‌ی آرایش چشم تک فاز

استفاده از پاک کننده‌ی آرایش چشم تک فاز یکی از روش‌های کاربردی دیگر برای احیای ریمل خشک شده است. دلیل استفاده از این محصول این است که پاک کننده‌ی تک فاز چشم اغلب برای چشم‌ها ضرری ندارد. به این منظور کافی است مقداری پاک کننده‌ی چشم را داخل بطری ریمل ریخته و آن را به خوبی تکان دهید. نکته‌ی مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که پیش از اضافه کردن پاک کننده‌ی چشم باید براش ریمل را به خوبی روی لبه‌های ظرف بکشید تا مایع پاک کننده‌ی چشم به صورت کامل با ریمل مخلوط شود.

۷. استفاده از گلاب

گلاب می‌تواند ریمل را به گونه‌ای روان کند که هیچ اثری از خشکی در آن باقی نماند. به این منظور کافی است چند قطره گلاب را داخل محفظه‌ی ریمل بریزید.

۸. چای سیاه

استفاده از چای سیاه یکی دیگر از روش‌های کاربردی برای درست کردن ریمل خشک شده است. به این منظور کافی است چند قطره چای سیاه را داخل محفظه‌ای ریمل ریخته و به خوبی آن را تکان دهید.

۹. قرار دادن ریمل در یخچال

یکی دیگر از راهکارهای احیای ریمل خشک شده قراردادن آن در طبقه ی بالای یخچال است. زیرا در این حالت مایع موجود در محفظه‌ی ریمل کمتر به دیواره‌های آن می‌چسبد و ریمل برای مدت طولانی‌تری نرم می‌ماند. در صورتی که برای طولانی مدت از ریمل خود استفاده نمی‌کنید بهتر است آن را در طبقه‌ی بالای یخچال قرار دهید تا دیرتر خشک و فاسد و شود.

از کجا بفهمیم ریمل خشک شده است؟

دو روش برای تشخیص خشک شدن ریمل وجود دارد. روش اول این است که تاریخ انقضای آن را بررسی کنید و ببینید که گذشته است یا خیر. در صورتی که تاریخ انقضای ریمل گذشته باشد به احتمال زیاد دیگر قابل استفاده نیست و خشک شده است. روش دوم به این صورت است که بافت ریمل را بررسی کنید یعنی براش ریمل را روی دست خود بکشید و ببینید که آیا بافت آن به صورت دانه دانه و برجسته است یا خیر. در صورتی که بافت ریمل دانه دانه شده باشد یعنی ریمل خشک شده و با استفاده از روش‌های احیا می‌تواند ریمل را برای استفاده‌ی مجدد بازسازی کنید.

جلوگیری از خشک شدن ریمل

در ادامه‌ی بحث «همه چیز درباره‌ی ریمل خشک شده» راهکارهایی که می توانیم برای جلوگیری از خشک شدن ریمل انجام دهیم را بررسی می کنیم.

۱. بستن کامل در محفظه‌ی ریمل

یکی از علل اصلی خشک شدن ریمل ورود هوا به محفظه‌ی آن است بنابراین همواره در آن را کامل ببندید.

۲. پمپاژ نکردن بیش از حد براش به داخل محفظه‌ی ریمل

پمپاژ کردن براش به داخل محفظه باعث ورود جریان هوا با فشار بالا به داخل محفظه شده و مایع ریمل را سفت می‌سازد بنابراین برای جلوگیری از خشک شدن ریمل از انجام زیاد این کار اجتناب کنید.

۳. نگهداری ریمل در دمای مناسب

نگهداری ریمل در دمای مناسب می‌تواند به جلوگیری از سفت و خشک شدن آن کمک کند. بنابراین به جای نگهداری ریمل در محیط گرم بهتر است در صورتی که کمتر از ریمل استفاده می‌کنید آن را در طبقه‌ی بالای یخچال نگهداری کنید.

آیا استفاده از ریمل احیا شده خطرناک است؟

همانطور که گفتیم ریمل خشک را در صورتی می‌توان احیا کرد که تاریخ انقضای آن نگذشته باشد زیرا در غیر این صورت استفاده از آن می‌تواند باعث ایجاد عفونت و حساسیت چشم شود. همچنین در موارد دیگری استفاده از ریمل خشک احیا شده می‌تواند منجر به بروز مشکل و عفونت شود. به منظور جلوگیری از بروز این مشکلات باید به یک سری نکات در احیای ریمل توجه کنید:

 • ریمل را در جای خشک و خنک به دور از گرما نگهداری کنید.
 • هنگام استفاده از ریمل مراقب باشید که ریمل وارد چشم‌هایتان نشود.
 • ریمل را هر سه تا شش ماه یکبار تعویض کنید.
 • تمیز کردن برس ریمل پس از هر بار استفاده هم بسیار مهم است.
 • اگر ریمل وارد چشم‌هایتان شد به سرعت آن را با آب بشویید.
 • برای افزودن ترکیباتی مانند روغن‌های طبیعی به ریمل از قطره‌چکان قاشق‌های استریل شده با الکل استفاده کنید.
 • ریمل را تنها یک یا دو بار بازسازی کنید.
 • به هیچ عنوان ریمل‌ را با الکل احیا نکنید زیرا باعث تحریک، خارش، سوزی و عفونت چشم می‌شود.
 • در صورتی که پس از مصرف ریمل احیا شده دچار سوزش، التهاب یا حساسیت چشم شدید مصرف ریمل را به سرعت متوقف کرده و چشمان خود را فورا بشویید.
 • به هیچ عنوان از آب برای احیای ریمل به ویژه ریمل‌های ضد آب استفاده نکنید. زیرا آب منجر به از بین رفتن قوام ریمل شده و در برخی موارد منجر به کپک زدن آن هم می‌شود.
 • برای هر ریمل تنها یک روش احیا را می‌توانید انتخاب کنید. این موضوع بدان معنا است که نمی‌توان یکبار از قطره‌ی چشم و بار دیگر از روغن برای احیای ریمل استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا