ایده لباس عروسی برای خانم های قد کوتاه+ تصاویر

اگر شما هم جزو آن دسته از عروس خانم‌هایی هستید که در دسته افراد قد کوتاه قرار می‌گیرید احتمالا دغدغه تهیه لباس عروس مناسب، استرس زیادی برایتان ایجاد کرده است.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از نی نی بان، فرقی نمی‌کند که قد بلندی داشته باشید یا قد کوتاه، در هر صورت، روز عروسی مختص به خود شماست و هیچ کس نمی‌تواند لذت این روز زیبا را از شما بگیرد!

لباس عروس مناسب برای افراد قد کوتاه  

همه اندام‌ها یکسان نیستند و هر عروسی می‌تواند متناسب با قد و اندام خود، لباس عروس مناسبی تهیه کند. اگر شما هم جزو آن دسته از عروس خانم‌هایی هستید که در دسته افراد قد کوتاه قرار می‌گیرید احتمالا دغدغه تهیه لباس عروس مناسب، استرس زیادی برایتان ایجاد کرده است. اما نگران نباشید، در این مطلب به شما کمک می‌کنیم که چطور لباس عروس مناسب برای افراد قد کوتاه را پیدا کنید.

لباس عروس مناسب برای افراد قد کوتاه  

انتخاب لباس عروس برای افراد قدکوتاه

انتخاب لباس عروس از مهمترین قسمت‌های هر مراسمی عروسی است که معمولا هم عروس خانم‌ها با وسواس زیادی از این مزون به آن مزون می‌روند تا بالاخره لباس رویایی خود را انتخاب کنند. تنوع مدل لباس‌های عروس در سال‌های اخیر بیشتر شده است و همین مزیتی است برای عروس خانم‌هایی که قد کوتاه‌تری دارند تا لباس عروسی را انتخاب کنند که آن‌ها را کشیده‌تر و بلندتر نشان دهد. تنها با رعایت چند ترفند و نکته ساده حین انتخاب لباس عروس می‌توانید در شب عروسی خود قدبلندتر و کشیده‌تر به‌نظر برسید.

لباس عروس مناسب برای افراد قد کوتاه  

ترفندهای بلندتر بنظر رسیدن عروس های با قد کوتاه

بهترین لباس عروس برای عروس‌های قد کوتاه، لباس عروس راسته است. این مدل لباس اندام شما را به زیبایی کشیده‌تر و لاغرتر نشان می‌دهد. سلبریتی‌های مشهور دنیا هم از مدل لباس راسته در مراسم و فرش قرمزها زیاد استفاده می‌کنند چرا که این مدل لباس اندام را خوش‌فرم‌تر نشان می‌دهد.

لباس عروس مناسب برای افراد قد کوتاه  

لباس عروس با دامن بلند

بهترین مدل دامن برای لباس عروس‌های با قد کوتاه، دامن بلند و دنباله‌دار است. دامن‌های دنباله‌دار و بلند خطای دید ایجاد کرده و فرد را کشیده‌تر نشان می‌دهند. عروس‌های با قد کوتاه می‌توانند لباس عروس با دامن‌ کلوش، دامن راسته، دامن ساده و بدون پف زیاد را برای شب عروسی خود انتخاب کنند.

لباس عروس مناسب برای افراد قد کوتاه  

لباس عروس هرچقدر ساده‌تر بهتر

اگر قدتان نسبتا کوتاه است و دلتان می‌خواهد در لباس عروس بلندتر و کشیده‌تر به‌نظر بیایید، بهتر است دور لباس عروس‌های کارشده با منجوق، با تزیینات شلوغ مثل پاپیون، دنباله‌های مدل‌دار و . . . خط بکشید. درست است که این سبک لباس عروس‌ها زیبایی شما را دو چندان می‌کنند اما باعث شده قدتان از حالت معمول هم کوتاه‌تر به‌نظر برسد. به‌علاوه اینکه زیبایی اندام را هم خوب نشان نمی‌دهند. بهترین گزینه لباس عروس برای عروس‌های با قد کوتاه مدل‌های ساده است. لباس‌های پفی و چند لایه هم نه تنها زیبایی فرم بدن‌تان را می‌پوشانند بلکه شما را کوتاه نشان می‌دهند.

لباس عروس مناسب برای افراد قد کوتاه  

یقه مناسب لباس عروس برای عروس‌های قد کوتاه

لباس عروس یقه هفت یا همان یقه V کمک می‌کند گردن‌تان کشیده‌تر نشان داده شود و در نتیجه قدبلندتر دیده می‌شوید. لباس‌ عروس دکلته هم با ایجاد خطای بصری کمک می کند عروس خانم‌ها قد بلندتر به نظر برسند.

لباس عروس مناسب برای افراد قد کوتاه  

شینیون بالای سر

طبیعی است که مدل موی عروس با شینیون بالای سر بهترین گزینه آرایشی است که برای کشیده‌تر نشان دادن عروس خانم‌ها استفاده می‌شود. پس اگر قدتان نسبتا کوتاه است مدل موی باز و ساده، با شینیون پایین را انتخاب نکنید؛ برعکس سراغ مدل‌ شینیون بالای سر بروید تا کوتاهی قد خود را با مدل مو جبران کنید.

لباس عروس مناسب برای افراد قد کوتاه  

در کنار شینیون بالای سر از تاج عروس بلند استفاده کنید. البته حواستان باشد که با مدل مو و انتخاب تاج بلند تفاوت قدی تان با داماد زیاد نشود.

لباس عروس مناسب برای افراد قد کوتاه  

کمربند

استفاده از کمربند هم باعث ایجاد خطای دید شده و بالاتنه را بلندتر و کشیده‌تر نشان می‌دهد.

انتخاب لباس عروس برای عروس های با قد کوتاه  

کفش پاشنه‌دار

شاید پوشیدن کفش پاشنه بلند برای همه راحت نباشد، به‌خصوص اگر قرار باشد ساعت‌های طولانی با کفش پاشنه بلند در مهمانی سرپا بایستید، احتمالا برایتان آزاردهنده خواهد بود. پوشیدن کفش‌های لژدار یا کفش‌های با لژ مخفی گزینه خوبی برای عروس‌های قد کوتاه است. برای عکاسی حتما کفش پاشنه بلند بپوشید تا در عکس‌های عروسی قدبلندتر دیده شوید.

لباس عروس مناسب برای افراد قد کوتاه  

بهترین مدل‌ لباس عروس برای عروس‌های قد کوتاه

عروس‌های با قد کوتاه می‌توانند از بین مدل‌های زیر لباس عروسی خود را انتخاب کنند، این مدل‌ها باعث کشیده‌تر به نظر رسیدن عروس‌های قد کوتاه می‌شوند:

لباس عروس مناسب برای افراد قد کوتاه  

لباس عروس راسته

این مدل متناسب با شکل بدن و فرم اندام عروس خانم طراحی می‌شود به‌همین دلیل بهترین گزینه برای عروس‌های قدکوتاه است. لباس عروس برای هر نوع فرم بدنی مناسب است به‌خصوص عروس‌هایی که اندام ساعت شنی دارند.

لباس عروس مناسب برای افراد قد کوتاه  

لباس عروس سلطنتی با یقه هفت

بهترین لباس برای عروس‌های قد کوتاه که آن‌ها را کشیده‌تر نشان می‌دهد. برش ساده یقه هفت که تا خط کمر ادامه پیدا می‌کند، خطای دید ایجاد کرده و بالاتنه بلندتر به‌نظر می‌رسد.

لباس عروس مناسب برای افراد قد کوتاه  

لباس عروس پری دریایی

لبه پایینی لباس عروس پری دریایی که حالت دم پری دریایی را تداعی کرده با ایجاد خطای دید باعث می‌شود که پاهای عروس خانم کشیده‌تر دیده شوند.

لباس عروس مناسب برای افراد قد کوتاه  

لباس عروس A شکل

یکی دیگر از لباس عروس‌های مناسب عروس قد کوتاه لباس با شکل A است که دامن لباس از قسمت اصلی کمر بالاتر درنظر گرفته شده که کمک می‌کند پایین تنه عروس یعنی پاها کشیده‌تر و بلندتر به‌نظر برسند. این مدل لباس عروس به‌خصوص برای عروس‌های قدکوتاه که اضافه وزن دارند بهترین گزینه است. البته حواستان باشد که دامن ساده را انتخاب کنید و سراغ نوع پفی نروید.

لباس عروس مناسب برای افراد قد کوتاه  

لباس عروس مدل ماهی

برجستگی بالاتنه و پایین تنه در لباس عروس مدل ماهی زیباتر دیده می‌شود و پاها کشیده‌تر به‌نظر می‌رسند. لباس عروس مدل ماهی با کمربند گزینه خوبی برای عروس‌های با قد کوتاه است.

لباس عروس مناسب برای افراد قد کوتاه  

لباس عروس کوتاه

شاید کلیشه لباس عروس، دامن بلند و دنباله‌دار باشد، اما این روزها عروس‌های زیادی را می‌بینیم که سراغ لباس عروس با دامن کوتاه می‌روند. انتخاب لباس عروس کوتاه برای عروس‌هایی که قد نسبتا کوتاهی دارند نه تنها باعث می‌شود متفاوت و جسور به‌نظر برسند بلکه به‌خاطر نمایش دادن پاها، آن‌ها را بلندتر نشان می‌دهد.

لباس عروس مناسب برای افراد قد کوتاه  

کلام آخر

فرقی نمی‌کند که عروسی با قد بلند هستید یا قد کوتاه، اندام لاغر یا چاق! یادمان باشد که اندام و ظاهر ایده‌آل چیزی نیست که رسانه‌ها به خورد ما می‌دهند، بلکه اندام ایده‌آل همان چیزی است که هرکسی با آن احساس راحتی و رضایت می‌کند. پس نگران قد کوتاه یا بلند خود نباشید، و در بهترین شب زندگی‌تان سلیقه خودتان را درنظر بگیرید و لذت ببرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا