این استان منتظر بارش برف و باران باشد

با توجه به ورود سامانه بارشی به استان، از اواخر روز دوشنبه شاهد آغاز دوباره بارش برف و باران از سمت غرب استان و در ارتفاعات خواهیم بود و وزش باد و کاهش دید شد از روز چهارشنبه پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش پارسینه پلاس، بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان، امروز و فردا جو پایداری بر اساس آخرین نقشه‌های هواشناسی در استان اصفهان، حاکم خواهد بود اما از اواخر روز دوشنبه از سمت غرب استان با ورود سامانه ناپایدار قوی، شاهد بارش باران و در ارتفاعات شاهد برف، رگبار، رعد و برق و وزش و طوفان لحظه‌ای و شرایط مه‌آلود خواهیم بود.

این شرایط در مناطق برفی با کولاک و کاهش دید همراه است که با توجه رطوبت و فعالیت سامانه پیش رو، هشدار زرد برای مناطق استان و هشدار نارنجی برای نواحی غرب و جنوبی صادر شده است.

در همین راستا از هم استانی‌ها درخواست شده است از هر نوع سفر غیرضروری در داخل استان و استان‌های همجوار به ویژه چهارمحال‌ و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و فارس پرهیز و از رفتن به حاشیه زاینده‌رود خودداری کنند.

همچنین مردم روز چهارشنبه از سفر به استان‌های شرق شامل سمنان، یزد و خراسان شمالی خودداری کنند زیرا با وزش باد شدید و کاهش دید شدید همراه است؛ همچنین توصیه می‌شود از فعالیت در ارتفاعات، صعود و کوهنوردی پرهیز شود؛ زیرا خطر رعد و برق و سقوط از ارتفاع وجود دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا