این بازیگران ممنوع الکار شدند/لیست بازیگران ممنوع الکار

روح الله سهرابی تاکید کرد: بازیگرانی که کشف حجاب کرده‌اند و یا از کشور گریخته‌اند، از این پس اجازه حضور در هیچ اثری را نخواهند داشت.

روح الله سهرابی تاکید کرد: بازیگرانی که کشف حجاب کرده‌اند و یا از کشور گریخته‌اند، از این پس اجازه حضور در هیچ اثری را نخواهند داشت.

روح الله سهرابی گفت: سازمان سینمایی پس از بررسی وضعیت آثاری که طی یک سال اخیر یا قبل‌تر تولید شده و یا در نوبت اکران قرار دارند، اما بدلیل حضور یک یا چند تن از عوامل قانون‌شکن یا کشف حجاب کرده امکان نمایش عمومی پیدا نکرده‌اند با ملحوظ داشتن جوانب امر بنا دارد آثار یاد شده را به مرور به روی پرده بفرستد تا سرمایه‌گذاران فیلم‌ها، تهیه کنندگان و دیگر عواملی که به نحوی در تولید این آثار نقشی داشته اند بخاطر رفتار قانون‌شکنانه تعداد معدودی از عوامل و بازیگران دچار خسارت و زیان نشوند.

وی ادامه داد: همانگونه که پیش‌تر هم در گفتگو‌های مراجع مختلف و مقامات ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکیدشده، درباره آثار تولید شده قانون عطف به ماسبق نخواهد شد و در جهت صیانت از اعتماد و سرمایه همه‌ی فعالان و سرمایه گذاران این عرصه چنانچه شرایط اکران این فیلم‌ها مهیا شود همانند دیگر آثار سینمایی به نمایش عمومی خواهند رسید.

۱۰ فیلم مشکل دارند

مدیرکل اداره نظارت بر نمایش فیلم سازمان سینمایی با بیان این نکته که سینمای ایران یکی از استثنایی‌ترین دوره‌های خود از لحاظ امیدبخشی و رونق اقتصادی سپری می‌کند افزود: حدود ۱۰ عنوان فیلم مشکلی مشابه هم دارند که بازیگران آن‌ها پس از نقش‌آفرینی در فیلم‌ها اقدام به کشف حجاب و یا فرار از کشور کرده‌اند و سرمایه گذاران و تهیه کنندگان را با انبوهی از مشکلات و موانع مختلف تنها گذاشته‌اند.

وی با اشاره به این نکته که روزی نیست که تهیه کنندگان و کارگردانان این فیلم‌ها بصورت حضوری یا تلفنی پیگیر حل و فصل مشکلات پیش آمده برای فیلمشان نباشند اضافه کرد: تعداد انگشت شماری از بازیگران و عواملی که بدون توجه به ملاحظات و قوانین کشور رفتار کرده‌اند و سرمایه و زحمات عده زیادی را تحت الشعاع رفتار هنجارشکنانه خود قرار داده و به خطر انداخته‌اند باید پاسخگوی رفتار خود باشند و اگر حقیقتا معتقد به عدالت و انصاف و مقید به اخلاق و اصول انسانی و یا حتی اصول حرفه‌ای هستند باید با بازگرداندن دستمزد خود لااقل بخشی از ضرر و زیان صاحبان آثار را جبران کنند.

ممنوعیت استفاده از بازیگران فرار یا کشف‌حجاب کرده

سهرابی اضافه کرد: البته این افراد از این پس اجازه حضور در هیچ اثری را نخواهند داشت و هرگونه استفاده از آن‌ها در آثاری که بعد از فرار یا کشف حجاب تولید شده غیرقانونی بوده و مستلزم اخذ مجوز‌های لازم از مراجع ذیصلاح می‌باشد، لذا تهیه‌کننده، کارگردان و سرمایه‌گذاری که از این افراد استفاده کنند باید منتظر تبعات و خسارات آن نیز باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت‌های موجود و شرایط خاص حاکم بر فضای سینما علیرغم حمایت تمام قد سازمان سینمایی از آثار آماده‌ی اکران، تبلیغات این فیلم‌ها از طریق استفاده از چهره و نام افرادی که قوانین دایر کشور را رعایت نکرده باشند دارای محدودیت خواهد بود و صاحبان آثار ملزم به رعایت این مسئله هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا