این خانه، خاص ترین و زیباترین خانه ای است که در عمرتان دیده اید!+ عکس

خانه نهنگ که در دل چشم انداز آرام سانتا باربارا و میان درختان بلوط و چنار قرار گرفته است، به عنوان یک اثر معماری به شدت منحصر به فرد در نظر گرفته می‌شود.

به گزارش پارسینه پلاس، خانه نهنگ که در دل چشم انداز آرام سانتا باربارا و میان درختان بلوط و چنار قرار گرفته است، به عنوان یک اثر معماری به شدت منحصر به فرد در نظر گرفته می‌شود.

این پروژه توسط طراحی به نام مایکل کارمایکل در سال ۱۹۷۸ طراحی شد. گفتنی است که در روند طراحی و ساخت مجموعه مذکور از آثار مبتنی بر طبیعت معمار سرشناس آنتونی گائودی الهام گرفته شده است.

طراحی نمای خانه نهنگ به گونه‌ای انجام شده که به خوبی با پس زمینه طبیعی سایت سانتا باربارا هماهنگ باشد. پوسته بیرونی همگن آن نیز به نوعی امتداد طبیعت دیدنی اطراف به شمار می‌رود.

لازم به ذکر است که بازدیدکنندگان از طریق یک ورودی منحصر به فرد به داخل خانه هدایت می‌شوند. این فضا به شیوه‌ای طراحی شده که گویی مهمانان در قدم نخست وارد دهان یک نهنگ می‌شوند.

پس از ورود، بازدیدکنندگان در فضا‌هایی غوطه ور می‌شوند که در سه سطح طراحی شده و دارای بار روانی ویژه‌ای هستند.

هر یک از این سطوح لحظات غیرمنتظره‌ای از معماری ارگانیک را نشان می‌دهند؛ از آسانسور با روکش سنگی گرفته تا راه پله‌ای مارپیچی که محیط داخلی را به محیط بیرونی متصل می‌کند.

منبع:تابناک باتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا