این درخت خاص شگفت زده تان می کند

با نگاهی به درخت سرسختی که از سقف یک فضای طاقدار رومی باستان رشد می‌کند، به راحتی می‌توان فهمید که چرا آن را درخت وارونه می‌نامند.

به گزارش پارسینه پلاس، درختی که وارونه و از سقف یک بنای تاریخی رشد کرده به یک جاذبه گردشگری در ایتالیا تبدیل شده است.

 خرابه‌های باستانی بایا در کنار همه جاذبه‌های گردشگری‌اش یک درخت بی‌نظیر هم دارد. شهر بایا یک شهر باستانی در ۳۰ کیلومتری ناپولی ایتالیا است که مقصد ثروتمندانِ رومی و اشراف بوده.

این درخت به معنای واقعی کلمه معکوس است، یعنی بجای اینکه به سمت آسمان رشد کند، به سمت زمین رشد می‌کند که بسیار نادر است. هیچ کس دقیقاً نمی داند که این درخت انجیر چگونه به آنجا ختم شده، یا چه مدت زمانی است که رشد کرده، اما یک چیزی به همه ثابت شده؛ علیرغم مکان عجیب و غریب آن، درخت انجیر بایا هر سال قوی‌تر می‌شود و گاهی اوقات حتی میوه می‌دهد.

درخت انجیر اعجاب‌انگیزی که رو به زمین رشد کرده است/ عکس

البته منابعی هم می‌گویند این درخت تا دهه ۱۹۴۰ به طور معمول به سمت بالا رشد می‌کرد، اما زمانی که کاوش‌های محوطه باستان شناسی آغاز شد، درخت از بین رفت. با این حال، ریشه‌های آن زنده ماند و به درخت جدیدی که از موقعیت عجیب و غریبی که امروز از آن آویزان شده است، زندگی بخشید.

به نظر می‌رسد که این درخت تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت می‌کند، برخی از کارشناسان هم می گوید که درختان انجیر برای رشد به مکانی گرم، آفتابی و سرپناه نیاز دارند و محدود کردن ریشه‌های آنها باعث باردهی می‌شود.

درخت انجیر اعجاب‌انگیزی که رو به زمین رشد کرده است/ عکس

منبع: دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا