این سلبریتی ها از غزه حمایت کردند

خواننده مشهور عرب نوشت: تا کی جامعه بین المللی به ترس خود از لابی صهیونیستی ادامه می دهد؟ خون بیگناهان فلسطین را از چنگ نازی‌های صهیونیست آزاد خواهد کرد و همین خون ها پایان اسرائیل را نزدیک خواهند کرد.

به گزارش پارسینه پلاس، بعد از آتش سوزی مهیب در رفح و آتش گرفتن ده‌ها مرد و زن و کودک، سلبریتی‌های مختلف در سرتاسر جهان با انتشار پست و استوری نسبت به این فاجعه واکنش نشان دادند.

گروهی به کمپین اینترنتی «all eyes on Rafah» پیوستند و گروهی نیز در صفحات شخصی خود از سازمان ملل خواستند که جلوی فاجعه انسانی در غزه را بگیرد. به جز سلبریتی‌های ایرانی که به مساله فاجعه رفح واکنش نشان دادند (اینجا بخوانید)، سلبریتی‌های دیگر کشور‌ها نیز دست به کار شده و در صفحات مجازی خود وحشیگری در غزه و به خصوص رفح را محکوم کردند.

سلبریتی‌های هالیوود، هندی و عرب، بیش از همه به حادثه رفح واکنش نشان دادند. در زیر مروری بر مهم‌ترین واکنش‌های این سلبریتی‌ها خواهیم داشت.

سلبریتی‌های هندی

سلبریتی‌ها و موج بی سابقه حمایت از غزه

بسیاری از سلبریتی‌ها و هنرمندان هندی و بالیوود نسبت به فاجعه رفح حساسیت نشان دادند. برجسته‌ترین بازیگرانی که در مورد آتش سوزی یکشنبه پست یا استوری گذاشتند، افراد زیر هستند:

عالیا بات

سلبریتی‌ها و موج بی سابقه حمایت از غزه

عالیا بات برای چندمین بار مطلبی را در استوری اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت. متن یکی از پیام‌های او این بود: «همه بچه‌ها مستحق امنیت هستند. All eyes on rafah»

کارینا کاپور خان

سلبریتی‌ها و موج بی سابقه حمایت از غزه

کارینا کاپور خان که اخیراً به عنوان سفیر ملی یونیسف در هند انتخاب شده، پستی را با امضای کاترین راسل، مدیر اجرایی آژانس سازمان ملل متحد به اشتراک گذاشت. در این پست آمده است: «تصاویر کودکان سوخته و خانواده‌هایی که از چادر‌های به آتش کشیده شده در رفح بیرون می‌آیند همه ما را شوکه می‌کند. گزارش کشتار کودکانی که در چادر‌های موقت پناه گرفته اند وجدان را آزرده می‌کند. بیش از هفت ماه است که شاهد وقوع این فاجعه هستیم؛ فاجعه‌ای که منجر به مرگ هزاران نفر شده است.»

پریانکا چوپرا

سلبریتی‌ها و موج بی سابقه حمایت از غزه

پریانکا چوپرا، هنرپیشه مشهور هندی و نماد بالیوود در جهان نیز، استوری ” All eyes on Rafah ” را در اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت و به این کمپین پیوست. به جز او، افراد مشهور دیگری از جمله وارون دهاوان، سونام کاپور، دولکوئر سلمان، کونکونا سن شارما، سوارا باسکر، سانیا میرزا (تنیسور هندی)، ویر داس، دیا میرزا، شیلپا رائو، اورفی جاوید، راکول پریت سینگ، ایلینا دکروز، هانسیکا موتونی، عایشه تاکیا و … استوری «All eyes on rafah» را منتشر کرده و به کمپین مشهور این روز‌ها پیوستند.

سلبریتی‌ها و موج بی سابقه حمایت از غزه

همچنین، مالایکا آرورا، هنرپیشه مشهور، در صفحه خود نوشت: “چیزی به نام کشتن کودکان به طور قانونی وجود ندارد”. همچنین، یو یو هانی سینگ، خواننده رپ نیز اظهار داشت که دلش شکسته است.

فعالیت ضد اسرائیلی سلبریتی‌های هالیوود

سلبریتی‌ها و موج بی سابقه حمایت از غزه

بسیاری از سلبریتی‌های آمریکا و هالیوود نیز نسبت به فاجعه رفح واکنش نشان دادند. «مارسیا کراس» هنرپیشه آمریکایی در صفحه اجتماعی خود به محکومیت تجاوز اسرائیل به غزه و بازنشر محتوا‌های درباره حمایت از فلسطین پرداخت.

سوزان ساراندون هنرپیشه آمریکایی نیز که همواره در موارد متعددی در حمایت از فلسطینی‌ها صحبت کرده است، از صفحه رسمی خود در ایکس برای انتشار مجدد پست‌های زیادی در محکومیت تجاوزات اسرائیل به غزه و ابراز همبستگی با مردم فلسطین استفاده کرد.

سلبریتی‌ها و موج بی سابقه حمایت از غزه

همچنین، افراد مشهور و سلبریتی‌هایی که در هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم کن در فرانسه حاضر شدند، روز شنبه با پرچم فلسطین و نماد‌های اعتراضی روی لباس خود به جشنواره آمده و بدین شکل با فلسطین ابراز همبستگی کردند. شخصیت‌های مشهور جهانی که از ۱۴ تا ۲۵ مه در کن حضور داشتند، در حالی که روی فرش قرمز راه می‌رفتند، با لباس خود با مردم غزه ابراز همدردی کردند. بلا حدید، مدل مشهور آمریکایی – فلسطینی، از مهم‌ترین معترضان بود که با لباس قرمزی که با طرح چفیه دوخته شده بود، توجه‌ها را به خود جلب کرد.

حدید که بار‌ها حمایت خود را از فلسطین اعلام کرده است، در شبکه‌های اجتماعی به دلیل نشان دادن همبستگی خود با فلسطین مورد تحسین قرار گرفت. او بعد از آتش سوزی رفح نیز چندین استوری در اینستاگرام به اشتراک گذاشت که حمله اسرائیل به رفح را محکوم می‌کرد.

سلبریتی‌های عرب و حمایت از غزه

سلبریتی‌ها و موج بی سابقه حمایت از غزه

تعدادی از سلبریتی‌های جهان عرب نیز به بمباران کمپ آوارگان در غرب رفح در جنوب نوار غزه واکنش نشان دادند و بسیاری از آن‌ها خشم و ناراحتی خود را از این حمله ابراز کردند. محمد رمضان علی، هنرمند مصری در اینستاگرام پستی منتشر کرد و از فعالان عرب خواست که فقط از طریق اینستاگرام با اسرائیل مبارزه نکنند. او نوشت: «آیا با تلفن همراه می‌جنگیم؟ چگونه خواهران ما آزاد می‌شوند و عزت ما باز می‌گردد؟» وی افزود: «خداوند شهدای ما در رفح را بیامرزد، مجروحانشان را شفا دهد و به خانواده‌هایشان صبر عطا کند، اما من برای کل جهان عرب ناراحت هستم، پس از این همه جنایت، نمی‌توانم درک کنم که ما کاری جز ارسال عکس و فیلم غم انگیز از رفح انجام نمی‌دهیم.»

نانسی عجرم، خواننده لبنانی، نیز درحساب کاربری خود در ایکس نوشت که برای به حرکت درآوردن وجدان حاکمان جهان یک معجزه لازم است. وی افزود: «می‌خواستم صبح بخیر برای شما بنویسم، اما تصاویر اعضای بدن افراد بی‌گناه در اردوگاه‌ها مرا به گریه انداخت. این نشان دهنده شری است که جهان هستی را پر کرده است.»

سلبریتی‌ها و موج بی سابقه حمایت از غزه

الیسا، خواننده مشهور لبنانی که میلیون‌ها دنبال کننده در صفحات اجتماعی خود دارد، به انتقاد از حمله اسرائیل به رفح پرداخت و نوشت: «تصاویر و صدا‌های رفح هرگز از ذهن من خارج نخواهد شد. بشریت دیروز مُرد و از ۷ اکتبر مرده است. خداوندا، دعا‌های ما و آنچه می‌خواهیم کافی نیست. به این مردم و کودکان رحم کن و به فلسطین رحم کن. این چه جرمی است؟ آیا این دموکراسی است که آن‌ها به جهان صادر می‌کنند؟»

همچنین، راغب علامه، خواننده مشهور لبنانی در صفحه خود نوشت: «اسرائیل، این جنایتکار نازی چه زمانی از ریختن خون کودکان و غیرنظامیان بی گناه سیر خواهد شد؟» وی از طریق حساب کاربری خود در ایکس به جامعه جهانی پیام داد و گفت: «تا کی جامعه بین المللی به ترس خود از لابی صهیونیستی ادامه می‌دهد؟ خون بیگناهان فلسطین را از چنگ نازی‌های صهیونیست آزاد خواهد کرد و همین خون‌ها پایان اسرائیل را نزدیک خواهد کرد.»

تامر حسنی با استناد به آیه قرآنی «و گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند مرده اند، بلکه آن‌ها زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند» (وَ لَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ) جنایت رفح را محکوم کرد و به انتقاد از جامعه جهانی پرداخت.

سلبریتی‌ها و موج بی سابقه حمایت از غزه

صبا مبارک، هنرپیشه اردنی، نیز بخشی از سخنان مصطفی برغوثی، دبیرکل تشکل ابتکار ملی فلسطین را بازنشر کرد و تصاویری نیز از جنایت اسرائیلی‌ها در رفح و غزه منتشر نمود.

سلبریتی‌ها و موج بی سابقه حمایت از غزه

رهام حجاج، بازیگر مصری، هم تصویری از آتش سوزی رفح منتشر کرد و نوشت: «برای غزه… فلسطین را اشغال کردند، آن‌ها چادر‌ها را بمباران نمودند.»

منبع: خبر فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا