این سوسک عجیب در دهان شکارچی منفجر می شود+ فیلم

گاهی اوقات، انتشارات انفجاری سوسک های بمب افکن حتی می تواند جان آنها را پس از بلعیده شدن نیز نجات دهد.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از خبر آنلاین؛ به عنوان نمونه، قورباغه‌ها پس از بلعیدن سوسک های بمب افکن متوجه می‌شوند که شکار خوشمزه‌ای را انتخاب نکرده و دوباره آن را بالا می‌آورند.

طی یک پژوهش ۳۵ درصد از سوسک‌هایی که توسط قورباغه بلعیده شده بودند در بازه‌های زمانی مختلف، از ۱۲ دقیقه تا ۸۸ دقیقه و در یک مورد حتی پس از ۹۴ دقیقه بالا آورده شدند. این سوسک‌ها زنده و فعال بودند.

یک واکنش شیمیایی فرآیندی است که هنگامی رخ می‌دهد که مجموعه‌ای از معرف‌ها برهم کنش یا واکنش نشان دهند تا مواد جدیدی با ویژگی‌های متفاوت از ترکیبات اولیه تشکیل دهند؛ بنابراین انتظار می‌رود که در واکنش‌های شیمیایی، جذب یا آزاد شدن انرژی وجود داشته باشد که به طور کلی به شکل گرما است که به عنوان انتقال انرژی حرارتی بین دو جسم که در دما‌های متفاوت هستند، درک می‌شود.

سوسک‌بمب‌افکن از مکانیسم دفاعی فعال تری نسبت به پروانه‌های لیمنیتیس استفاده می‌کند، اصول ترموشیمیایی را به کار می‌گیرد که به آن اجازه می‌دهد شکارچیان خود را دفع کند، با استفاده از مخلوطی از معرف‌ها که توسط آنزیم‌ها کاتالیز می‌شوند. از این واکنش‌ها، سطح بالایی از آنتالپی ایجاد می‌شود و حرارت واکنش را به بالای ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد می‌رساند که سپس به صورت اسپری شیمیایی و انفجار‌های شنیدنی به سمت مهاجم خود رانده می‌شود.

منبع: HIVEBLOG

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا