این سگ جایزه ۱۵۰۰ دلاری زشت‌ترین سگ دنیا را دریافت کرد!

این سگ نژاد چینی که عنوان زشت‌ترین سگ دنیا در سال ۲۰۲۳ را دریافت کرده، موهایی کم پشت، دُمی موش مانند و زبانی بلند دارد. که در دهانش جا نمی‌شود و دو پای عقبی او قادر به راه رفتن نیست.

به گزارش سبک ایده آل، مسابقات سالانه انتخاب زشت‌ترین سگ دنیا بنا بر رسم ۵۰ سال گذشته امسال. نیز در شهر «پاتالوما» ایالت کالیفرنیا آمریکا برگزار، و برنده امسال خود را شناخت.

به نقل از گاردین، در مسابقه امسال یک سگ معلول ۷ساله چینی متعلق به «لیندا المکوئیست». از شهر توسان ایالت آریزونا به عنوان زشت‌ترین سگ سال ۲۰۲۳ انتخاب شد.

جایزه ۱۵۰۰ دلاری زشت‌ترین سگ دنیا به این سگ رسید.

این سگ ۷ساله که «اسکوتر» نام دارد دارای ویژگی‌های منحصر بفردی است که او را لایق عنوان زشت‌ترین سگ سال ۲۰۲۳ کرده است.

این مسابقه سالانه یک رویداد مشهور جهانی است که فرزندخواندگی سگ را ترویج می‌کند. و سگ‌های خارق‌العاده‌ای را به نمایش می‌گذارد که با وجود ناملایمات مختلف در زندگی‌شان توانسته‌اند به مدد مهر صاحبان‌شان بر نقص‌های خود غلبه کرده. و به زندگی عادی و شادی برسند.

«اسکوتر» نیز که یک سگ نژاد چینی با موهای کم پشت، دُمِ موش مانند و زبانی که در دهانش جا نمی‌شود. مطمئنا در طی ۷ سال زندگی خود بر همه چالش‌های فیزیولوژیک خودغلبه کرده است.

نجات از مرگ

این سگ هنگامی که فقط یک توله بود. از سوی صاحب خود برای معدوم‌سازی (به شیوه اُتانازی) به یک مرکز پرورش سگ در شهر توسان ایالت آریزونا برده شد. چون او با پاهایی رو به عقب به دنیا آمده بود و وضعیتی داشت که به نظر می‌رسید او هرگز قادر به راه رفتن نخواهد بود.

اما یک امدادگر مسئولیت نگهداری او را قبول کرده. و او را به خانه برد تا به گفته خودش «فرصتی به این توله سگ برای یافتن یک خانه خوب و یک زندگی نسبتا معمولی بدهد.»

جایزه ۱۵۰۰ دلاری زشت‌ترین سگ دنیا به این سگ رسید.

این مرد امدادگر در ۷ سال گذشته و تا ۷ ماه پیش مسئولیت نگهداری اسکوتر را بر عهده داشت. و در طی همین مدت با کمک صاحب کنونی اسکوتر او را مداوا و نگهداری کرده بود.

تا اینکه ۷ ماه پیش مالک قبلی به دلیل مشکلات فردی دیگر قادر به نگهداری از اسکوتر نبود. و «لیندا المکوئیست» مالک کنونی اسکوتر او را به فرزندخواندگی قبول کرده و به خانه خود برد.

در بیوگرافی این سگ می‌گوید که اسکوتر با کمک درمان‌هایی که طی این سال‌ها دریافت کرده. و تعبیه یک چرخ گاری روی اندام تحتانی‌اش می‌تواند راه برود و «نمی داند که با سگ‌های دیگر تفاوت دارد.»

جایزه ۱۵۰۰ دلاری زشت‌ترین سگ دنیا به این سگ رسید.

صاحب اسکوتر پس از برنده شدن سگش در مسابقه امسال گفت:

“من بسیار خوشحالم و بسیار مفتخرم که اسکوتر به عنوان برنده مسابقه زشت‌ترین سگ جهان انتخاب شد.

اسکوتر علیرغم چالش‌هایی که با پاهای عقبی ناهنجار خود با آن روبه‌رو شده است. به معنای واقعی انعطاف‌پذیری و اراده خود را به ما ثابت کرده است. ”

اسکوتر به همراه جام قهرمانی امسال، یک جایزه نقدی به مبلغ ۱۵۰۰ دلار نیز دریافت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا