این عمل زیبایی بیشترین آمار مرگ و میر را دارد

نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران گفت: متأسفانه اخیراً مشاهده شده برخی افراد غیر فوق تخصص و برخی تکنسین‌ها و…، به وسیله تبلیغات فریبنده و عکس‌های برهنه و پیشنهاد قیمت پایین، انواع عمل لیپوساکشن و…، را با همکاری مراکز جراحی انجام می‌دهند

به گزارش پارسینه پلاس، نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران گفت: با احتمال زیاد، لیپوساکشن بیشترین آمار مرگ و میر را در جراحی های زیبایی دارد.

سید نجات حسینی افزود: به طور کلی به عموم مردم آگاهی بدهیم که جراحان فوق تخصص پلاستیک و زیبایی، تنها کسانی هستند که به صورت قانونی می‌توانند انواع جراحی لیپوساکشن و لیپوماتیک را انجام دهند؛ چرا که در طول دوره سه ساله این آموزش‌ها را دیده اند و هر کسی نمی‌تواند بدون داشتن مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک این اعمال جراحی را انجام دهد.

وی ادامه داد: متأسفانه اخیراً مشاهده شده برخی افراد غیر فوق تخصص و برخی تکنسین‌ها و…، به وسیله تبلیغات فریبنده و عکس‌های برهنه و پیشنهاد قیمت پایین، انواع عمل لیپوساکشن و…، را با همکاری مراکز جراحی انجام می‌دهند که به دلیل اینکه در این حوزه آموزش و دوره لازم را ندیده اند، بیمار دچار عوارض مختلف شدید شده و حتی منجر به مرگ فرد می‌شود.

حسینی گفت: برخی افراد غیر فوق تخصص که با اصول علمی لیپوساکشن آشنا نیستند، این عمل‌های مهم را حتی در مطب یا مکان‌های زیرزمینی بدون امکانات انجام می‌دهند که به گونه‌ای بازی با سلامت و جان مردم است.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی متذکر شد: از جمله مهم‌ترین عوارضی که طی انجام عمل لیپوساکشن توسط فرد غیر فوق تخصص انجام شده، می‌توان به بروز نکروز، آمبولی چربی، آمبولی لخته خون، کم خونی، صدمه احشا داخل شکمی، عفونت و ابسه محل تزریق چربی، اغما رفتن و حتی در برخی موارد فوت بیمار را اشاره کرد.

نجات حسینی افزود: علت بروز عوارض عمل لیپوساکشن توسط افراد غیر فوق تخصص را در اغلب موارد می‌توان ساعات طولانی بیهوشی، صدمه به کبد و طحال و احشا شکمی و کشیدن چربی بیش از حد در یک مرحله اشاره کرد.

نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران عنوان کرد: متأسفانه در شهریور امسال ۳ مورد فوتی به دلیل انجام عمل لیپوساکشن توسط افراد غیر فوق تخصص و چهار مورد نیز در تیر و خرداد امسال گزارش کرد.

وی افزود: حدود ۱۴ بیمار در طی یک سال نیز به دلیل انجام عمل لیپوساکشن توسط افراد غیر فوق تخصص، دچار پارگی داخل احشاء شده اند که می‌تواند بسیار مشکل ساز باشد.

نجات حسینی گفت: متأسفانه به دلیل عدم توجه مردم و سهل انگاری در انتخاب محل و افراد واجد شرایط لازم برای انجام جراحی زیبایی باید اقداماتی انجام بدهیم تا در آینده رخ ندهد. ضمن اینکه از مسئولین تقاضای پیگیری و رسیدگی فوری داریم.

وی در پایان افزود: متأسفانه مثلث دلال – بلاگر و تکنسین و مراکز جراحی متخلف، عامل گسترش اعمال جراحی زیبایی بی رویه و لیپوساکشن های غیر ضروری هستند.

حسینی گفت: توصیه ما به همه مردم این است که با امکانات فراوانی که در کشور داریم، انجام این اعمال توسط افراد فوق تخصص صورت گیرد و مردم از طریق سایت سازمان نظام پزشکی و انجمن جراحان پلاستیک از انتخاب درست پزشک معالج خود مطمئن شوند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا