این مار کبری، نگهبان این خانه است

ویدئویی از یک مار کبرا که در ورودی یک منزل، مانع ورود غریبه‌ها می‌شود را مشاهده کنید.

به گزارش پارسینه پلاس، واژه کبرا از کلمه کَپِلو گرفته شده که در زبان پرتغالی به معنای ماری است که دارای کلاه کشیشی می باشد. از آنجا که سر این مار مانند قاشق است ، آن را کفچه مار می نامند. بیشتر این گونه مارها در هنگام احساس خطر ، می توانند گردن خود را بلند کنند. هر چند تمام کبراها از یک رده جانورشناسی و از یک نژاد نیستند.

کبرا با تخم گذاری تکثیر می شوند. ماده ها معمولاً ۲۰ تا ۴۰ تخم در یک زمان می گذارند که بین ۶۰ تا ۸۰ روز جوجه کشی می کنند. به گفته SnakeWorld هند ، مارهای کبرا در نزدیکی تخم ها می مانند و تا زمانی که از تخم بیرون بیایند از آنها دفاع می کنند. گرازهای وحشی و مانگوس ها به دزدیدن تخم کبرا معروف هستند.

۵ دیدگاه

  1. این مار نگهبان این خانه نیست حتی اگه اعضای خانواده این صاحب خانه هم بخواهند عبور کنند نیششان می زند می کشتشان این داره از خانواده خود مارها که در اونجا لانه کردند محافظت می کنه باید بگیرن همه این کارها را به طبعیتشان بفرستند از مکان خانه محل زندگی انسانی دورشان کنند .

  2. عجب جانور زیبا و دوست داشتنی …میگما اینم مد نشه هر مکان حفاظت شده ای چند تا کبرا بزارن و بنویسند …این مکان مجهز ب مار کبرا میباشد….

  3. بعضی چیزها واقعیت دارد .ما گروهی بودیم که به انهایی که در سیلاب سال ۹۸ متضرر شدند وقشر مستضعف بودند ساخت وساز انجام می دادیم در یکی از منازل مار بزرگی دم اتاق بود وبه کسی راه نمی داد الا صاحب خانه وشبها با صاحب خانه وبروی سینه ان می خوابید تعجب همه را برانگیخت ود اتاق لانه داشته ودر انجا تخم می گذاشت
    ودر منزل دیگری عقرب زیادی در منزل داشتند با اینکه بچه خردسال داشتند میگفتند ما را نیش نمی زنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا