این مدل موی زنانه نوستالژی دوباره مد شدند

دهه 1950 میلادی به عنوان دوران بازسازی پس از جنگ و ارتقای اقتصادی معرفی می شود. در این زمان صنعت سینما بسیار محبوب شد یکی از معدود تفریحات مردم به شمار می رفت.

این محبوبیت موجب شد تا طراحی لباس های مردانه و زنانه، استایل، آرایش و حتی مدل مو از بازیگران سینما الگوبرداری شود. در این دوره به ظاهر و مرتب بودن موها اهمیت زیادی داده می شد و موهای کوتاه و فر مد بود. کلاه نیز طرفداران چندانی نداشت و بیشتر خانم ها از روسری های کوچک استفاده می کردند. مدل موهای زنانه در کنار اکسسوری های شیک در این دهه حس و حال آراستگی و زرق و برق خاصی را به خاطر ما می آورند. امروز قصد داریم گذری داشته باشیم به دهه ۱۹۵۰ و زیباترین و پرطرفدارترین مدل موهای زنانه این دوران را که هنوز هم پرطرفدار هستند، مرور کنیم:

۱- فرق کج

در این مدل مو فرق سر تقریبا از انتهای یکی از چشم ها باز می شد و فرهای بزرگ و برجسته در انتهای موها خودنمایی می کرد. مدل موی لورن باکال یکی از بهترین مثال ها برای این مدل مو در این دوران است.

فرق کج


۲- مدل موی مرلین مونرو

موهای فر در این دوران بسیار محبوب بودند و اکثر خانم هایی که موهای کوتاه و متوسط داشتند، موهایشان را فر می کردند. مرلین مونرو، بازیگر مشهور امریکایی اغلب اوقات موهای کوتاه خود را به این شکل حالت می داد، به همین دلیل از این مدل مو با عنوان مدل موی مرلین مونرو یاد می شود.

 مرلین مونرو


۳- فرهای کوتاه

مدل موی پیکسی فرفری نیز در دهه ۱۹۵۰ بسیار پرطرفدار بود. مدل موی الا فیتزجرالد از این موضوع حکایت دارد.

فرهای کوتاه


۴- باب یک طرفه

مدل موی باب یک طرفه، یکی دیگر از مدل موهای پرطرفدار این دهه است که برای تزئین موهای متوسط مورد استفاده قرار می گرفت. مدل موی گریس موناکو از این مساله حکایت دارد.

باب یک طرفه


۵- آپدو حاشیه دار

مدل موی آپدو در دهه ۱۹۵۰ از محبوبیت خاصی برخوردار بود. آدری هپبورن بازیگر بریتانیایی اغلب موهای خود را با این مدل حالت می داد.

 آپدو حاشیه دار


۶- پیکسی حاشیه دار

این مدل موی الیزابت تیلور شاید در ابتدا خیلی شبیه به مدل موی مرلین مونرو به نظر برسد، اما حاشیه ها و میزان کوتاهی، این مدل را از مدل موی مرلین مونرو متمایز می کند.

پیکسی حاشیه دار


۷- باب وینتیج

اگرچه از زمان محبوبیت این مدل مو بیش از ۱۰۰ سال می گذرد، اما انواع مدل موهای باب همچنان هم محبوب هستند. این مدل موی لیلی کالینز با انتهای گرد خود ما را به یاد بازیگران هالیوود قدیم و زرق و برق های استایل آنها می اندازد.

باب وینتیج


۸- فر درشت

یکی دیگر از مدل موهای مدرن الهام گرفته از مدل موهای قدیمی، فرهای درشت و امواج S شکل هستند که استایل هالیوودی کلاسیکی را بر روی موهای پریانکا چوپرا ایجاد کرده اند.

فر درشت


۹- باب کوتاه مجعد

مدل موی باب مجعد همیشه پرطرفدار بوده است و اغلب در فرش قرمز دیده شده است. در این تصویر مدل موی هالی بری را مشاهده می کنید که به صورت باب نامتقارن کوتاه شده است و با امواج پریشان خود زیبایی چهره استخوانی او را دوچندان می کند.

 باب کوتاه مجعد


۱۰- امواج بلند هالیوودی

این مدل مو هنوز هم بسیار پرطرفدار است. مدل موی بازیگر استرالیایی مارگوت رابی نمونه‌ای عالی برای این مدل موی بلند منحصربه فرد است.

 امواج بلند هالیوودی


۱۱- باب گرد

در حالی که مدل‌ موهای صاف و مربعی در دهه ۹۰ پرطرفدار شدند، در دهه ۵۰ این مدل ها اغلب به صورت گرد و فرهای درشت طراحی می شدند. مدل موی کری واشنگتن در مراسم اسکار ۲۰۲۳ ما را به یاد حس و حال دهه ۱۹۵۰ می اندازد.

باب گرد


۱۲- TWIST

مدل موی امیلی بلانت با پیچ و تاب هایش ما را به یاد مدل موی victory rolls در دهه ۱۹۵۰ می اندازد و حس و حال سبک وینتیج را برای ما زنده می کند.

TWIST


۱۳- موج های ساحلی

موهای موج دار ساحلی و سست سیه‌نا میلر در این تصویر تنوعی مدرن از یک مدل موی محبوب دهه ۵۰ را در ذهن ما تداعی می کند، در حالی که همچنان حس و حال قدیمی خود را حفظ کرده است.

موج های ساحلی


۱۴- نان جلویی

یکی دیگر از مدل موهای دهه ۱۹۵۰ که هنوز هم پرطرفدار است، موهای پیچیده شده از قسمت جلو تاندیو نیوتن است که حال و هوای قدیمی دهه ۱۹۵۰ را به یاد ما می آورد.

نان جلویی


۱۵- دم اسبی بلند

یکی از نمونه های عالی مدل موی دم اسبی بلند با حس و حال دهه ۵۰ استایل براق و فوق العاده جذاب اوا لونگوریا است که به کمک یک سرم یا اسپری براق کننده مو، زیبایی دوچندانی به این مدل مو بخشیده است.

 دم اسبی بلند


۱۶- باب بلند

مدل موی باب بلند کریسی تیگن با فرق کج و ظاهر پرپشت خود حس و حال سبک وینتیج را به یاد ما می آورد. برای حالت دادن و افزایش حجم این مدل مو، استفاده از سشوار مناسب ترین گزینه است.

 باب بلند


۱۷- امواج ظریف

امواج ظریف و شل موهای ریس ویترسپون هنوز هم در بسیاری از مدل موهای هالیوودی دیده می شود.

 امواج ظریف


۱۸- فرهای جانبی

ریشه های صاف و فرهای آزاد که با استفاده از سنجاق در یک طرف جمع شده اند، هنوز هم پرطرفدار هستند و جذابیت خاصی به چهره اسکارلت جوهانسون بخشیده اند.

 فرهای جانبی


۱۹- فرهای حجیم

این فرهای حجیم موهای جنیفر لوپز هنوز هم در مراسم فرش قرمز یک مدل موی بسیار پرطرفدار است. این سبک مو از آن دسته سبک های کلاسیک است که در دهه ۱۹۵۰ بسیار مورد توجه قرار می گرفت.

فرهای حجیم


۲۰- آپدو حجیم

آپدو یک استایل زیبا و متفاوت است که در آن مدل موهای شما از بالا به پایین به صورت مرتب و متمایل آرایش می‌شوند. این استایل ظاهری مرتب و شیک را برای شما به ارمغان می آورد. مانند موهای آپدو حجیم کاترین هیگل جذابیت و زرق و برق دهه ۱۹۵۰ را به یاد ما می آورد.

 آپدو حجیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا