این معیارهای زیبایی سمی را کنار بگذارید + تصاویر

زیبایی مفهومی پویا و متغیر است. با این حال، برخی استانداردهای زیبایی قدیمی و غیرواقع بینانه ای هستند که هنوز بر سر جای خود باقی اند

به گزارش سبک ایده آل به نقل از روزیاتو، وقتش رسیده این ایده آل های کوته بینانه را زیر سؤال ببریم و گوناگونی زیبایی را به رسمیت بشناسیم و قدر بدانیم.

۱- نداشتن هیچگونه ترک پوستی

ترک های پوستی نتیجه ی طبیعی رشد و تغییر بدن ما هستند، برخی افراد قضاوت غیر منصفانه ای درباره ی آن ها دارند. به جای پنهان کردن ترک های پوستی مان باید آن ها را به عنوان نشانه ای از رشد خود قدر بدانیم. این ترک ها تغییرات شگفت انگیزی که بدن ما دستخوش آن ها شده را نشان می دهند، از بارداری گرفته تا تغییر وزن یا صرفاً بالا رفتن سن.

بعضی زن ها به خاطر نداشتن شکم تخت احساس کمبود اعتماد به نفس می کنند. آن ها سعی می کنند با رژیم های سختگیرانه و ورزش زیاد، شکم خود را آب کنند. با این حال، پزشکان می گویند داشتن مقداری چربی در این ناحیه برای زنان ایرادی ندارد و اتفاقاً نشانه ی سالم بودن بدن آن ها است.

۳- چهره ی متقارن

معیارهای زیبایی سمی

عدم تقارن چهره یکی از ویژگی های ظاهری طبیعی ما انسان ها است، اما برخی زن ها به خاطر آن احساس کمبود اعتماد به نفس می کنند. گرچه ورزش هایی مخصوص صورت برای داشتن یک چهره ی متقارن تر وجود دارد که می توانند فرم و تن ماهیچه های صورت را بهبود بخشند، اما عدم تقارن چهره تان نباید برای شما یک دغدغه باشد چون اغلب افراد اصلاً متوجه آن نمی شوند و بسیاری هم آن را زیبا می دانند.

۳- لب های قلوه ای

معیارهای زیبایی سمی

بسیاری از زنان شیفته ی لب های قلوه ای هستند. آن ها تصور می کنند نازکی لب ها نشانه ی بالا رفتن سن است. به همین دلیل دل شان می خواهد لب های خود را بزرگ تر و برجسته تر کنند و برای این کار از بوتاکس استفاده می کنند.

اما پزشکان می گویند افراط در این کار می تواند به لب ها صدمه بزند، چرا که وزن بوتاکس بافت پوست را شل و آویزان می کند، امری که وضع را بدتر می کند.

۴- فرم بدن ایده آل

معیارهای زیبایی سمی

بسیاری از زنان آرزوی داشتن اندامی ساعت شنی را دارند. آن ها کسانی که به نظر می رسد به طور مادرزادی از این ویژگی برخوردارند را تحسین می کنند و از ژنتیک خود ناراضی اند.

با این حال، استایلیست ها معتقدند هر فرم بدنی با لباس مناسب می تواند عالی به نظر برسد. مثلاً زنانی که لگن پهنی دارند می توانند با پوشیدن بلوزهایی که توجه را به بالاتنه ی آن ها جلب کند، به اندام خود تعادل بخشند. یا اگر پاهای بلندی دارند می توانند با شلوار پاچه گشاد و یک جفت کفش تخت به تعادل ظاهری موردنظر برسند.

۵- پوست صاف و یکدست

معیارهای زیبایی سمی

بسیاری از زنان دوست دارند پوستی بی عیب و نقص داشته باشند. محصولات زیادی مانند کرم پودر و کانسیلر و لایه بردارهای حرفه ای در کلینیک های زیبایی هستند که وعده ی پوشاندن هر عیبی و یکدست کردن پوست را می دهند.

با این حال، باید توجه داشت که بعضی از تغییراتی که در رنگ پوست رخ می دهند نه عامل بیرونی، بلکه دلیل داخلی دارند: ویژگی های ژنتیکی، ساختار سلولی و سطح هورمون ها. در چنین مواردی ممکن است هیچ شیوه ای برای یکدست کردن پوست کارساز نباشد.

۶- ابروهای پهن

معیارهای زیبایی سمی

بسیاری از زنان شیفته ی ابروهای پر و پهن هستند اما هر کسی به طور مادرزادی از این ویژگی برخوردار نیست. البته صنعت زیبایی گزینه های آرایشی زیادی برای کسانی دارد که دوست دارند فرم ابروهای خود را تغییر دهند، مثل لمینیت کردن و میکروبلیدینگ.

۷- جوانی ابدی

بسیاری از زنان از نشانه های پیری همچون چین و چروک دور چشم، چین و چروک هایی که در اثر انقباض مکرر ماهیچه های صورت به وجود می آیند و اولین تارهای سفید مو وحشت دارند. با این حال، دانشمندان توصیه می کنند ذهن خود را خیلی درگیر این مسأله نکنید چون ما کنترل محدودی بر روی ساعت بیولوژیک خود داریم.

دلیلش این است که علاوه بر عوامل محیطی و خودمراقبتی، عوامل ژنتیکی و وضعیت کلی سلامت هم بر روند پیری تأثیر دارد. فرآیند پیری در هر کسی به شکل متفاوتی طی می شود و در همه ی موارد هم به یک اندازه زیبا است.

۸- صورت بی چین و چروک

معیارهای زیبایی سمی

برخی معتقدد چین بینی لبی چهره ی یک زن را غمگین می کند و سنش را بیشتر از واقعیت نشان می دهد. زن ها برای از میان بردن نشانه های پیری به سراغ بوتاکس می روند. با این حال، این کار می تواند زیبایی طبیعی و منحصر به فرد بودن را چهره ی زن بگیرد.

۹- اندام انحنادار

معیارهای زیبایی سمی

امروزه بسیاری از زنان آرزوی داشتن اندامی انحنادار مانند جنیفر لوپز را دارند. اما آن ها به این موضوع توجه ندارند که دستیابی به یک اندام بی نقص تنها با انجام ورزش های سنگین مکان پذیر نیست و این امر به ساختار بدنی و تن عضلانی نیز بستگی دارد.

فیزیوتراپ ها می گویند داشتن یک اندام صاف به معنای تنبلی نیست بلکه نتیجه ی امری به نام «خواب رفتگی ماهیچه ها» است که مانع دستیابی به اندام ایده آل می شود. کارشناسان توصیه می کنند برای فعال کردن ماهیچه های خود بیشتر ورزش کششی و پیاده روی انجام دهید.

۱۰- بینی کوچک و سر بالا

معیارهای زیبایی سمی

بسیاری از زنان آرزوی داشتن یک فرم بینی ایده آل را دارند که اغلب جراحان زیبایی امروزه درست می کنند. بسیاری از آن ها آنچنان درگیر این کلیشه های تحمیلی می شوند که متوجه نمی شوند داشتن یک بینی متفاوت نه یک نقص بلکه یک ویژگی منحصر به فرد است که هر یک از ما از آن برخورداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا