این کامنت باعث اخراج عبدالکریم حسن از تیم السد شد+ عکس

شاید برای شما هم جای سوال بوده که چرا عبدالکریم حسن از تیم قهرمان قطری مثل السد اخراج شده است.

به گزارش پارسینه پلاس، باشگاه السد با انتشار توییتی شوکه کننده نوشت: مدیریت باشگاه از اخراج قطعی عبدالکریم حسن از جمع این تیم به دلیل تفکرات این بازیکن که با اهداف و برنامه‌های تیم در آینده همخوانی ندارد، خبر می‌دهد.

عبدالکریم حسن در سال ۲۰۱۸ بهترین بازیکن سال آسیا شد و در آن زمان از دو بازیکن ژاپنی کاشیما آنتلرز یعنی یوما سوزوکی و کنتو میسائو پیشی گرفت تا به دومین بازیکن قطری تبدیل شود که این عنوان را برنده شده است. عبدالکریم حسن در تمامی رقابت ها، ۲۶۴ بازی برای باشگاه السد انجام داد. این بازیکن ۲۹ ساله ۳۴ گل به ثمر رساند و ۲۱ پاس گل نیز داد. او با السد ۱۲ قهرمانی مختلف از جمله ۴ قهرمانی لیگ، ۵ قهرمانی امیر کاپ، یک قهرمانی لیگ کاپ، یک قهرمانی سوپرکاپ و یک قهرمانی آسیا را به دست آورده است.

در حالی که باشگاه قطری دلیل فسخ قرارداد این بازیکن را به صورت رسمی اعلام نکرد، اما منابع قطری می‌گویند که این اقدام ممکن است مربوط به واکنش طعنه آمیز او در شبکه‌های اجتماعی باشد. اتفاقی که پس از شکست تیم ملی قطر در جام جهانی و پس از دیدار برابر سنگال رقم خورد.

عبدالکریم حسن متهم است که پس از شکست برابر نماینده آفریقا، از طریق پست‌های خود در برنامه اسنپ چت، افکار عمومی قطر را به سخره گرفته است.

این بازیکن بعد از بازی سنگال به دلیل افت قابل توجه عملکردش، مورد انتقاد شدید هواداران قرار گرفت، اما بازیکن قطری این موضوع را رد کرد و به تمسخر هواداران قطری پرداخت.

یکی از دنبال کنندگان از عبدالکریم حسن انتقاد کرد و خطاب به او گفت: کاپیتان، کمی عشق و احساس به تیم داشته باش… مردم در ورزشگاه برای تیم ملی خودشان را فدا می‌کنند و جان به لب می‌شوند و با هم دعوا می‌کنند و تو با یک نمایش شرم آور و عادی بازی را باختی. حالا مشغول کار با اسنپ چت و حضور در فضای مجازی هستی… برادرم، روی مسابقات تمرکز کن، روی کسب افتخار با تیم ملی تمرکز کن.

این هوادار ادامه داد: اندکی به احساسات هواداران توجه کن. کاری کنید تا ما حس کنیم بابت این عملکرد، برابر هواداران خجالت زده شده اید و ناراحتید. طرفداران، مردم، رسانه‌ها و مسئولانی را که ۱۲ سال است با رسانه‌ها و توطئه‌ها مبارزه می‌کنند، ناکام گذاشته‌اید.

اما پاسخ عبدالکریم به متن طولانی و انتقادی این هوادار قطری باعث جنجال‌های بزرگی شد. او به یک پاسخ کوتاه قناعت کرد و نوشت: آرام باش، مگر جنگ است؟

این هوادار دوباره خطاب به بازیکن السد گفت: بله جنگ است، یک جنگ فوتبالی برای افتخار، شرف و آبروی وطن. به نظر می‌رسد دلیل عملکرد شرم آور شما این است که متوجه نمی‌شوید به نام وطن، ناموس فوتبال قطر و امید یک ملت بازی می‌کنید. انتظار پاسخ بهتری داشتم و انتظار داشتم که شما احساس مسئولیت کنید.

با انتشار تصویری از این مکالمه میان عبدالکریم حسن و هوادار تیم ملی قطر، فضای رسانه‌ای این کشور به شدت علیه این مدافع ملی پوش موضع گرفت به نحوی که باشگاه السد فورا با فسخ قرارداد این بازیکن، او را اخراج کرد.

1413961_422

 

منبع: فرارو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا