باد کولر خودرو چه تاثیری بر روی چشم‌ها دارد؟

قرار گرفتن در معرض باد مستقیم کولر در خودرو و ماشین سلامت چشم‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد و به مرور زمان باعث خشکی چشم‌ها می‌شود.

به گزارش ایسکانیوز، محمد کی پور متخصص چشم در مورد خشکی چشم گفت: سندروم خشکی چشم در اثر کاهش تولید اشک و تسریع تبخیر آن بروز می‌کند و از آنجا که تامین رطوبت کافی برای تضمین سلامت و کیفیت بینایی ضرورت دارد، لذا پیشگیری و درمان این عارضه بسیار حائز اهمیت است.

۸ مورد از عوارض جدی و خطرات کولر گازی و آبی
کی پور ادامه داد: میزان شیوع خشکی چشم در شهرهایی که دچار بحران آلودگی هوا هستند بسیار چشمگیر است، لذا تدابیر مراقبتی و درمانی در عموم شهروندانی که به نوعی در معرض مواجهه با این معضل شایع هستند، ضرورت دارد.

کی پور، سندروم خشکی چشم را مشکل نیمی از جمعیت رده‌های سنی گوناگون دانست و گفت: خارش، قرمزی، التهاب مزمن سطح چشم و جراحی لیزیک از بارزترین علائم خشکی چشم به شمار می‌رود که گاهی به تاری دید منجر می‌شود.

وی اظهار داشت: افزایش سن و کار مداوم با رایانه و تبلت به ترتیب در سالمندان و کودکان باعث مشکلات چشمی می‌شود که قرار گرفتن در معرض هوای آلوده به شدت آن می‌افزاید.

این متخصص چشم گفت: قرار گرفتن در معرض باد مستقیم کولر در خودرو و ماشین سلامت چشم‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد و به مرور زمان باعث خشکی چشم‌ها می‌شود.

وی بیان کرد: لنزهای تزئینی در هوای آلوده نباید مورد استفاده قرار بگیرند و آن دسته از افرادی که در فصل تابستان از این لنزها استفاده می‌کنند باید قطره های مکمل چشمی را برای تنظیم میزان رطوبت چشم‌هایشان، مد نظر قرار دهند.

کی پور در پایان تاکید کرد: نوشیدن مایعات به میزان کافی و مصرف غذاهای دریایی غنی از امگا۳ نقش مهمی در پیشگیری از خشکی چشم به ویژه در فصل تابستان دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا