بازسازی چهره کوروش کبیر با هوش مصنوعی

بازسازی چهره کوروش کبیر با هوش مصنوعی صلابت و غرور مردانه این مرد بزرگ را به‌خوبی به تصویر کشیده است.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از تکراتو، بازسازی چهره کوروش کبیر با هوش مصنوعی به طرز کاملاً شگفت‌آوری صلابت و مردانگی پادشاه ایران را نشان می‌دهد. هوش مصنوعی در تصویرسازی آنقدر هوشمند شده است که می‌تواند افراد مشهور را در شکل و شمایل‌های مختلف ترسیم کند.

این تکنولوژی تاکنون به سرغ بسیاری از افراد مشهور در سراسر جهان رفته است و حالا در جدیدترین نمونه از ترسیم شخصیت‌های جهان، کوروش کبیر به‌عنوان سوژه این فناوری پیشرفته انتخاب شده است.

بازسازی چهره کوروش کبیر با هوش مصنوعی

بازسازی چهره‌ تاریخی کوروش کبیر با هوش مصنوعی همه را شگفت‌زده کرد. در تصویر زیر که با کیفیت بسیار بالا نیز منتشر شده است، چهره کوروش کبیر براساس عکس‌هایی که پیش‌تر از آن چاپ شده، ساخته شده است. در ادامه تصویر بازسازی شده چهره کوروش کبیر پادشاه ایرانیان را ببینید:

بازسازی چهره کوروش کبیر با هوش مصنوعی

کوروش بزرگ یا کوروش کبیر، بنیان‌گذار و نخستین شاه شاهنشاهی هخامنشی بود که در بین سال‌های ۵۵۹ تا ۵۲۹ پیش از میلاد، بر نواحی گسترده‌ای از آسیا حکومت می‌کرد. کوروش در استوانه خود که در بابل کشف شده، خودش را «فرزند کمبوجیه، شاه بزرگ انشان، نواده کوروش، شاه بزرگ انشان، نواده چیش‌پیش، شاه بزرگ انشان، از خانواده‌ای که همیشه پادشاه بوده‌است» معرفی می‌کند.

در بهار سال ۵۳۹ پیش از میلاد، کوروش آهنگ تسخیر بابل را کرد و وارد جنگ با بابل شد. به گواهی اسناد تاریخی و عقیده پژوهشگران، فتح بابل بدون جنگ بوده‌است. استوانه کوروش پس از شکست دادن نبونعید و تصرف بابل، نوشته شده و به منزله سند و شاهد تاریخی پرارزشی‌است. در سال ۱۹۷۱ میلادی، سازمان ملل متحد استوانه کوروش را به همه زبان‌های رسمی سازمان منتشر کرد و بدلی از این استوانه در مقر سازمان ملل در شهر نیویورک قرار داده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا