بازیگران زن ایرانی که در جوانی به دیار باقی شتافتند را بشناسید

هنرمندان زیادی در سالهای اخیر از میان ما رفتند اما در این میان برخی از بازیگران زن در جوانی درگذشته و آثار آنها در سینما و تلویزیون برجای مانده است.

به گزترش سبک ایده آل، سینما و تلویزیون کشورمان بازیگران جوان و با استعدادی را در دو دهه اخیر از دست داده است. بازیگرانی که در کارهای مختلف سینما و تلویزیون حضور داشته و برخی از آنها موفقیت های بسیاری را کسب نمودند اما اجل مهلت نداده و در جوانی دار فانی را وداع گفتند.

بازیگران جوانمرگ

این بازیگران در جوانی درگذشتند

عسل بدیعی

عسل بدیعی متولد ۱۹ اردیبهشت ۱۳۵۶ در تهران و یکی از بازیگران جوان و با استعداد سینما و تلویزیون بود که در مدت کوتاه عمر خود در فیلم و سریالهای مختلفی نقش آفرینی کرد.

وی با بازی در فیلم بودن یا نبودن که موضوع پیوند قلبی داشت به عنوان ستاره جدید سینما شناخته شد و سرانجامی مانند این فیلم برایش در واقعیت رقم خورد. او در سال ۱۳۹۲ بر اثر ایست قلبی دچار مرگ مغزی شده و اعضای بدنش موجب نجات هفت نفر شد. سریال مستانه، فیلم شمعی در باد، دستهای آلوده و شیرین از مشهورترین کارهای زنده یاد عسل بدیعی است.

ماه چهره خلیلی

ماه چهره خلیلی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان متولد ۲۵ دی ۱۳۵۵ بود که بازیگری در سینما را با فیلم چشمان سیاه و در تلویزیون با سریال مختارنامه آغاز کرد.

این بازیگر محبوب کشورمان در سریال کلاه پهلوی، مرضیه و در چشم باد و نردبام آسمان حضور درخشانی داشت. سالها به ایفای نقش در این عرصه پرداخت تا متاسفانه در سال ۱۳۹۹ بر اثر سرطان لوزالمعده در لندن در گذشت.

دنیا فنی زاده

دنیا فنی زاده متولد ۲۰ آذر ۱۳۴۶ و از عروسک گردانان مشهور برنامه های کودک بود که با برنامه صندوق پست و عروسک گردانی کلاه قرمزی به شهرت رسید و نزدیک به دو دهه عروسک گردان کلاه قرمزی بود.

او با وجود پیشنهادات بازیگری حاضر به تغییر هنر مورد علاقه خود نشد. با وجود بیماری سرطان به حرفه خود ادامه داد تا در سال ۱۳۹۵ بعد از مدتها مبارزه با بیماری سرطان در سن ۴۹ سالگی درگذشت.

تینا عبدی

تینا عبدی بازیگر جوان کشورمان متولد ۱۳۷۰ در تبریز بود. این بازیگر با سریال آنام دیده شد. اما برای اولین بار در فیلم کاناپه به کارگردانی کیانوش عیاری فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد. تینا عبدی در سال ۱۳۹۹ براثر ایست قلبی درگذشت.

ساناز کیهان

ساناز کیهان متولد ۳۱ شهریور ۱۳۶۱ بود که در چند فیلم و سریال نقش آفرینی کرد. سریال خط قرمز مشهورترین کار او بود. در آن نقش مقابل شهرام حقیقت دوست را ایفا کرد.

فیلم نان عشق موتور ۱۰۰، سوگند، کلاهی برای باران، رفقای خوب و سریال همسفر و پای پیاده از دیگر کارهای ساناز کیهان است. این بازیگر ۲۵ دی ۱۳۹۰ در ۳۱ سالگی طی تصادفی در خیابان حسینیه ارشاد درگذشت.

ماه گل مهر

ماه گل مهر متولد ۱۶ مهر ۱۳۵۷ ، فرزند مهرو نونهالی و خواهر زاده ی رویا نونهالی بود. در طول سالهای فعالیت خود با کارگردانهای مطرحی مانند بهرام بیضایی، اکبر زنجان پور و قطب الدین صادقی همکاری داشت. آخرین حضور این بازیگر در تئاتر، نمایش ” دایی وانیا ” به کارگردانی اکبر زنجان پور بود . ماه گل مهر در اردیبهشت ۱۳۹۳، بر اثر سرطان ریه در تهران درگذشت.

پوپک گلدره

پوپک گلدره بازیگر سینما و تلویزیون متولد ۸ مرداد ۱۳۵۰ بودو با بازی در سریال ساعت خوش کار حرفه ای خود را آغاز کرد اما مجموعه دنیای شیرین دریا کاری بود که باعث دیده شدن او شد.

سریال نرگس، دیگر کار مشهور پوپک گلدره بود که متاسفانه با بازی او به پایان نرسید. این بازیگر پس از فیلمبرداری نیمی از سریال نرگس در یک سانحه رانندگی در منطقه سیسنگان به کما رفت و پس از هشت ماه در تاریخ ۲۷ فروردین ۱۳۸۵درگذشت.

پوپک گلدره در طول فعالیت بازیگری خود موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم سینمایی «موج مرده» ساخته ابراهیم حاتمی کیا شد.

آزاده نامداری

آزاده نامداری مجری و تهیه کننده تلویزیون متولد ۹ آذر ۱۳۶۳ بود که در سن ۱۹ سالگی فعالیت خود را در شبکه زاگرس کرمانشاه آغاز کرده و سپس به تهران آمد.

اجرای برنامه  “تازه ها” او را به عنوان چهره جوان و با استعداد اجرا معرفی کرد . آزاده نامداری در فیلم سینمایی مالاریا به ایفای نقش پرداخت. این چهره ی دوست داشتنی در نوروز ۱۴۰۰ در سن ۳۷ سالگی در منزل شخصی خود درگذشت.

فرانک میری

فرانک میری بازیگر جوان سینما و تئاتر متولد ۱۳۶۱ در تهران بود. او فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۸۱ در نمایش های دانشجویی آغاز کرد. در تئاترهای مختلفی مانند «عشقه» به کارگردانی محمد رحمانیان،  «تئوری بیندر مایر» به کارگردانی محمد خداوردی، «پیک نیک در میدان جنگ» به کارگردانی محمد هوشمندفر، «راز ماهی طلایی آکواریوم آقای ژان» به کارگردانی احمد ایرانی خواه، «ما کجا اینجا کجا» به کارگردانی میثم یوسفی و … حضور داشت. این بازیگر همچنین در فیلم سینمایی «پرونده هاوانا» و «جایی برای زندگی» ایفای نقش کرده بود.

فرانک میری در تیرماه ۱۳۹۰، بر اثر سکته قلبی دار فانی را وداع گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا