بازیگر مشهور راز جوانی‌اش را فاش کرد

کروز با آن صورت بی چین و چروک، موهای پرپشت مشکی و اندام ظریف اما ورزیده اش، توانسته از خود به خوبی محافظت کند، امری که سبب شده او در ۵۰ سالگی، ۴۰ ساله به نظر برسد.

به گزارش پارسینه پلاس، پنه لوپه کروز، بازیگر مشهور دیروز ۵۰ ساله شد و از قرار معلوم، بی صبرانه منتظر این اتفاق نیز بوده است. او پیش تر در سال جاری در مصاحبه ای با نشریه ی Elle  گفته بود: «۵۰ ساله شدن اتفاق بزرگ و زیبایی است و من واقعاً دلم می خواهد که آن را با همه ی دوستانم جشن بگیرم.» پیری گویی اثری بر روی این بازیگر اسپانیایی ندارد، چرا که او کماکان جوان به نظر می رسد و در حال طی کردن پله های ترقی یکی پس از دیگری است.

کروز با آن صورت بی چین و چروک، موهای پرپشت مشکی و اندام ظریف اما ورزیده اش، توانسته از خود به خوبی محافظت کند، امری که سبب شده او در ۵۰ سالگی، ۴۰ ساله به نظر برسد.

کروز البته دلایل زیادی برای حفظ جوانی خود دارد. این بازیگر برنده ی اسکار، تنها به بازیگری مشغول نیست و به عنوان مدل با برندهای مشهوری همچون شنل و لانکوم نیز همکاری می کند.

همسر خاویر باردم، دیگر بازیگر مشهور، که از او ۲ فرزند دارد، راز جوانی خود را مصرف مواد غذایی کامل، استفاده از کرم های ضدچروک، استفاده از هورمون های بیو آیدنتیکال، ۴ بار ورزش در هفته، داشتن ۸ ساعت خواب شبانه و انجام مدیتیشن عنوان کرده است.

کروز در مصاحبه ی خود با نشریه ی Elle  گفته بود که از او زیاد درباره ی مسأله ی پیری سؤال می شود: «از زمانی که بیست و چند ساله بوده ام، درباره ی مسأله ی پیری از من سؤال می کنند. آن وقت ها بیشتر از حالا اذیت می شدم.»

او هنوز هم به اهمیت حفظ جوانی برای حفظ جایگاه خود در میان بازیگران تراز اول واقف است.

و معلوم شده که او برای این منظور دست به کارهای زیادی می زند، از داشتن خواب کافی، تغذیه ی خوب و ورزش مداوم.

پوست

کروز در سال ۲۰۲۱ در مصاحبه ی خود با نشریه ی Elle گفت که او توجه زیادی به سلامت پوستش دارد.

او در اینباره گفت: «من پوستم را با کرم های مرطوب کننده آبرسانی می کنم. این کرم ها برای زمانی که پوست به آب بیشتری نیاز دارد، عالی هستند. هر از گاهی از برس بدن هم استفاده می کنم. برس کشیدن به بدن به از میان رفتن سموم کمک می کند. علاوه بر این ها، میکاپ آرتیستم، در فیلم آخرم برای من از ماساژور صورت جیدرولر استفاده می کرد که واقعاً تأثیرگذار بود.»

به گفته ی کروز، او از هورمون های بیو آیدنتیکال (زیست همسان) هم استفاده می کند: «من دائماً درباره ی تغذیه و داروها مطالعه می کنم، بخصوص در بحث هورمون ها. طی سال های گذشته چیزهای زیادی از پزشکان یاد گرفته ام.»

مو

کروز مراقبت زیادی هم از موهایش دارد، چرا که مادرش در گذشته یک آرایشگاه داشت.

او در اینباره گفت: «من چند تایی ترفند برای حفظ سلامتی موها بلدم. من می توانم موهای دیگران را کوتاه کنم، رنگ کنم و سشوار بکشم. یک بار آرایش صورت و موهای سلما هایک قبل از یک مراسم را خودم انجام داد. برق خانه رفت، برای همین مجبور شدم زیر نور شمع این کار را انجام دهم! یک چالش تمام عیار بود.»

کروز آرایش موهایش را هم اغلب خودش انجام می دهد: «من این کار را طبیعی انجام می دهم. اگر از آن روزهایی باشد که موهایم خوب نمی شوند، با شامپوی خشک بیشتر نامرتب شان می کنم تا حجم پیدا کنند.»

ورزش

کروز درباره ی برنامه ی روزانه ی خود نیز صحبت کرده است. او هر روز صبح حدود ساعت ۳۰/۷ از خواب بیدار می شود، چون به گفته ی خودش به ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه نیاز دارد.

او به نشریه ی Elle گفت: «اگر پروژه ی کاری نداشته باشم، سعی می کنم صبح ها ورزش کنم. من ۱۷ سال آموزش رقص باله ی کلاسیک دیدم که فواید زیادی برایم داشت. حالا حدود ۳ یا ۴ بار در هفته فقط تمرین های مقاومتی و کمی هم ورزش هوازی انجام می دهم.»

او همچنین گفت: «من مدیتیشن متعالی (Transcendental Meditation) هم انجام می دهم. در دهه ی ۲۰ سالگی ام چندین سال انجامش داد و واقعاً برایم کمک کننده بود. یک ماساژ طولانی گهگاه هم بسیار عالی است.»

کروز ورزش پیلاتس را هم امتحان کرده است.

او بسیاری از اوقات بیکرام یوگا انجام می دهد، نوعی از یوگا که به عنوان ورزش انجام می شود.

تغذیه

کروز در مورد تغذیه ی خود نیز حساب شده عمل می کند.

او هرگز صبحانه را از قلم نمی اندازد: «من با خانواده ام صبحانه می خورم. تخم مرغ، میوه، غلات صبحانه ی خانگی یا نان تست گندم آلمانی و گاهی هم آب کرفس. من مکمل های طبیعی و شیک پروتئین اورگانیک هم مصرف می کنم. شیفته ی قهوه ی عربیکا با سیر بادام هستم ولی بیشتر از ۲ بار در روز نمی خورم.»

کروز یخچال خانه ی خود را هم با مواد غذایی سالم پُر می کند: «ما مقدار زیادی میوه و سبزی اورگانیک و گوشت و ماهی غیرپرورشی داریم.و در آشپزخانه مان دانه های کینوا، پاستا، برنج قهوه ای، شکر نارگیل، شیرین برگ و شکلات پیدا می شود.»

او همچنین گفت: «من شیفته ی سالم خوری هستم. هیچ رژیم مشخصی ندارم. ولی مواد غذایی اورگانیک و سالم مصرف می کنم. بچه هایم هم همینگونه هستند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا