با این ترفند زیور آلات طلای خود را برق بیاندازید!

در مورد جواهرات باید در آب داغ پودر صابون بریزید و رویش چند قطره آمونیاك اضافه كنید.

به گزارش سبک ایده آل به نقل از زندگی آنلاین، زیورآلات طلائی را نیز باید گاه و بی‌گاه تمیز کنید. برای این منظور در مقداری آب کمی مایع ظرفشوئی ریخته و به هم بزنید و روی اجاق گرم کنید. وسایل طلائی را درون آب قرار دهید و با مسواک برس بزنید. سپس با آب داغ بشوئید و خشک کنید و با جیر جلا دهید. در مورد جواهرات نیز باید در آب داغ پودر صابون بریزید و رویش چند قطره آمونیاک اضافه کنید.

جواهرات را درون آن قرار دهید و برس نرم و ظریفی به آن بزنید. این کار را با ملایمت تمام انجام دهید تا احیانا جواهرات از جای خود کنده نشوند. آن‌گاه با آب گرم نیم‌گرم آنها را خوب بشوئید و خشک کنید. سپس در الکل فرو برید، تا اگر احیانا چرکی روی آن مانده است، به کلی زایل شود.

گل‌های مصنوعی

گل‌های مصنوعی ابتدا لطف و زیبائی خاصی دارند، ولی معمولا کمتر کسی به فکر گردگیری و شست‌وشوی آنها می‌افتد. به این جهت به مرور زمان نه تنها طراوت خود را از دست می‌دهند، بلکه نمایانگر بی‌توجهی شما به نظافت خانه و وسایل آن می‌شوند. روی این اصل توصیه می‌کنیم که گاهگاهی گل‌‌های مصنوعی را نیز بشوئید.

روش کار چنین است: در یک سطل بزرگ آب نیم‌گرم پر کنید و کمی مایع ظرفشوئی به آن اضافه نمائید و به هم بزنید. حال گل‌های مصنوعی را به طور وارونه در آن فرو برید و به آرامی تکان دهید. سپس بیرون بیاورید و در سطل دیگری که فقط محتوی آب نیم‌گرم است، فرو برید و جا به جا کنید. آنگاه به طور معکوس آویزان کنید تا آب آنها آرام‌آرام پائین بریزد و پس از خشک شدن کامل، سر جایشان در گلدان قرار دهید.

شمع و شمعدان

گرد و عباری که روی شمع را می‌پوشاند، بعد از مدتی آن را خاکستری رنگ می‌کند. برای پاک کردن آن، شمع را در آب سرد و صابون فرو برده و سپس با آب سرد بشوئید و بعد با یک پارچه‌ی نرم، خشک کرده و با یک قلم‌موی نرم روی آن الکل بمالید. اگر شمع بزرگ است و در شمعدان جا نمی‌گیرد، کافی است ته آن را در آب گرم نرم کنید و یا در شعله‌ی آتش آب کرده و در شمعدان بگذارید.

در مورد شمعدان نیز اگر موم کهنه دور آن را فرا گرفته است شمعدان را زیر شیر آب گرم بگیرید تا نرم شود. سپس دور انگشت خود پارچه‌ی نرمی پیچیده و به آرامی با فشار انگشت موم را جدا کنید. هرگز از کارد حتی چوبی برای پاک کردن آنها استفاده نکنید. شمعدان‌های کریستال نفیس را در آب نیم‌گرم و صابون بشوئید و آنگاه با پنبه صیقل دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا