با این روش زودتر آلزایمر را تشخیص دهید

روش جدیدی برای تشخیص زودهنگام بیماری آلزایمر کشف شده است.

به گزارش سبک ایده آل، خبر خوبی درباره تشخیص بیماری آلزایمر منتشر شده است. بر این اساس تشخیص زودهنگام بیماری آلزایمر میسر شده است. تعداد زیادی از افراد در سراسر جهان به بیماری آلزایمر مبتلا هستند. آلزایمر یکی از بیماری هایی است که غیرقابل تشخیص است. اکنون دانشمندان کشف کردند که با یک آزمایش خون، امکان ابتلا به بیماری آلزایمر وجود دارد.

آزمایش جدید به افراد این امکان را می‌دهد تا با اندازه‌گیری پروتئین بتا آمیلوئید، که یک شاخص کلیدی این بیماری است، خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را اندازه‌گیری کنند.

سلامت نیوز نوشت: آزمایش جدید به افراد این امکان را می‌دهد تا با اندازه‌گیری پروتئین بتا آمیلوئید، که یک شاخص کلیدی این بیماری است، خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را اندازه‌گیری کنند. با این ازمایش شکل استراتژی‌های تشخیص زودهنگام تغییر خواهد کرد. این آزمایش جدید با چشم‌انداز در حال تغییر مراقبت از آلزایمر همسو می‌شود و به افراد کمک می‌کند تا سلامت شناختی خود را به طور فعال مدیریت کنند.

با توجه به اینکه بیش از ۶ میلیون آمریکایی در حال حاضر تحت تأثیر این بیماری قرار دارند و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۵۰ تعداد آنها به ۱۳ میلیون برسد، تشخیص زودهنگام و مداخله بسیار مهم است. روش های تشخیصی کنونی مانند اسکن MRI، تست های شناختی و معاینات فیزیکی به دلیل نیاز به کلینیک های تخصصی و کارکنان آموزش دیده دارای محدودیت هایی هستند. با بهبود دسترسی به آزمایش آلزایمر، متخصصان پزشکی می توانند این بیماری را زودتر شناسایی کنند و مداخلاتی را برای کند کردن پیشرفت آن ارائه دهند.

آزمایش خون جدید چگونه آلزایمر را تشخیص می دهد؟

محققان ادعا می کند که با اجازه دادن به مصرف کنندگان برای کنترل ارزیابی سلامت شناختی خود، رویکردی فعالانه برای شناسایی خطر آلزایمر را تسهیل می کند. به طور سنتی، تشخیص بیماری آلزایمر بر غربالگری علائم و به دنبال آن آزمایش‌های تهاجمی و پرهزینه متکی است.

با این حال این آزمایش جایگزین در دسترس تری است. به ویژه برای کسانی که زوال شناختی را تجربه می کنند، علائم اختلال شناختی خفیف را نشان می دهند، یا دارای سابقه خانوادگی آلزایمر هستند. این آزمایش جدید از همان تخصص و فناوری تست بالینی AD-Detect Amyloid Beta ۴۲/۴۰ استفاده می‌کند، یک آزمایش خون دارای اعتبار تحلیلی که به ارزیابی خطر بیماری آلزایمر کمک می‌کند.

به طور خاص، این [آزمایش] دو پپتید از پروتئین آمیلوئید بتا – A-بتا ۴۲ و A-بتا ۴۰ – را اندازه گیری می کند تا به یک امتیاز نسبت برسد. نسبت کمتر A-بتا ۴۲ به A-بتا ۴۰ در مغز با خطر بیشتر ابتلا به بیماری آلزایمر مرتبط است. آزمایش ما از طیف سنجی جرمی پشت سر هم استفاده می کند که یک روش بسیار حساس است.

تست AD-Detect برای بیماری آلزایمر یک آزمایش مستقیم برای مصرف کننده نیست. این آزمایشی است که باید توسط پزشک دستور داده شود و تحت نظارت باشد.

شبکه ای از پزشکان مستقل فرآیند سفارش آزمایش و تحویل نتیجه را مدیریت می کنند. پس از خرید آنلاین آزمایش، افراد باید یک قرار ملاقات در مرکز خدمات بیمار Quest Diagnostics برای خونگیری تعیین کنند.نتایج آزمایش از طریق یک پورتال بیمار امن قابل دسترسی است و در یک گزارش واضح و به راحتی قابل درک ارائه می شود.

افراد می توانند نتایج خود را با یک پزشک در میان بگذارند تا بینشی در مورد پیامدهای آنها بدست آورند و برای مراقبت مداوم برنامه ریزی کنند. در حالی که این آزمایش نقطه شروعی برای ارزیابی خطر آلزایمر است، اما یک ابزار تشخیصی قطعی نیست و Quest Diagnostics افرادی را که نگران خطر خود هستند تشویق می کند تا با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا