با این روش سلفی گرفتن شپش می گیرید!

رضوانی، متخصص پوست گفت: در جهان شپش سر نسبت به ٢٠ سال گذشته، خیلی زیادتر شده. شپش سر در مدارس به ویژه دخترانه بیشتر است.

به گزارش پارسینه پلاس، جالب است بدانید که حتی سلفی گرفتن به این شیوه که دو نفر سرشان را به یکدیگر بچسبانند از راه های انتقال است.

افراد باید بدانند که اگر یک نفر از اعضای خانواده درگیر شپش سر شد، سایر اعضای خانواده چه علامت داشته باشند و چه نداشته باشند، می بایست درمان را شروع کنند.
همچنین برخی افراد فکر می کنند بعد از ابتلا به شپش، با کوتاه کردن موی سر،این مهم درمان می شود در صورتی که اصلا درست نیست.

و اگر از چنین روشی می خواهند استفاده کنند، می بایست موهای سر را با نمره یک و دوی ماشین اصلاح سر، کوتاه کنند.
اینکه بگوییم فقط افرادی که نظافت را رعایت نمی کنند، به شپش سر مبتلا می شوند، اصلا درست نیست؛ اما طبیعتا کسی که زود به زود استحمام می کند کمتر امکان ابتلا دارد.

داروی پرمترین اصلی ترین داروی برای درمان شپش سر است که این روزها کمی سخت پیدا می شود. همچنین استفاده از شانه های دندانه ریز که ترجیحا فلزی یا چوبی باشند، نیز خیلی کمک کننده است.استفاده از موادی مثل حشره‌کش و چرب کردن سطح پوست از جمله سس مایونز، درست نیست.

در یک سال اخیر همه داروهای پوستی افزایش قیمت داشته است که تابع تورم اقتصادی است؛ ولی به هر حال داروهای مربوط به درمان شپش سر آنچنان گران نشده است که کسی توان خرید آن ها را نداشته باشد./رکنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا