با حرکات ساده ورزشی به جنگ افسردگی برویم

زمانی که افراد درگیر افسردگی می شوند کمتر میتوانند به ورزش به عنوان راهی برای نجات فکر کنند اما مطالعات نشان دادند که حرکت‌های ساده و کوچک هم می‌تواند برای ایجاد احساس بهتر بسیار مهم باشد.

 به گزارش پارسینه، بر اساس نتایج مطالعه منتشر شده در BMJ، بسیاری از انواع ورزش – از جمله پیاده‌روی. دویدن آرام و آهسته، یوگا، تمرینات هوازی و تمرینات قدرتی به اندازه یک روش درمانی معتبر در درمان افسردگی موثر هستند.

در این مطالعه جدید، متخصصان داده‌های ۲۱۸ مطالعه در مورد ورزش و افسردگی را که با مشارکت بیش از ۱۴ هزار نفر انجام شده. تجزیه و تحلیل کردند.

«مایکل نوتل»، نویسنده ارشد این مطالعه و مدرس ارشد روانشناسی در دانشگاه کوئینزلندِ استرالیا، می‌گوید. افسردگی بین ۱۰ تا ۲۵ درصد افراد را گرفتار می‌کند. بیش از هر مشکل دیگری همچون بدهکاری، طلاق و حتی دیابت به سلامتی انسان آسیب می‌زند.

مایکل نوتل افزود: داده‌ها نشان داد که ورزش به عنوان یک گزینه درمانی کاملا موثر در درمان افسردگی ایفای نقش می‌کند.

ورزش بیشتر و شدیدتر بهتر است

هر چند این مطالعه نشان داد که ورزش بیشتر و شدیدتر بهتر است، اما طبق داده‌ها، نیازی نیست تمرینات خود را مانند یک ورزشکار حرفه‌ای شروع کنید.

مایکل نوتل می‌گوید: مهم نیست افراد چقدر ورزش می‌کنند، حتی پیاده‌روی تاثیر مثبت خود را دارد و هر تمرینی بهتر از هیچی است. اما نوتل چند توصیه را نیز مطرح کرد. او گفت: بسیاری از افراد با پیدا کردن انگیزه برای ورزش کردن مشکل دارند و اضافه کردن افسردگی به آن می‌تواند شروع را حتی سخت‌تر کند.

او می‌افزاید: می‌توانید با پیوستن به یک گروه تناسب اندام، گرفتن یک مربی یا درخواست از یکی از عزیزانتان برای پیاده‌روی با شما، انگیزه لازم را پیدا کنید.

این روانشناس استرالیایی می‌گوید: با خود و با آینده‌ خود مهربان باشید و ورزش را تا حد امکان آسان و جذاب کنید، مانند تهیه یک کتاب صوتی جذاب برای گوش کردن به هنگام پیاده‌روی یا دویدن. فراموش نکنید که برای ادامه دادن باید فعالیت‌های ورزشی خود را لذت بخش کنید.

خودمان را در مسیر ورزش قرار دهیم

نوتل می‌گوید: ما همیشه فراموش می‌کنیم که وقتی که خودمان را در مسیر ورزش قرار می‌دهیم، زندگی چقدر آسان‌تر می‌شود. پس یک برنامه پشتیبان تهیه کنید که گویی شادی شما به آن بستگی دارد، چنان که در واقع هم همینطور است.

طبق یک مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۵، هرچه بیشتر از تمرین‌های ورزشی خود لذت ببرید، اعتماد به نفس بیشتری برای غلبه بر موانع ورزشی پیدا می‌کنید؛ چنان که حتی حاضر می‌شوید از یک رژیم غذایی هر چند دشوار نیز پیروی کنید.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا