با مصرف این دارو مجدد دندان های شما رشد می کند

نخستین داروی رشد مجدد دندان توسط محققان ژاپنی کشف شد و برای آزمایشات و تاییدیه، وارد فاز آزمایش انسانی می‌شود.

به گزارش پارسینه پلاس، محققان ژاپنی اولین دارویی که برایش رشد مجدد دندان تولید شده را از شهریور ماه امسال روی انسان آزمایش می‌کنند.
محققان اعلام کردند آزمایشات بالینی اولین داروی رشد مجدد دندان از سپتامبر(شهریور _مهر) در بیمارستان دانشگاه کیوتو ژاپن آغاز می شود.

پس از آن هنگامی که ایمنی دارو تایید شد، برای بررسی اثربخشی به بیمارانی که به طور مادرزادی فاقد دندان هستند داده می‌شود. محققان امیدوارند فروش این دارو را در سال ۲۰۳۰ آغاز کنند. نبود مادرزادی دندان حدود ۱درصد از جمعیت را تحت تاثیر قرار می دهد. اثر بخشی این دارو به صورت داخل وریدی برای افراد سالم بررسی می‌شود. افراد باید حداقل یک دندان پشتی نداشته باشند تا در صورت اثرگذاری دارو و شروع رشد دندان مشکلی پیش نیاید. هیچ عارضه جانبی عمده ای در مطالعات حیوانی این دارو تا به امروز تایید نشده است.

در مرحله بعد، این دارو در بیمارستان کیتانو برای بیمارانی که به طور مادرزادی دندان ندارند تجویز می‌شود. داروی رشد مجدد دندان پروتئینی به نام USAG-1 که مانع رشد دندان ها است را غیرفعال می‌کند. محققان بر این باورند که این دارو نه تنها برای بیماران مادرزادی بلکه درمورد افرادی که دندان های خود را از دست داده اند هم مفید است/فارس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا