با همسر بد دهن چگونه رفتار کنیم؟

زندگی با همسر بد دهن و پرخاشگر بسیار سخت و غیر قابل تحمل است پس سعی کنید با رفتارهای صحیح و مناسب اخلاق شوهر بد دهن و عصبی خود را تغییر دهید.

برخی از افراد با کوچکترین اشتباه شما و یا رفتار ناخوشایندی از کوره در می رود و شروع به بی ادبی می کنند. اکثر این افراد مغرور و بی ملاحظه هستند و بر سر یک مسئله ی روزانه با خشونت تمام ، بد دهنی می کنند. زندگی با همسر بد دهن و پرخاشگر بسیار سخت و غیر قابل تحمل است پس سعی کنید با رفتارهای صحیح و مناسب اخلاق شوهر بد دهن و عصبی خود را تغییر دهید.

طرز برخورد با همسر بد دهن:

غیرقابل نفوذ باشید

اگر همسرتان بد دهن و پرخاشگر است و این رفتارش از محیط خانواده نیز فراتر رفته و گسترده شده وبه جمع دوستان رسیده است. اگر همیشه باعث ناراحتی شما می گردد ، بجای متهم ساختن او به رفتار بدش، صبور باشید و طی یک مکالمه صمیمانه احساس خود نسبت به رفتارش به او بگویید. گفتگوی شما باید در کمال احترام ، صداقت و احتیاط انجام شود.

به همسرتان احترام بگذارید

همه ما در روزهای اول آشنایی و ازدواجمان با همسرخود با عشق رفتار کردیم و در آن هنگام به همسرمان عشق می ورزیدیم. آن روزها را به یاد آورید و عادت های خوبتان را در رفتار با همسرتان به کار برید. وقتی همسر خود را در یک موقعیت خوب قرار می دهیدو با احترام و ملاحظه با همسرتان برخورد می کنید. او نیز در مقابل به شما احترام می گذارد و با شما با محبت رفتار می کند.

با همسر بد دهن اینگونه رفتار کنید

یک واکنش خوب و سازنده داشته باشید

روزهای خوب از رابطه تان را به یاد آورید و ویژگی های مثبت خود را پیدا کنید . چه ویژگی در شما موجب تشکر همسرتان گشت. آن را بیابید و پر رنگ کنید. هر گاه گفتگویتان به سمت خشونت و بد دهنی همسرتان رفت با به یاد آوری روزهای خوب زندگیتان به جای تمرکز بر ناراحتی ها، لحن خود را عوض کنید و گفتگو را به سمت دیگری هدایت کنید. در همه زمانهایی که همسرتان پرخاشگر و بد دهن است، یک واکنش خوب و سازنده داشته باشید.

علت رفتارش را سؤال کنید

با خودتان بیاندیشید و بپرسید چرا همسرم بد دهن و پرخاشجو است و دلیل این رفتار او در چیست؟ پاسخ به این سوال به شما در پیدا کردن راه حل کمک می کند اما اگر نتوانستید به سوال خود پاسخ مناسب دهید ، هنگامی که همسرتان آرامش دارد با رفتاری مهربان و صمیمانه علت رفتارش را سؤال کنید.

در این مکالمه صمیمانه با همسرتان مواظب باشید به جای بکاربردن کلمه تو از من یا ما استفاده کنید مثلا به جای گفتن “تو اخیراً بی ادب و پرخاشجو بوده ای” من یا ما بکار ببرید و بگویید ” ما اخیراً اختلافات زیادی باهم داشته ایم ” و یا ” من اخیراً از چیزی رنجیده ام و امیدوارم باهم راه حلی خوب برای آن بیابیم.”.

بهترین برخورد با همسر بد دهن و پرخاشگر

زمان های پرخاشگری همسرتان را شناسایی کنید

برخی از افراد متاسفانه هنگامی که احساس می کنند حرف شان فهمیده نمی شود، به جای گفت و گو پر خاشگری و بد دهنی می کنند . شناسایی زمان هایی که همسرمان پرخاشگر و بد دهن است و اینکه چه صحبتهایی موجب واکنش او و بد دهنی کردنش می شود و او را عصبی پرخاشگر می کند ، به مدیریت مشکل بدزبانی او کمک می کند.

با قاطعیت و احترام با همسرتان صحبت کنید و از او بخواهید این رفتار خود را ترک کند و بد زبانی و پر خاشگری نکند. و به او بگویید خواسته های خود را به طور واضح و دقیق به شما بگوید تا بتوانید راه حلی برای مشکلش یابید.

نزد یک مشاور خوب و با تجربه بروید

اگر خودتان با انجام واکنش های مثبت نتوانستید عادت پرخاشگری و بد دهنی را در همسرتان تغییر دهید. و همسرتان مکررا با خشم و بی ادبی شما را اذیت می کند و رفتارش را تغییر نمی دهد ، از فردی متخصص مانند یک مشاور ازدواج برای حل این مشکل کمک بگیرید. فورا به مشاور مراجعه کنید اگر احساس می کنید شخصیتتان کوچک شده و یا احتمال آسیب های جسمی از طرف همسرتان هست.

نکات مهمی که در رفتار با همسر بد دهن باید رعایت کرد

  • به رفتارهای درست همسرتان توجه کنید و احساس خوبتان را در مورد این رفتارها بیان کنید.
  • مقابله به مثل نکنید و جواب بددهنی های همسرتان را ندهید زیرا این کار ، رفتار همسرتان را تشدید می کند.
  • درباره تاثیرات منفی بددهنی بر احساس و رفتار شما و زندگی مشترک تان زمانی که همسرتان آرام بود ، صحبت کنید.
  • ارتباط او را با آن ها به روش های مختلف و با تدبیر، با دوستان بد دهن و ناباب همسرتان قطع کنید و همسرتان را به جمع های دوستانه و خانوادگی سوق دهید.
  • به خودتان مسلط باشید. تسلط نداشتن بر هیجانات یکی از مشکلات بزرگ بین زوجین، در جر و بحث هاست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا