با کوتاه‌ترین کوه ژاپن آشنا شوید

کوه بنتن (Benten) که در استان توکوشیمای ژاپن قرار دارد، با ارتفاع ۶.۱ متر و قطر کمتر از ۶۰ متر، کوتاه‌ترین کوه طبیعی ژاپن نام گرفته است.

به گزارش پارسینه پلاس، کوه بنتن در میان شالیزارهای حاصلخیز جاده شماره ۱۰ استان توکوشیما قرار دارد. برای رسیدن به قله این کوه، فقط ۱ دقیقه زمان لازم دارید. جالب اینجاست که هر سال بیش از ۱۰ هزار نفر فقط برای دیدن این کوه و بالا رفتن از آن به این منطقه از توکوشیما سفر می‌کنند.

برخی از گردشگران هم برای تماشای انواع گل و گیاهانی همچون گل‌های کاملیا و درخت موم که در این منطقه رشد کرده‌اند می‌آیند. البته در این منطقه معبدی هم وجود دارد که به افتخار الهه خرد به نام بنزایتن ساخته شده است و گردشگران از این معبد هم دیدن می‌کنند.

کوه بنتن، توسط سازمان‌های غیرانتفاعی محلی به‌طور رسمی به روی گردشگران باز شد و روز اول افتتاح این کوه، مقامات محلی نام آن را «اولین صعود سال جدید» گذاشتند و هرکس در آن روز از این کوتاه‌ترین کوه بالا می‌رفت، گواهینامه‌ای با هزینه‌ای ناچیز دریافت می‌کرد.

از این کوه و فضای زیبای آن در طول سال در مراسم مختلف، از جشنواره‌های شکوفه‌های گیلاس گرفته تا مراسم عروسی، استفاده می‌شود.

کوهی با ارتفاع ۶ متر؛ کوتاه‌ترین کوه ژاپن/ میزبان ۱۰ هزار گردشگر در سال/ عکس

بنتن، امن‌ترین کوه ژاپن است که البته جای تعجبی هم ندارد. این کوه به‌دلیل کوتاه بودن هیچ مفقودی یا حادثه‌ای نداشته است.

بلندترین کوه ژاپن هم کوه فوجی با ۳۷۷۶ متر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا